Araç Sigorta Çeşitleri Nelerdir?

Araba almak birçok kişinin hayalidir. Fakat yeni bir araç almak için maddi birikimler gerektirir. Bu birikimlere bazen araç kredisi de eklenerek araba sahibi olma hayali gerçekleştirilebilir.

Araba alındıktan sonra da araç sahibinin görevleri bitmez aksine daha fazla artar. Araba sahibi olmak sorumluluk gerektirir. Aracın periyodik bakımları aksatılmamalı, vergileri yatırılmalı, kasko ve trafik sigortası yaptırılmalı ve sigorta poliçeleri zamanında yenilenmelidir.

Yeni bir araba alan kişi için arabası çok değerlidir. Onu korumak ister bir yandan da hasar alıp cebinden para çıkmasını istemez. Özellikle aracın kredisi ödenirken bu masraflar çok daha zorlayıcı olacaktır.

Her ne kadar aracınızı korusanız, bakımlarını zamanında yaptırsanız ve iyi bir sürücü olsanız da arabanızın en güvenli hali sigorta yapılmış olmasıdır. Siz yeterince önlemler almış olsanız da trafikteki sayısı oldukça fazla olan bilinçsiz, kurallara uymayan, araç bakımına önem vermeyen sürücülerle karşılaşmanız muhtemeldir. Böyle bir sürücüyle kazaya karıştığınızda hasarın büyüklüğüne göre ödeme yapmak zorunda kalırsınız, bu durum da maddi ve manevi açıdan sizi yoran bir süreç olacaktır. Eğer sigortanız olursa bu hasarları satın aldığınız poliçenin teminat ve limitlerine bağlı olarak sigorta karşılar, böylece maddi açıdan korunmuş olursunuz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Araç sigortası 2 çeşittir. Bunlar zorunlu trafik sigortası ve kasko sigortasıdır.

Trafik Sigortası

Türkiye’deki araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olan trafik sigortası yaptırılmazsa eğer para cezası vardır. Ayrıca trafik sigortası olmayan araçlar trafik şube otoparkına çekilir ve uzun bir süre trafiğe geri dönemez. Belli prosedürler ve ödemeler sonrasında ara tekrar trafiğe çıkar fakat siz bu süreçti maddi ve manevi açıdan oldukça yıpranırsınız. Trafik sigortası araç sahibini maddi açıdan koruyan bir sigortadır. Herhangi bir kazaya karışılması durumunda suçlu olup olmadığına bakılmaksızın karşı taraf ve 3. kişilerde meydana gelen hasarları teminat altına alır. Zorunlu trafik sigortasının limitleri ve teminatları standarttır fakat fiyatları ve ödeme koşulları sigorta şirketlerine değişir.

Kasko Sigortası

Kasko, zorunlu olmayan bir sigortadır ve isteğe bağlı yaptırılır. Araç kasko sigortası arabanız için önemli bir sigortadır çünkü kaza durumunda aracınızda oluşan hasarları güvence altına alır. Ayrıca sadece trafikteyken değil park halindeyken de çarpma, çalınma, yanma gibi riskleri de teminat altına alır. Ayrıca ek teminatlarla daha birçok riskler poliçeye ekletilebilir. Kasko sigortasının limit, teminat, fiyat ve ödeme koşulları her sigorta şirketinde farklıdır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sigortanızı yaptırın, küçük primlerle büyük masraflardan kurtulurken güvenli yolculukların da keyfini çıkarın. Sigortam.net’tenaraç sigortası hesaplaması yapın en uygun araba kasko fiyatları ve zorunlu trafik sigortası fiyatlarına 3 dakikada ulaşın. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Aksigorta Tam Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

Aksigorta Tam Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

Hasar durumunda sorun yaşamamanız için...aşağıdakileri mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A) Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye...yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık...poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel...Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak...bulunup, bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır. -Toprak kayması -Fırtına -Yıldırım -Kullanım...ve gelir kaybı -Yurtdışı (Seçimli) -0 km araçlarda yenisi ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek Teminatlar

Yeni...Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek...teminatlar: -3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan hareketler -Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı,...parlayıcı maddeler, (Seçimli) -Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma, -Kemirgen ve hayvanların verdiği...zararlar* *Kemirgen hayvanlar tarafından verilecek zararlar teminat kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A)...Yedek Parça Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça...tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir....Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler ödenmez.

B) Cam Hasar...Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam servislerine gidilmesi durumunda hasar bedelinin % 20 lik kısmı (...150 TL den az olmamak kaydı ile) sigortalı tarafından karşılanacaktır.

C) Servis Uygulaması

Onarım...sigortacının anlaşmalı olduğu serviste yapılır.

D) Rayiç Değer Belirleme Uygulaması

Şirket tarafından...internet üzerinden araç satışı yapan sitelerden veya yetkili/özel satıcılardan alınacak en az 3 teklifin...ortalaması piyasa rayici olarak belirlenir.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL