Araç Sayısı Nüfusun Beşte Biri

Türkiye İstatistik Kurumu’nun 2013 Mart ayı motorlu kara taşıtları istatistiklerini açıkladı. İstatistiklere göre araç sayısı 17 milyonu geçerek, neredeyse nüfusun beşte birine ulaştı.
 

Mart ayında trafiğe kaydı yapılan araçların yarısından fazlası otomobil. İkinci sırada motorsiklet geliyor. Bugüne dek hep ikinci sırada yer alan kamyonetler ise, Mart ayında üçüncü sıraya düştü. Kamyon, otobüs, minibüs gibi araçlar ise kamyonet sayısının yalnızca yarısına ulaşabildi.
 
TÜİK verilerine göre, yılın ilk iki ayında durgun geçen otomobil satışlarının Mart ayında canlandığı görülüyor. Otomobildeki artış Şubat ayına oranla %49 olurken bu oran motorsiklette %63, traktörde % 61, minibüste %27 oldu. Geçen yılın Mart ayına göre toplam artış ise %7,6 oranında gerçekleşti.
 
Mart ayı rakamları ile birlikte yılın ilk çeyreğinde trafiğe kaydı yapılan araç sayısı 272 bin, trafikten kaydı silinen araç sayısı ise 40 bin oldu. Yani 2013 yılının ilk üç ayında trafikteki araç sayısı toplamda 232 bin.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

LPG İlk Sırada

 
2013 yılı itibarıyle trafiğe kayıtlı toplam araç sayısının %41’ini LPG’li araçlar oluşturuyor. Yakıt seçiminde ikinci sırayı %33’lük bir oranla benzin almış durumda. Benzinli araçların ardından %25’lik bir oran ile dizel yakıt kullanılan araçlar geliyor.
 
Aracınızı maddi hasarlardan korumak için kasko sigortası yaptırmayı unutmayın. En iyi kasko fiyatları için Sigortam.net’ten kasko hesaplama yapın. Hemen www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden araç kasko sigortası yaptırın, %45 fiyat avantajını kaçırmayın.
 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL