Araba Kullanırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Arabaların hayatımızdaki önemi çok büyük. Her ne kadar otomobil kullanmak eğlenceli görünse de gerekli güvenlik önlemleri alınmadığında hayati risklerle karşılaşmamıza neden olabilir.

Aracınızı ve hayatınızı korumak için trafik kurallarına uymalı ve sizin için hazırladığımız güvenli sürüş yöntemlerini dikkate alarak trafiğe çıkmalısınız. 

Ayrıca herhangi bir riskle karşılaşmadan önce kasko sigortası yaptırmanız son derece önemlidir.

Araç Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:
 

Kendinizi Sorgulayın!

Güvenli bir yolculuk için yapmanız gereken ilk kural kendinizi sorgulamak. Psikolojik ve fiziksel olarak o gün araba kullanmak için uygun musunuz? Örneğin, yorgun olarak araç kullanmak dikkatinizin düşük olmasına neden olur. Bu durum da olası risklere karşı sizi savunmasız bırakır. Herhangi bir sakatlığınızın olması da yanlış araç kullanımına neden olabilir. Kendinizi araç kullanmak için hazır hissetmediğiniz zamanlarda aracınızı bir yakınınızın kullanmasını isteyebilir ya da toplu taşıma araçlarını tercih edebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Tetikte Olun!

Etrafınızdaki sürücülere karşı her zaman tetikte olun. Siz iyi bir sürücü olabilirsiniz fakat karşınızdaki sürücüler o gün sizin kadar dikkatli olmayabilir. Bu nedenle olası ani hareketlere karşı dikkatli olun. Ön ve arkanızı kontrol edin. Takip mesefesine uyduğunuzdan emin olun. Unutmayın ki yanlış bir sürüş büyük maddi kayıplara hatta can kaybına neden olabilir. Bu nedenle zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortası yaptırmayı unutmayın. Sigortam.net’ten kolayca kasko sigortası teklifi alarak bütçenize en uygun fiyatlarla kasko sigortanızı yaptırın. Olası bir kaza esnasında oluşan hasarlarınızı güvence altına alalım.

Araç Bakımını Önemseyin!

Aracınızın kontrollerini düzenli olarak yaptırmayı unutmayın. Gerekli araç bakımını yapmanız güvenli bir sürüş sağlar. Özellikle frenler kontrol edilmeli, lastiklerin basıncının yeterli olup olmadığına bakılmalıdır. Kış lastikleri ve yaz lastikleri kullanmaya özen gösterin. Kışın araç kullanımı yazımıza mutlaka göz atmalısınız. Arabanıza iyi bakıyor musunuz? yazımızdan pratik birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yakıt Tasarrufu Yapın!

Hızınızı sürekli değiştirmek ve sık sık fren yapmak çok fazla yakıt harcanmasına yol açar. Arabanızı 30 saniyeden daha fazla bekletecekseniz motoru çalıştırmayın. Çok hız yapmak bazı kişiler için eğlenceli olsa da, bu durum tehlike yaratırken çok fazla yakıt israfına da neden olur. Doğru zamanda vites değiştirmek ve ekonomik viteste sürmek önemlidir. Birinci vitesi sadece otomobili hareket ettirmek için kullanın ve hemen ikinci, üçüncü ve dördüncü vitese geçin.  

Araçların masrafları ne kadar çok olsa da Sigortam.net üzerinden kasko sorgulama yaparak kolayca en uygun kasko fiyatlarına ulaşır, ayrıca %45 fiyat avantajından yararlanırsınız.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL