Araç Muayene Gecikmelerini İndirimli Ödemek İçin Son Gün 31 Aralık!

11 Eylül 2014’te yürürlüğe giren Torba Yasa ile birlikte araç muayene gecikme cezalarına indirim getirmişti. Bu indirim 31 Aralık’ta sona eriyor. Konuyla ilgili "Torba Yasa Muayene Gecikme Cezalarına İndirim Getiriyor!" yazımızdan bilgi alabilrisiniz.

Dolayısıyla bir an önce randevu alarak muayene servislerine araçların götürülmesi gerekiyor. Araç muayenesinde istenecek evrakların neler olduğunu bilmiyorsanız “Araç Muayenesi için Gereken Evraklar Nelerdir?” yazımızdan öğrenerek hazırlıklı gidebilirsiniz.

12 Milyondan Fazla Araç Muayenesi Yapıldı

Araçlara muayene hizmeti veren TÜVTÜRK, 2014’ün Ocak-Ekim döneminde gecikme indirimi ile muayene yapılan araçların sayısını gösteren bir istatistik paylaştı. Bu bilgilere göre, 2014’ün ilk 10 ayında 6 milyon 144 bin 863 periyodik muayene yapılırken, 26 bin 703 yola elverişlilik muayenesi yapıldı. Yani muayene hizmeti verilen toplam araç sayısı 6 milyon 171 bin 566 adet olarak kayıtlara geçti. Yine aynı dönemde 2 milyon 26 bin 483 araca egzoz gazı emisyon ölçümü yapıldı. Bu dönemde bir diğer sonuç ise, ücretsiz yapılan muayene tekrarları dahil olmakla birlikte yapılan muayeneler 12 milyon 558 bin 171 adete ulaştı.

2 Milyon Araç Artık Daha Güvenli

2014’ün Ocak-Ekim döneminde muayeneden geçemeyen araçlar da oldu. Toplam 6 milyon 144 bin araçtan %31.89’u yani 1 milyon 959 bini “Ağır Kusurlu Araç”, 157 bin 822’si ise yani %2,57’si “Emniyetsiz Araç” olarak kayıtlara geçti. 3 milyon 900 bin araç ise muayeneden “Hafif Kusurlu Araç” olarak geçti. Araçların sadece 110 bin 877’si “Kusursuz Araç” olarak muayeneden geçebildi.

Emniyetsiz ve ağır kusurlu olarak muayeneden geçemeyen 2 milyon 117 bin 435 araçların %98,35’i kusurlarını giderdikten sonra muayene tekrarı yaptırarak, muayeneden geçti. Yani 2 milyon aracın artık trafikte daha güvenli olduğu ortaya konuldu. Araçların muayeneden kalma sebepleri ise özellikle fren tertibatı, aydınlatma sistemleri ve hareketli aksamlarda yaşanan sorunlardan kaynaklanıyor.

Torba Yasa’nın araç muayenesi gecikme cezalarına indirim getirmesi ile muayeneye getirilen araçların sayının arttığı görüldü. Yasadan sonra gecikmeden ötürü muayene edilen araç sayısı 200 bine ulaştı. Yine yasadan sonra Ekim ayı bittiğinde muayene gecikme ücretlerini indirimli ödeyenlerin sayısı 700 bin olarak kayıtlara geçti. 

Araç muayenesinin güvenli sürüşte de büyük öneme sahip olduğunu unutmamalı, ayrıca olası risklere karşı da kasko sigortası yaptırarak önlem almalısınız. En uygun kasko fiyatları için araç kasko sorgulama sayfamızı ziyaret ederek, araba sigortası hesaplaması yapmanız yeterlidir. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, kaskonuzu telefon üzerinden 7/24 yaptırın.

Benzer İçerikler

kasko İndirimleri 2019

Kasko İndirimleri 2019 Nelerdir?

Kasko teminatlarından vazgeçmeden alternatif kasko indirimleri 2019...seçeneklerinden yararlanmak istemez misiniz? Peki kasko indirimleri 2019 avantajları nelerdir? Hangi...şartlarda kasko indirimleri hakkınız doğar? 2019 kasko indirimleri hakkında merak ettiklerinizi...sizler için yazımızda bir araya getirdik. Kasko indirimleri 2019Kasko, zorunlu olmayan araç sigortası...olarak geçer fakat kasko yaptırmamanın riskleri oldukça fazladır. Bir kaza sırasında kendi aracınızda meydana gelen hasar...masraflarını, eğer kasko sigortanız yok ise kendi cebinizden ödersiniz. Yüksek hasar masraflarını ödemek yerine kasko pirimi...ödeyerek, risklere karşı önleminizi önceden alın. Kasko sigortasının var oluşundaki temel amaç; yaşanan hasar sonrası tamir...geçirmesi gereken aracın masraflarını en ekonomik şekilde karşılayabilmektir.  Ancak kasko sigortası alırken yapılan...araştırmalar ve en uygun kasko poliçesine ulaşmak için sorulan sorular, yanlış yönlendirmelere oldukça açıktır. Yapılan...yanlış yönlendirmeler sonucu alınan eksik teminatlı poliçeler, hedeflediğiniz tasarruf yerine bütçenize zarar verebilir. Bu yüzden...sürücüler, alacakları kaskonun fiyatları kadar teminatlarına da özen göstermelidir. Kasko alırken en çok ve...sık yapılan yanlış
kasko teminatlarından ödün vermektir. Bu...yıl bir değişiklik yapın, 2019 kasko ürünü seçerken indirim elde edebilmek için teminatlarınızdan ödün vermek...yerine, kasko kapsamında hakkınız olan indirimleri öğrenin.

Kasko indirimleri 2019 İçin Tüyolar

Kasko...indirim tüyolarına geçmeden önce bu indirimlerin sigorta şirketlerine göre değiştiğini belirtmek isteriz. Bu yüzden kasko...poliçenizi almadan önce şirketlerin indirim politikalarını öğrenmelisiniz.

Hasarsızlık İndirimi

Kasko...indirimleri 2019 içerisinde en yaygın olarak bilinen indirim türü hasarsızlık indirimidir. Aracına kasko...yaptıran kişiler, poliçe dönemi için kaza yapmaz dolayısıyla hasar talebinde bulunmaz ise hasarsızlık indiriminden...faydalanabilir. Kaza yapmadığınız ve poliçenizi kullanmadığınız yıl arttıkça , kasko hasarsızlık indirimi...oranı %70’i bulabilir. Küçük çaplı hasarların hasarsızlık indirimini bozmaması adına mini onarım teminatını kasko...poliçenize ekletebilirsiniz.

Meslek İndirimi

Kasko meslek indirimi kapsamında bazı meslek dallarına özel...olarak indirimler sunulmaktadır: Öğretmenler, öğretim üyeleri, memurlar, eczacılar, TSK(Türk Silahlı Kuvvetleri) mensupları kasko...indirimine tabi tutulan meslek dallarından bazılarıdır. Ayrıca bazı sigorta şirketleri, çeşitli firmaların çalışanlarına özel...kasko indirimleri de sunabilmektedir. Kasko poliçenizi alırken böyle bir durumun olup olmadığını sorgulamanız, kasko sigortanızda...avantaj elde etmenizi sağlayabilir.

Muafiyet İndirimi

Muafiyet indirimi, hasar durumunda araç değerinin...belirli bir oranında kesinti uygulanacağını kabul eden sürücülere hitap eden indirim şeklidir. Muafiyet indiriminden...faydalanmak isteyen sürücülerin detaylıca düşünmesi gerekir. Çünkü; muafiyetli kasko poliçeleri, doğru tercihlerde %40’lara...varan oranlarda ciddi bir fiyat avantajı sağlarken, bütçenizi oldukça aşan hasarlarda aynı oranda zarara neden olabilmektedir. Bu...nedenle aracınızın kullanım koşullarını ve yaşadığınız bölgeyi değerlendirmeli, mağdur olmamak için kasko indirimlerinize...dikkat etmelisiniz. Yukarıda bahsettiğimiz indirimler, sıklıkla uygulanan kasko indirimleridir. Sigorta sektörünün her geçen...gün yükselen bir ivme kazanması, sigorta şirketlerinin çoğalması ile birlikte kasko indirimlerinde de farklı uygulamalar görülmeye...başlandı. Kaskonuzu alırken değerlendirebileceğiniz diğer indirimler şöyle: •    30 yaşının üstündeki sigortalılara...yaş indirimi, •    Tek sürücü indirimi, (Tek sürücü indirimiyle ilgili detaylar için "Kaskoda Tek Sürücü İndirimi" başlıklı yazımızı...inceleyebilirsiniz.) •    En az 3 yıllık ehliyet sahiplerine, ehliyet indirimi, •    Peşin ödeme indirimi, •    Alarm...indirimi, Kasko indirimleri 2019, sigorta prosedürleri içerisinde geçen konulardan sadece bir tanesidir. Günlük...hayatın koşturmacası içinde araç sahiplerinin bütün bu prosedürleri bilmesi ve uygulayabilmesi kolay değil, ancak doğru...teminatlarla uygun kasko poliçesi sahibi olmak kolay! Hem hakkınız olan kasko indirimlerini hem de Sigortam.net’in avantajlarını birlikte yakalayabilmek için tek yapmanız gereken 2019 kasko fiyatları hakkında...teklif almak. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı'mızı arayarak kasko tekliflerini değerlendirmek için uzman sigorta...danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.