Araç Sigorta Primlerini Düşürmek Mümkün?

Sigorta bilincinin ülkemizde tam olarak yerleşememesinin birçok sebebi var bunlardan ilki ve belkide en önemlisi ise; risk analizinin tam olarak yapılamaması. Sigorta sahibi olurken ilk olarak ucuz sigorta primlerine bakılması da bunun en iyi kanıtı.

Kasko ya da trafik sigortası, araç sigortası sahibi olacak her bireyin aklına gelen farklı biçimlerde olsa da araç sigortası primleri ile ilgili oluyor; sigortayı ucuza getirmenin yolları neler, ucuza sigorta nereden alabilirim… Aslında en ucuz poliçe nereden bulunur, nasıl alınır gibi soruların yerine sorulması gereken; en iyi poliçe en doğru teminatlarla hangi sigorta şirketinden alınır… gibi sorular doğru sorular olacaktır. Yani işin özü; burada kritik nokta sigorta primlerideğil, sigorta şirketinin doğru seçilip seçilmediğidir.

Sizin risklerinizi en iyi şekilde güvenceye almayacak kasko poliçesi almanın bir anlamı olmadığı gibi avantajı da yoktur. Olası risk gerçekleşip bir hasarla karşı karşıya kaldığınızda; hasarınızı sorunsuz karşılayacak mı, hasar ödemelerinizi zamanında temin edebilecek misiniz… bu soruların cevaplarını olumlu verebilmeniz araç güvenceniz için önemlidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko sigortası alırken tercihler ve öncelikler değişiyor. Kimi araç sahibi , teminatlarına bakmadan kasko sigortasını ellerindeki kıymetlerden olmamak için ucuz kasko primleri ile yaptırıyor; kimisi ise bu az bir oranla da olsa detayları inceleyerek, risk analizini yaparak kaskosuna sahip oluyor.

Araç Sigorta Primleri ile İlgili Öğrenmek İsteyeceğiniz Diğer Bilgiler

Trafik Sigortası Primini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Uygun Primli Kasko Almanın Püf Noktaları

Kasko Primlerini Neler Etkiliyor?

Kasko primlerine sigorta şirketleri açısından bakacak olursak; her bir sigorta şirketinin kendilerine göre bir risk analizi sistemi mevcut. Sigorta sektörünün temelini oluşturan risk analizi metotları ise; sigorta şirketlerinin sektördeki konumlarını belirleyici oluyor. Farklı değişkenlerin etkili olduğu sigorta şirketlerinin sigorta sahiplerine sunacakları alternatifler ise değişiyor. Bu noktada sigorta sahipleri uygun kasko primlerine sahip olmak adına kendileri dikkatli olmalıdır. Öncelikle; sigorta sahipleri sigorta şirketlerinden talep edecekleri güvenceleri belirlerken; gerçekten ihtiyaçları olan güvenceleri belirlemelidir. Bu nokta gözden kaçarsa; çok fazla güvence alınabilir ve gereksiz alınan teminatlar kasko primlerini yükseltir.

Araç sigortası poliçesine sahip olacak bireylerin gözünden kaçan bir diğer nokta da; bazı sigorta şirketlerinin sigorta primlerini düşürmek adına bir takım güvenceleri poliçe maddeleri arasından çıkarmış olması. Kasko poliçesinde eksik verilen teminatlara dikkat edilmemesi halinde; bazı riskler poliçe kapsamı dışında bırakılmış olacak, hasar anında tazminat talebinde bu durum ortaya çıkacaktır. Bu sebeple; kasko poliçesi sahip olacak bireyler sadece düşük primlere odaklanmamalıdır.

Hangi sigorta çeşidi olursa olsun; risk tanımının tam olarak bilinmesi, bulunulan şartların ( trafiğe çıktığı yerin coğrafi şartları, trafik yoğunluğu) göz önüne alınması bilinçli her sigorta sahibinin bilmesi gereken önemli noktalardır.

Bütün bunlardan sigorta primleri yükseldikçe sigorta işlevselliği artar ya da doğru sigorta elde edilir sonucu çıkarılmamalıdır. İyi sigorta şirketi, doğru teminatlar ve uygun sigorta primleri üçlüsü yan yana zor gibi gözükse de mümkün.

Siz de bu üç doğru temeli yakalayabilmek için kasko sorgulamanızı Sigortam.net’ten yapın, araç sigortanızı riske atmayın. Dilerseniz 7 gün 24 saat hizmet veren Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL