Araç Kliması Kokusundan Kurtulmak için Yapılacaklar

Araç kliması özellikle yaz aylarında serinlemek için oldukça ihtiyaç duyulan donanımlardan biridir. Kış aylarında önemsenmeyen ve bakımı yapılmayan klima yazın sürücüye zor anlar yaşatabilir.

Kışın da ısınmak amacı ile klimaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Klimanın önemli bir durumu ise üzerine yapışan polenler, bakteriler, tozlar, böcekler vs. birçok sebepten dolayı küflenmenin meydana gelmesi ve bu durumun kötü kokular yaymasıdır.  

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Bu olayın klima kokusunun dışında insan sağlığını da oldukça olumsuz etkileyen tarafı vardır. Sağlığa zararlı olan bakteri ve virüsler üreyerek aracınızın içinde yayılılır.

Dolayısı ile klima bakımına büyük önem verilmesi gerekir. Belirli periyodlarda klima temizliğine dikkat ederek uzun ömürlü olmasını ve sizi rahatsız edecek etkilerinin oluşmasını önleyebilirsiniz.

Klima Kokusunu Önlemek için Yapabilecekler

Araç klima temizliği için üretilen özel dezenfektan ürünler satılmaktadır. Bu temizleyiciler havalandırmanızdaki bakterileri de yok eder. Bu noktada polen değişimine de gereken önemi vermeniz gerekir. Eski polen filtresini çıkararak dezenfekte edici spreyi sıkabilirsiniz. Bu filtrenin arkasında evaparatör bulunur, bu bölgeye de spreyin ulaştığından emin olmalısınız. Sonrasında aracınızın fanını en yüksek seviye de açın. Bu işlem sırasında klimanızın kapalı olduğundan emin olun. Aracınızın bütün camlarını kapatın ve siz de dışarıda durun. Yaklaşık 20 dakika boyunca aracınızı bu şekilde bırakın. Daha sonra aracınızı havalandırabilirsiniz.

Genel olarak araç klimanızın koku yapmaması için dikkat edeceğiniz noktalar vardır. Yine aracınızın klimasını yaparak fanı yaklaşık 5 dakika açık bırakmanız evaparatördeki suyun kurumasını ve bu sayede bakteri, küf üremesinin engellenmesini sağlar. Bu işlemde evaparatördeki su buharlaşır ve araç içerisine sıcak hava gönderebilir. Bu sıcak havadan dolayı da rutubet kokusu oluşabilir. Bu olay normaldir ve geçicidir.

Aracınızı Mutlaka Güvence Altına Alın

Araç bakımına önem verin. Ufak gördüğünüz bazı gereklilikler ileride daha büyük sorunlar yaşamanıza yol açar. Aracınızın olası risk durumunda çıkacak masraflarını güvence altına almak ve cebinizden ödememek için kasko sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. En uygun kasko fiyatları için Sigortam.net’ten kasko hesaplama yapın isterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, 7/24 telefon üzerinden sigortanızı satın alın.

Benzer İçerikler

Güneş Sigorta Hasar Sorgulama
Kasko sigortası, olası bir kaza durumunda aracınızda...meydana gelebilecek hasarları teminat altına alır. Hasar yaşamanız durumunda en geç 5 iş günü içerisinde ilgili evraklar, imzalı...kaza tespit tutanağı, ruhsat fotokopileri, kaza anı fotoğraflarının çekilmesi gibi hasar anında yapılacak işlemleri tamamlayıp...hasar dosyanızın açılması için sigorta şirketine iletmeniz gerekmektedir. Sigortam.net’ten Güneş Sigorta kasko sigortası alanlar, hasar durumunda da rahat eder.  

Hasar...Dosyanızı Online Olarak Sorgulayın

Sigortam.net;
  • hasar yaşayan müşterileri adına hasar dosyası sorgulama...işlemlerini yapar,
  • hasarlarının durumu  ile ilgili gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri yaparak, hasarların teminatlar...kapsamında giderilmesini takip eder.
Güneş Sigorta hasar dosyası sorgulama ile siz de Güneş Sigorta...kasko sigortanız kapsamındaki hasarlarınız için hasar dosya sorgulama  işleminizi takip edebilirsiniz.
Gaziantep Plaka Kasko Fiyatları

Gaziantep Plaka Araç Kaskosu için En Uygun...Fiyatlar Sigortam.net'te!        

Kasko...fiyatları illere göre değişiklik gösterir. Yaşadığınız yerdeki araç sayısı ve kaza sıklığı...araç kasko fiyatını etkiler.

27 plaka araç kasko için en uygun fiyatlar Sigortam.net’te!...Sigortam.net’ten araç kasko hesaplama yapın, tek bir formla tüm anlaşmalı sigorta şirketlerinin tekliflerini...görün, teminatları karşılaştırın.

Gaziantep'te;

  • 2013 Mart itibarıyle 380 bin araç...bulunuyor, bunların 155 bini otomobil.
  • Her beş kişiden biri araç sahibi.
  • Sadece il ve ilçe...merkezlerinde her yıl 6 binin üzerinde kaza meydana geliyor.

Türkiye’de bir yılda trafik kazalarında...meydana gelen maddi hasar 1 milyar 200 milyon TL. Bütçenize en uygun kasko ile kendinizi ve aracınızı maddi zarardan koruyun.

 

Plakaya...Göre Kasko Fiyatları

 

Kocaeli Plaka...Kasko Eskişehir Plaka...Kasko İstanbul Plaka...Kasko
İzmir Plaka Kasko Ankara Plaka Kasko
Antalya Plaka Kasko
Konya Plaka Kasko Bursa Plaka...Kasko
Kayseri Plaka Kasko Mersin Plaka Kasko
Adana Plaka Kasko
Samsun Plaka Kasko