444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Otomobil Servisinde Çalınan Aracı Kasko Sigortası Zararı Karşılar mı?

Kasko sigortasının ana teminatları çarpma, çarpılma, yanma ve çalınmadır. Ana teminatlar dışında poliçeye dahil edilebilecek ek teminatlar arasında şu madde de bulunmaktadır:
 
Araç anahtarının ek sözleşmede belirtilen haller sonucunda ele geçirilmesi suretiyle aracın çalınması ve çalınmaya teşebbüsü sonucu meydana gelecek ziyan ve hasarlar.”
 
Araç için serviste çalınma durumu ek teminatlara dahil edilmiş ise kasko sigortası tarafından zarar karşılanmaktadır. Arabanın serviste olduğu sırada anahtarının ele geçirilmesi sureti ile çalınma olayını engellemek için, kasko poliçenizin ek teminatları arasına bu maddenin de eklenmesini talep edebilirsiniz. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

 

Ayrıca aracınız servis/otopark gibi yerlere bırakırken, elinizde mutlaka bu işleme dair bir belge olduğundan emin olunuz. Herhangi bir olumsuz durumda bu belgeyi sigortacınıza vermeniz gerekecektir.
 
Aracınızda meydana gelebilecek hasarların karşılanması için kasko sigortanızı, kapsamını iyice bilerek seçmenizi tavsiye ediyoruz. 
 
Kasko sigortası ek teminatlarını görmek için tıklayınız.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

Sigorta Şirketleri Nasıl Çalışır?

Sigortanın çalışma mantığı, ortak risk altında olan kişilerin, maddi güçlerini birleştirip, yardımlaşmasıdır. İşte sigorta şirketleri bu benzer riskleri taşıyan kişileri bulur ve hasar gerçekleştiğinde, giderilmesini sağlarlar.

Devamını Oku

Kasko Değer Listesi Hakkında Merak Edilenler

Kasko Değer Listesi hakkında merak edilen soruların cevaplarını öğrenin, kasko sigortası hakkındaki soru işaretlerine son verin.

Devamını Oku

Hasarsızlık İndirimi Yeni Araçta Kullanılabilir mi?

Eski aracın sigorta poliçesindeki hasarsızlık indirimi yeni araç için de geçerli midir, hasarsızlık indirimi aktarılabilir mi?

Devamını Oku