Araç Sigortaları Neden Önemli?

Her araç sahibi, ayağını yerden kesen ve büyük bir konfor sağlayan araçlarını korumak ister. Bu amaçla araç rutin kontrollerini yaptırır, temizliğini yapar, aksesuarlarını gözden geçirir…

Trafiğin her geçen gün arttığı ve buna bağlı olarak kaza oranların yükseldiğini düşününce araç bakımına dair her şey elbette çok önemlidir ama asla yeterli değildir. Çünkü; araç sahipleri ve araçlar planlarını tehdit eden pek çok tehlikeye maruz kalabilir ve bu planlar her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Sürücüleri ve araçları tehdit eden bu tehlikeler  ‘’risk’’ kavramıyla ifade edilir.
Bu risklerin önüne geçme ve oluşabilecek kayıpları telafi etme görevini üstlenecek olansa araç sigortasıdır. Türkiye’de sürücüleri ve araçları koruyabilecek, duyulan güvenceyi verecek 2 araç sigortası bulunuyor. Bunlardan biri zorunlu trafik sigortası, diğeri ise kasko sigortasıdır. Aracınızı hem trafikte yaşanabilecek hasarlardan hem de çevresel faktörlerden korumak için zorunlu trafik sigortanızı ve kaskonuzu yaptırmalısınız

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Kapsamı, teminatları, farklı özellikleriyle birbirinden ayrılan her 2 sigorta türü de verdiği farklı güvenceler sebebiyle önemlidir. Bu farklılıkları ve her 2 araç sigortasının da avantajlarını öğrenin, bilinçli bir sigorta sahibi olma yolunda ilk adımı atın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Zorunlu Trafik Sigortasının Önemi

Yasalarla zorunlu kılınan trafik sigortası, karşı tarafa verilen hasarı karşılaması sebebiyle araç sahiplerine maddi güvence vermektedir. Motorlu kara taşıtlarının sebep olduğu kişi ve mal hasarları bu sigorta türü sayesinde güvenceye alınır.

Trafik sigortası olmaması sebebiyle trafikten men edilen araçlar süreç yorucu olduğu gibi oldukça masraflıdır da. Aracın tekrar trafikte yer alması için pek çok şartın yerine getirilmesi gerekir. Bu yüzden zorunlu trafik sigortası, zaman ve para kayıplarının önüne geçilebilmesi için de gereklidir. Hem maddi hem de zaman kaybı yaşamamak için zorunlu trafik sigortanızı ve sigortanın geçerliliğini önemsemelisiniz

Her durumda aracını korumak isteyen araç sahiplerinin yaptırması gereken sigorta ise kaskodur. Çünkü; trafik sigortası bir hasar durumunda karşı tarafı güvenceye alır. Hatalı olan poliçe sahibi ise, kazadan zarar gören diğer tarafın masrafları karşılanır. Trafik sigortası poliçesi sahiplerinin hasarları, trafik sigortası dışındadır. Trafik sigortası yanında kasko da yaptırırsanız kendi risklerinizi güvenceye almış olursunuz.  

Zorunlu trafik sigortası tek taraflı bir güvence sağlayacağından mutlaka ek olarak kasko sigortası yaptırmalısınız. Aracınız çalındığında, yandığında ya da kullanılamayacak derecede bir hasar gördüğünde yerine yenisini alabilecek maddi güce sahip değilseniz mutlaka kasko yaptırmalısınız.

Aracınızın güvence altına alındığından emin olmak için araç sigortalarınızı yaptırın, güvencesiz yolculuğa çıkmayın.

İster trafik sigortası isterseniz de kasko yaptırmak için Sigortam.net’e gelin, araba sigortası hesaplama yaparak en uygun araba sigortası fiyatları için teklif alın. Telefon desteği ile sigortalanmak için 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Online Sigorta Teklifi Al, Fırsatları Değerlendir!

Sigorta teklifi alma işlemlerinizi internetten yaparak...daha uygun fiyata poliçenizi satın alabilirsiniz. Online sigorta teklifi almanız, birçok şirketin sigorta...fiyatlarını görebilmenizi ve karşılaştırma yapabilmenizi sağlar.  Fiyatları ve teminatları karşılaştırarak doğru kararı...verebilmek ise Sigortam.net üzerinden oldukça kolay. Online sigorta teklifi al, en uygun fiyat...garantisini kaçırma! [widget id="sigortamnet_content_widget-2"] Sigortanızı internetten yaptırmanın önemli avantajları...vardır. Bir kaç dakika içerisinde bilgilerinizi girip teklif alma sürecine geçebilirsiniz. Sadece online sigorta teklifi alarak...görebileceğiniz özel indirimlerle araç sigortalarınızı yaptırabilir, sağlık sigortanızı en uygun fiyat garantisi ile...yaptırabilirsiniz. Üstelik poliçeniz anında size ulaşır. Avantajların detaylarını yazımızın devamından...öğrenebilirsiniz.

Acenteleri Dolaşmayın, Tek Bir Ekrandan Karşılaştırma Yapın!

Online sigorta teklifi...almanın en büyük avantajı, acenteleri dolaşmak zorunda kalmamaktır. Ayrı ayrı sigorta şirketlerini aramak, teklif almak ve...sonrasında onları değerlendirebilmek zor hatta bazen kafa karıştırıcı olabilir. Online sigorta tekliflerini almak...ise çok daha basit ve net bir süreçtir. Sigortam.net'ten dilediğiniz sigorta ürünü için teklif alarak birçok sigorta şirketini...aynı ekranda görebilirsiniz. Bu sayede sigorta fiyatlarını karşılaştırarak hangisinin bütçenize en uygun olduğunu bulabilmeniz...çok daha rahat olur. Sigorta fiyatı sorgulama yapmak için bir kaç dakikanızı ayırmanız yeterli. Kasko, trafik...sigortası ya da sağlık sigortası için fiyat bilgisi mi almak istiyorsunuz? Tek yapmanız gereken sigortanın branşına göre...bilgilerinizi doğru bir şekilde girmek. 2 dakika içerisinde tüm teklifleri görebilir, fiyatlar hakkında değerlendirme yapabilirsiniz....İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun poliçeyi seçtikten sonra ise satın alma işlemlerine geçebilirsiniz.

İnternetten...Sigorta Teklifi Al, Avantajları Kaçırma!

İnternetten sigorta fiyat alma işlemlerinin kolay ve hızlı...olmasının yanında birçok avantajı da mevcut. İnternete özel indirim fırsatlarını görebilmeniz için öncelikle teklif almanız...gerekiyor. Kişiye özel indirim fırsatları ile poliçenizi daha da uygun fiyatlara alabilir, bütçenizi sıkıştırmadan taksit...seçenekleri ile ödeme yapabilirsiniz. Sigortanızı online olarak yaptırırsanız, poliçenizin oluşturulmasını ve size...gönderilmesini beklemek zorunda kalmazsınız. Kasko sigortası aldığınızı düşünelim. Bütçenize uygun olan kasko ürününü...satın alırsanız, poliçeniz e-postanıza gelir. Beklemek zorunda kalmadan kasko poliçenize anında ulaşırsınız. Ayrıca...sigortanızı internetten alırsanız, güvenceniz anında başlar. Aracınıza kasko yaptırdığınız zaman, kasko teminatlarının...masrafları karşılama güvencesi poliçeyi internetten satın aldığınız an geçerli olur. Aynı şekilde diğer sigorta çeşitleri...olan trafik ve sağlık sigortaları için de aynı avantajlar geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası teklifi
, kasko teklifi, sağlık sigortası teklifi alarak 2 dakikada...sigorta sorgulama yapın!