444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Sayısı Nüfusun Beşte Biri

21 Mayıs 2013
Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2013 Mart ayı motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıkladı. İstatistiklere göre araç sayısı 17 milyonu geçerek, neredeyse nüfusun beşte birine ulaştı.
 
Mart ayında trafiğe kaydı yapılan araçların yarısından fazlası otomobil. İkinci sırada motorsiklet geliyor. Bugüne dek hep ikinci sırada yer alan kamyonetler ise, Mart ayında üçüncü sıraya düştü. Kamyon, otobüs, minibüs gibi araçlar ise kamyonet sayısının yalnızca yarısına ulaşabildi.
 
TÜİK verilerine göre, yılın ilk iki ayında durgun geçen otomobil satışlarının Mart ayında canlandığı görülüyor. Otomobildeki artış Şubat ayına oranla %49 olurken bu oran motorsiklette %63, traktörde % 61, minibüste %27 oldu. Geçen yılın Mart ayına göre toplam artış ise %7,6 oranında gerçekleşti.
 
Mart ayı rakamları ile birlikte yılın ilk çeyreğinde trafiğe kaydı yapılan araç sayısı 272 bin, trafikten kaydı silinen araç sayısı ise 40 bin oldu. Yani 2013 yılının ilk üç ayında trafikteki araç sayısı toplamda 232 bin.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

LPG İlk Sırada

 
2013 yılı itibarıyle trafiğe kayıtlı toplam araç sayısının %41’ini LPG’li araçlar oluşturuyor. Yakıt seçiminde ikinci sırayı %33’lük bir oranla benzin almış durumda. Benzinli araçların ardından %25’lik bir oran ile dizel yakıt kullanılan araçlar geliyor.
 
Aracınızı maddi hasarlardan korumak için kasko sigortası yaptırmayı unutmayın. En iyi kasko fiyatları için Sigortam.net’ten kasko hesaplama yapın. Hemen www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden araç kasko sigortası yaptırın, %45 fiyat avantajını kaçırmayın.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

LPGli Araçların Otopark Yasağı Bitiyor

03 Mayıs 2013 Cuma
Otoparklar ve otogaz sistemleri uygulamaları için hazırlanan düzenleme sonrası LPGli araçlar kapalı otoparklara girebilecek.

On Araçtan Biri Trafikten Çekilecek

15 Mayıs 2013 Çarşamba
2013 yılında 1 milyon 700 bin araç trafikten çekilecek. Hurda araç teşvik paketi olarak bilinen uygulama ile eski araç sahiplerine üç seçenek sunulacak.

Emniyet 4 Milyon Araç Sahibini Uyardı

16 Mayıs 2013 Perşembe
Araçlarının muayene tarihi geçmiş olan veya zorunlu trafik sigortası bulunmayan araç sahiplerine Emniyet tarafından uyarı gönderildi.