Otomobil servisinde çalınan aracı kasko sigortası zararı karşılar mı?- Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Otomobil Servisinde Çalınan Aracı Kasko Sigortası Zararı Karşılar mı?

Kasko sigortasının ana teminatları çarpma, çarpılma, yanma ve çalınmadır. Ana teminatlar dışında poliçeye dahil edilebilecek ek teminatlar arasında şu madde de bulunmaktadır:
 
Araç anahtarının ek sözleşmede belirtilen haller sonucunda ele geçirilmesi suretiyle aracın çalınması ve çalınmaya teşebbüsü sonucu meydana gelecek ziyan ve hasarlar.”
 
Araç için serviste çalınma durumu ek teminatlara dahil edilmiş ise kasko sigortası tarafından zarar karşılanmaktadır. Arabanın serviste olduğu sırada anahtarının ele geçirilmesi sureti ile çalınma olayını engellemek için, kasko poliçenizin ek teminatları arasına bu maddenin de eklenmesini talep edebilirsiniz. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

 

Ayrıca aracınız servis/otopark gibi yerlere bırakırken, elinizde mutlaka bu işleme dair bir belge olduğundan emin olunuz. Herhangi bir olumsuz durumda bu belgeyi sigortacınıza vermeniz gerekecektir.
 
Aracınızda meydana gelebilecek hasarların karşılanması için kasko sigortanızı, kapsamını iyice bilerek seçmenizi tavsiye ediyoruz. 
 
Kasko sigortası ek teminatlarını görmek için tıklayınız.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

Aracın Pert Olması Durumunda Yapılması Gerekenler

Aracınızın kaza sonucu pert olması durumunda yapılması gerekenleri atlamayın, hasarınız karşılansın.

Devamını Oku

Oto Cam Hasarında Yapılması Gerekenler

Trafikte kimi zaman görünmez kazalar, kimi zamansa aniden fırlayan bir taş otomobil camına zarar verebilir. Bu zararı karşılayacak olan kasko sigortasıdır.

Devamını Oku

Aile Arabası Seçiminde Dikkat Edilecekler

Aile arabası seçerken dikkat edilmesi gereken püf noktalara önem vererek aracınızı satın alın. Aracınızı korumak için kasko sigortası yaptırmayı unutmayın.

Devamını Oku