444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç kullanmak dışarıdan bakıldığında eğlenceli gözükse de yapılan bir hata trafikte risklere, araçların hasara uğramasına hatta can kayıplarına neden olabilir. Bu nedenle trafik kurallarına uyulmalı, güvenli sürüş için gereken tedbirler alınmalıdır.

Güvenli Sürüş Kuralları

Gereksiz yere kornaya basmayın. Her durumda, her yerde sürekli kornaya basmanız gürültü kirliliğine neden olur. Etrafınızındaki diğer sürücüleri rahatsız eder ve dikkatlerinin dağılmasına sebebiyet verirsiniz.

Direksiyonu iki elinizle birden tutun. Dışarıdaki insanlara havalı görünmek için direksiyonu tek elinizle kullanmayın. Direksiyon hakimiyetini kaybetmeniz hayati risklere neden olabilir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

 • Sürüş esnasında vitesi boşa almayın. Yakıt tasarrufu yapmak için vitesi boşa alma davranışı doğru bilinen bir yanlıştır. Durmak istediğiniz bir zamanda vitesi boşa almış olmanız frenleri de etkileyeceğinden büyük risk taşır.
   
 • Bakımsız ve arızalı aracınızı kullanmayın. Aracınızı rutin kontrollerini mutlaka yaptırın. Araç bakımı ile ilgili yazmızı okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.
   
 • Alkollüyken ve yorgun olduğunuzda asla otomobil kullanmayın. Böyle bir durumdayken araca ihtiyacınız varsa toplu taşıma araçlarını, taksiyi ya da aracınızın başka birinin kullanmasını tercih etmelisiniz.
   
 • Aracınızı özellikle ayna ve camlarınızı temiz tutun. Aynalarınızın hizalamasını doğru yaptığınızdan emin olun ve sürekli aynalardan trafiği kontrol etmeyi unutmayın.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL
 • Aşırı hız tutkunuz varsa ya da hızınızla hava yapmayı seviyorsanız bu tutukunuzdan vazgeçin. Unutmayın ki caddeler yarış pisti değildir, hız sevginizi Rallilere katılarak giderebilirsiniz.
   
 • Trafik lambalarını dikkate alın. Kırmızı ışıklarda durun, yeşil ışık yanınca harekete geçin. Bu kurala uymayan diğer sürücüleri dikkate almayın.
   
 • Sinyal vermeyi unutmayın. Şerit değiştirme, sollama, yanaşma gibi durumlarda aynaları ve sinyalleri muhakkak kullanın.
   

Trafik kurallarına uyarak, trafik canavarı olmayın. Emniyet kemerinizi takın. Kendinizin, sevdiklerinizin ve diğer insanların hayatlarını riske atmayın. Sigortam.net üzerinden en uygun kasko sigortası ve trafik sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın.


Benzer İçerikler

Araba Kasko Fiyatlarına 2015 Yılında En Kolay Nasıl Ulaşılır?

Araba kasko fiyatlarına 2015 yılında da en kolay ulaşabileceğiniz adres Sigortam.net'tir. Yazımızda teklif alma aşamalarını detaylı olarak görebilirsiniz.

Devamını Oku

Araba Kullanılırken Karşılaşılabilecek Riskler

Araba kullanırken karşınıza çıkabilecek riskler vardır. Bu risklerin neler olduğunu öğrenerek, olası olumsuzlukları engellemeniz daha kolay olacaktır.

Devamını Oku

Kasko Değer Listesi Ağustos 2014

Araç değer listesi 2014 Ağustos ayı listesine eklenen araçlar için en uygun kasko fiyatlarına ulaşmak için kolayca kasko hesaplama yapın.

Devamını Oku