Araç Periyodik Bakımı Yaptırdığınız Servise Dikkat!

Araçların markası, modeli, fiyatı, sunduğu avantajları gibi pek çok konu değişkenlik gösterebilir. Ancak aracın özelliklerinden bağımsız olarak her araç için gerekli olan birtakım işlemler bulunur. Bu işlemlerden biri de araç periyodik bakımıdır

Araç periyodik bakımı, yolculuk güvenliği ve yüksek performans adına önemli bir detaydır. Bir araç sahibi olan tüm sürücülerin yaptırması gereken periyodik bakımın yaptırılmaması yahut ertelenmesi, hem sürücüleri hem de trafiği riske atan bir durumdur. 

Dönemsel olarak yapılması gereken periyodik bakımların zamanında yaptırılmaması pek çok riski doğurabileceği gibi sürücüleri maddi açıdan da zorlar. Araç periyodik bakımı denildiğinde ilk düşünülmesi gereken şeyleri sizin için sıraladık. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Araç Periyodik Bakımlarının Zamanlaması Değişir

Araç periyodik bakımlarının zamanlamasında farklı değişkenler baz alınır. Buna göre; şahsi araçlarda km hesabı yapılırken, iş makinelerinde çalışma saatleri etkileyici unsurdur. Çalışma saati dolan veya km belli bir oranı aşan araçların periyodik bakımı yapılmaması durumunda aracın bazı aksamlarında sorun çıkması ve trafik kazaları kaçınılmazdır.

Periyodik Bakım Yaptırılan Servise Dikkat

Araçların her işlemlerinde olduğu gibi periyodik bakımın da uzman araç servisleri tarafından yapılması gereklidir. Aksi halde araçların bazı aksesuarlarında problemler yaşanabilir. 

Periyodik Bakım Çizelgesini Hafife Almayın

Araç bakımı zamanı geldiğinde yetkili ve özel servislerle iletişime geçeriz. Servislerin sunduğu hizmetler, araçlların marka ve modeline göre değişiklik gösterse de özel hizmet sunan servislerin büyük bir bölümü araç kilometresini hesaba katarak bakım gerçekleştirir. Her marka ve model için bakım çizelgeleri değişkenlik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse; periyodik bakım tablosu küçük sınıf araçlar için genellikle 10.000-15.000 km arasındadır. Standart olan bu km'yi aşan sürücülerin elektronik ve mekanik aksamlarının kontrolden geçerek bakımının yapılması gereklidir. 

Aracı Bakıma Götürmenin İlk Adımları

Her ne kadar sürücüler kaza ve arıza dışında araç bakımını yaptırmasa da, normal şartlarda araçların belirli periyotlarla bakıma götürülmesi gerekir. Araç bakımı için yetkili veya özel servisleri tercih edecek kişiler, ilk olarak servisle iletişime geçmeli, aracının bilgilerini periyodik bakım formuna girmelidir. Böylece araç periyodik bakımı için ilk adımı atmış olursunuz.

Periyodik Bakım Sonrası da Önemli

Araçların periyodik bakımı düzenli bir işlem olduğu için bakım yapıldıktan sonra periyodik bakım tablosu verilecektir. Bu tablo sayesinde araç periyodik bakımlarının zamanlaması ve aracınızın hangi bakımlara ihtiyaç duyacağı hakkında bilgi sahibi olursunuz. 

Aldığınız önlemlere rağmen aracınız ve siz bir takım risklerle karşılaşabilir. Trafikteki risklere karşı önlem almanın en ideal yolu ise araç kaskosu almaktır. 

En uygun kasko tekliflerini incelemek için online kasko sorgulaması yapın ya da 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

Benzer İçerikler

Doğru Kaskoyu Seçmek Uzmanlık İster, Sigortam.net’i Arayın Özellikle uzun yol seyahatlerinde sürücülerin kasko sigortasına sahip olmaları, beklenmedik anlarda karşılaşabilecekleri...aksiliklere karşı hayati bir öneme sahip. Ancak doğru ve ihtiyaçlara tam anlamıyla cevap verecek bir kasko poliçesine sahip olmak...içinse uzman bir kadrodan destek almak en az kasko sigortası yaptırmak kadar önemli. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

En...Doğru ve En Uygun Fiyatlı Kasko Sigortam.net’te

Sigortam.net olarak alanında uzman sigorta danışmanlarımızla birlikte...ihtiyacınız olan en doğru kasko poliçesine sahip olmanız için 7/24 hizmetindeyiz. Hemen 444 24 00 numaralı 7 gün 24...saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak veya online olarak
kasko...teklifi alın, en iyi sigorta şirketlerinin, en avantajlı tekliflerini beraber karşılaştıralım, böylelikle...ihtiyaçlarınız doğrultusundaki en doğru kaskoya kolayca sahip olun.  

Poliçenizin Sizi Mağdur Etmesine İzin...Vermeyin

Kasko sigortası ile aracını ve bütçesini güvence altına almak isteyen sürücüler, poliçe yaptırma sürecinde full...olduğunu düşündükleri, daha doğrusu kaza veya arıza anındaki taleplerinin %100 olarak karşılanacağı sandıkları poliçeler...nedeniyle ciddi mağduriyetlerle karşılaşabiliyor. Günümüzde kasko poliçeleri dar kasko, kasko,...genişletilmiş kasko ve tam kasko adında sigorta şirketleri tarafından satılmaktadır. Bu kasko...poliçesi türlerinin fiyatları ise kapsadıkları teminatlara göre şekillenmektedir. Bu nedenle binlerce araç sahibi uygun fiyatlı...olduğu gerekçesiyle satın aldığı poliçenin teminatları konusunda yeteri kadar bilgilendirilmediği için zor anlarında çok kötü...sürprizlerle karşılaşabiliyor. Avantajlı ve doğru bir kasko sigortasına sahip olmak isteyen sürücü mutlaka poliçenin içerdiği...teminatlar hakkında yeteri kadar bilgi sahibi olmalı ve poliçeden doğan haklarını gerekli anlarda nasıl kullanması gerektiğini...bilmelidir. Bunun için de poliçe yaptırma aşamasında mutlaka uzman ve güvenilir bir platformdan destek talebinde...bulunulmalıdır.  

En Doğru Kasko Sigortası için Sigortam.net’i Arayın

Yaşadığınız coğrafya, bölgenin hava...şartları, aracınızı kullanma sıklığınız, bulunduğunuz şehirdeki trafik yoğunluğu vb. faktörler ihtiyacınız olan kasko...poliçenin teminatlarını belirleyecek olan en önemli faktörlerin başında gelmektedir. Bu nedenle kasko poliçeniz ihtiyaçlarınıza...cevap verecek teminatları kapsamalı, hasar ve hasar sonrası süreçte problemlerinizi bir an çözüme kavuşturmalıdır. Eğer kasko...sigortanızda hangi teminatların bulunması gerektiği konusunda tereddütleriniz varsa ve geniş kapsamlı bir kasko sigortasının...fiyatı aklınızı kurcalıyorsa, moralinizi bozmaya hiç gerek yok! Hemen telefonla ya da online olarak bize ulaşın, uzman sigorta...danışmanlarımızla birlikte ihtiyacınız olan en doğru kaskoyu birlikte belirleyelim ve poliçenize en uygun fiyata sahip olmanızı...sağlayalım. Sigortam.net olarak 16 yıllık tecrübemiz ve 3 milyonu aşkın mutlu müşterimizle...Türkiye’deki online sigortacılığın ilk ve lider platformu olmanın sorumluluğunu eksiksiz olarak yerine getirmeye...çalışıyoruz. Siz de şimdi online olarak veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak teklif...alın, ihtiyacınız olan doğru kaskoya, en uygun fiyatla sahip olun.