Araç Performansını Arttıracak Bilgiler | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Performansını Arttıracak Bilgiler

Araç bakımı için dikkat edeceğimiz küçük noktalar ve ayrıntılarla yolculuğunuzu keyifli kılmaz, aracınızdan yüksek verim almak mümkün.

Ancak sürücüle, araç bakımına dair küçük püf noktaları ne kadar biliyor, araç performansını kendinin kontrol edebileceğini ne kadar biliyor diye baktığımızda oran ne yazık ki çok düşük.

Sürücüler araçlarının rutin bakımları dışında pek fazla özen göstermiyor oysa klasik araç bakımının dışında yapılacak ufak tefek işlemlerle aracınızın çok daha yüksek bir performansı yakalaması ve devam ettirmesi mümkün. Bu ufak ayrıntılar araç verimi dışında tasarruf sağlamanıza da yardımcı olacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Araç Performansı için Olmazsa Olmazlar

Araca uygun yakıt, uygun motor yağı, mevsim bazlı lastik kullanımı gibi noktalar bunlardan birkaç tanesi.

Araç depolarında sıklıkla görülen problemlerden biri kirlilik bu problem servislerin belirlemiş olduğu periyotlarda depo temizliği ile sorun bir oranda çözülebilir. Ufak gibi görülen bu sorunların çözümü ile araçta performans kaybı yaşanmasına engel olursunuz.

Motor yağı seçimi ve kullanımının performansa etkisi de yadsınamaz.

Motor yağı, motorun hareket aksamında ince bir tabaka oluşturur ve bu ince tabaka sayesinse sürtün ve aşınmaya engel olur. Motor yağı aynı zamanda içerisinde yer alan deterjan yardımı ile motor temizliği için destek oluşturur. Aracı paslanmaya karşı korur ve aşırı sıcaklığın bir bölümüne engel olur.

Uzman olmayan veya yeterince araç bakımında bilgi sahibi olmayanlar tarafından açılmaması gereken klima gazınında bakımı önemlidir. Bu yüzden kesinlikle yetkili servis tarafından doldurulmalı, yılda en az 1 kere kontrol ettirilmelidir.

Soğutma sistemi de radyatörün düzenli olarak temizlenmesi araç bakımında can alıcı noktalardan biridir. Araç soğutma sistemi, araç motorunun ürettiği fazla ısıdan aracınızı korur ve doğru ısı dengesi ile motorunuzu korur. 

Araç bakımında önemi büyük olan radyatörün paslanması ve soğuk suyun donmasını engellemek için radyatöre ilave ettiğiniz antifiriz yılda bir kez kontrol edilmeli, gerekli görüldüğü durumda değiştirilmelidir.

Aracınızın yeterince güvende olması için sizin yapabilecekleriniz sınırlı olduğu için araç sahibi olur olmaz kasko yaptırmayı ihmal etmeyin, araç güvenliğini sağlamanın aksine aracın bakımı için sizin yapabilecekleriniz çok daha fazladır. Nerede olursanız olun, hangi marka araç kullanırsanız kullanın araç bakımını unutmayın!

Araç güvenliğinize destek olacak sigorta şirketlerine Sigortam.net’te sigorta sorgulama yaparak ulaşın, dilerseniz 7/24 hizmet veren sigorta destek hattımızdan yardım alın


Benzer İçerikler

2016’nın En Fazla Satan Otomobilleri

Yılın ilk beş ayında en fazla satan otomobil markası ve modeli oldu. İşte 2016’da şimdiye kadar en fazla satan otomobil markaları ve modellerinin listesi.

Devamını Oku

Allianz Sigorta Hızlı Teklif ile Kasko ve Trafik Sigortası Yaptırmak Çok Kolay

Allianz Sigorta "hızlı teklif" ile kasko ve trafik sigortası poliçelerinde sadece 2 adımda teklif veriyor. Arjen Robben'in reklam yüzü olduğu kampanyayı çok seveceksiniz.

Devamını Oku

Araca Zincir Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karayolları Trafik Kanunu’na göre sürücüler, güvenlik amacıyla araçlarında zincir bulundurmak zorundadırlar. Zincir takmak; kışın karlı ve buzlu havalarda daha güvenli bir sürüş sağlar.

Devamını Oku