444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Sigortaları Neden Önemli?

Her araç sahibi, ayağını yerden kesen ve büyük bir konfor sağlayan araçlarını korumak ister. Bu amaçla araç rutin kontrollerini yaptırır, temizliğini yapar, aksesuarlarını gözden geçirir…

Trafiğin her geçen gün arttığı ve buna bağlı olarak kaza oranların yükseldiğini düşününce araç bakımına dair her şey elbette çok önemlidir ama asla yeterli değildir. Çünkü; araç sahipleri ve araçlar planlarını tehdit eden pek çok tehlikeye maruz kalabilir ve bu planlar her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Sürücüleri ve araçları tehdit eden bu tehlikeler  ‘’risk’’ kavramıyla ifade edilir.
Bu risklerin önüne geçme ve oluşabilecek kayıpları telafi etme görevini üstlenecek olansa araç sigortasıdır. Türkiye’de sürücüleri ve araçları koruyabilecek, duyulan güvenceyi verecek 2 araç sigortası bulunuyor. Bunlardan biri zorunlu trafik sigortası, diğeri ise kasko sigortasıdır. Aracınızı hem trafikte yaşanabilecek hasarlardan hem de çevresel faktörlerden korumak için zorunlu trafik sigortanızı ve kaskonuzu yaptırmalısınız

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Kapsamı, teminatları, farklı özellikleriyle birbirinden ayrılan her 2 sigorta türü de verdiği farklı güvenceler sebebiyle önemlidir. Bu farklılıkları ve her 2 araç sigortasının da avantajlarını öğrenin, bilinçli bir sigorta sahibi olma yolunda ilk adımı atın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Zorunlu Trafik Sigortasının Önemi

Yasalarla zorunlu kılınan trafik sigortası, karşı tarafa verilen hasarı karşılaması sebebiyle araç sahiplerine maddi güvence vermektedir. Motorlu kara taşıtlarının sebep olduğu kişi ve mal hasarları bu sigorta türü sayesinde güvenceye alınır.

Trafik sigortası olmaması sebebiyle trafikten men edilen araçlar süreç yorucu olduğu gibi oldukça masraflıdır da. Aracın tekrar trafikte yer alması için pek çok şartın yerine getirilmesi gerekir. Bu yüzden zorunlu trafik sigortası, zaman ve para kayıplarının önüne geçilebilmesi için de gereklidir. Hem maddi hem de zaman kaybı yaşamamak için zorunlu trafik sigortanızı ve sigortanın geçerliliğini önemsemelisiniz

Her durumda aracını korumak isteyen araç sahiplerinin yaptırması gereken sigorta ise kaskodur. Çünkü; trafik sigortası bir hasar durumunda karşı tarafı güvenceye alır. Hatalı olan poliçe sahibi ise, kazadan zarar gören diğer tarafın masrafları karşılanır. Trafik sigortası poliçesi sahiplerinin hasarları, trafik sigortası dışındadır. Trafik sigortası yanında kasko da yaptırırsanız kendi risklerinizi güvenceye almış olursunuz.  

Zorunlu trafik sigortası tek taraflı bir güvence sağlayacağından mutlaka ek olarak kasko sigortası yaptırmalısınız. Aracınız çalındığında, yandığında ya da kullanılamayacak derecede bir hasar gördüğünde yerine yenisini alabilecek maddi güce sahip değilseniz mutlaka kasko yaptırmalısınız.

Aracınızın güvence altına alındığından emin olmak için araç sigortalarınızı yaptırın, güvencesiz yolculuğa çıkmayın.

İster trafik sigortası isterseniz de kasko yaptırmak için Sigortam.net’e gelin, araba sigortası hesaplama yaparak en uygun araba sigortası fiyatları için teklif alın. Telefon desteği ile sigortalanmak için 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.


Benzer İçerikler

Allianz Sigorta Kasko Sigorta Sorgulama

Sigorta sorgulama, ihtiyacınız olan sigortaya bir çok şirketinin aynı türdeki ürünleri arasından karşılaştırma yaparak seçmenizi sağlar. Kasko sigorta sorgulama ile en uygun teminat ve bütçeye sahip kasko poliçesine sahip olursunuz. Allianz Sigorta Kasko Sigortası için Teklif Alın Sigortam.net'ten Allianz Sigorta kasko sigorta sorgulama ile kasko sigortası ihtiyacınıza diğer şirketlere ait tekliflerle karşılaştırma yaparak ulaşabilirsiniz.  Allianz Sigorta kasko sigorta sorgulama ile kasko ihtiyacınıza fiyat ve teminat karşılaştırması yaparak en hızlı ve güvenilir şekilde ulaşmak için Sigortam.net internet adresinden veya 444 24 […]

Devamını Oku

Renault Talisman Tanıtıldı

2016 yılının en çok konuşulmaya aday Renault Talisman tanıtıldı. Renault'un amiral geimi olması beklenen araç, görünümü ve özellikleri ile göz doldurdu.

Devamını Oku

Tatilde Araç Kiralama Rehberi

Tatilde veya günübirlik ziyaretlerde araç kiralamanın otobüsten daha ekonomik olacağını biliyor musunuz? Tatilde araç kiralama rehberi ile araç kiralamanın en hesaplı yollarını öğrenin.

Devamını Oku