Otomobil ve Hafif Ticari Araç Pazarındaki Düşüş Devam Ediyor

ODD’nin (Otomobil Distribütörleri Derneği) açıkladığı verilere göre 2016’nın ilk üç ayında Türkiye’deki otomobil ve hafif ticari araç pazarında geçen yılın aynı dönemine göre %3 düşüş yaşandı.

Türkiye’de otomobil ve hafif ticari araç satışlarındaki durgunluk Mart ayında da devam etti. Yılın ilk üç ayında otomobil pazarı %0.73 oranında artarken, hafif ticari araç pazarında ise %12’lik düşüş yaşandı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Önümüzdeki yıl yollarda olacak en yeni otomobillere “2017’de Çıkacak Otomobiller” başlıklı içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

2016’nın ilk çeyreğinde özellikle hafif ticari araç satışında yaşanan düşüş, Mart ayında da devam etti. Mart 2016’daki hafif ticari araç satışı, geçen yılın aynı dönemine göre %12.27 oranında düşüş göstererek 18 bin 973’te kaldı. Mart ayındaki otomobil satışlarında ise hafif ticari araçlara göre daha olumlu bir tablo ortaya çıktı. Mart 2016’da satışı gerçekleştirilen otomobil sayısı bir önceki yıla göre %3.73 artarak 63 bin 975 oldu.

Otomatik Şanzımanlı Araçlar Tercih Ediliyor

Mart ayında satışı gerçekleştirilen otomobillerin %54.13’ü ise otomatik şanzımanlı araçlar oldu. Bu durum her geçen gün ülkemizdeki otomobil alışkanlıklarının değiştiğini ise bir kez daha gösterdi. Satışı yapılan otomobillerde her zaman olduğu gibi yine vergi oranları düşük olan A, B, C, D segmentindeki araçların payı %81.53’le ilk sırayı alırken, dizel motorlu otomobillerin payı ise %63.11 oldu. 2016’nın ilk üç ayında satılan elektrikli otomobil sayısı ise 3’te kaldı.

Sıfır Araçlarda Kasko Sigortasının Önemi

Son dönemlerde dolar kurundaki ve faizlerdeki yükseliş nedeniyle artan sıfır araç fiyatları, otomobil sahibi olmak isteyenler için daha fazla sorumluluk gerektiren bir sürecin başlamasına neden oldu. Araç fiyatlarıyla birlikte, yedek parça fiyatlarının da yükselmesi kaza, arıza gibi risklerin bütçe planlamasını daha fazla tehdit eder bir hale getirirken, bu süreçte kasko güvencenin önemi bir kez daha ortaya çıktı. Siz de aracınızı ve bütçenizi korumak için hemen online olarak veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak kasko teklifi alın, poliçenize en iyi fiyat garantisiyle sahip olun.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL