Araç Sigortaları Neden Önemli?

Her araç sahibi, ayağını yerden kesen ve büyük bir konfor sağlayan araçlarını korumak ister. Bu amaçla araç rutin kontrollerini yaptırır, temizliğini yapar, aksesuarlarını gözden geçirir…

Trafiğin her geçen gün arttığı ve buna bağlı olarak kaza oranların yükseldiğini düşününce araç bakımına dair her şey elbette çok önemlidir ama asla yeterli değildir. Çünkü; araç sahipleri ve araçlar planlarını tehdit eden pek çok tehlikeye maruz kalabilir ve bu planlar her zaman olumlu sonuçlanmayabilir. Sürücüleri ve araçları tehdit eden bu tehlikeler  ‘’risk’’ kavramıyla ifade edilir.
Bu risklerin önüne geçme ve oluşabilecek kayıpları telafi etme görevini üstlenecek olansa araç sigortasıdır. Türkiye’de sürücüleri ve araçları koruyabilecek, duyulan güvenceyi verecek 2 araç sigortası bulunuyor. Bunlardan biri zorunlu trafik sigortası, diğeri ise kasko sigortasıdır. Aracınızı hem trafikte yaşanabilecek hasarlardan hem de çevresel faktörlerden korumak için zorunlu trafik sigortanızı ve kaskonuzu yaptırmalısınız

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
Kapsamı, teminatları, farklı özellikleriyle birbirinden ayrılan her 2 sigorta türü de verdiği farklı güvenceler sebebiyle önemlidir. Bu farklılıkları ve her 2 araç sigortasının da avantajlarını öğrenin, bilinçli bir sigorta sahibi olma yolunda ilk adımı atın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Zorunlu Trafik Sigortasının Önemi

Yasalarla zorunlu kılınan trafik sigortası, karşı tarafa verilen hasarı karşılaması sebebiyle araç sahiplerine maddi güvence vermektedir. Motorlu kara taşıtlarının sebep olduğu kişi ve mal hasarları bu sigorta türü sayesinde güvenceye alınır.

Trafik sigortası olmaması sebebiyle trafikten men edilen araçlar süreç yorucu olduğu gibi oldukça masraflıdır da. Aracın tekrar trafikte yer alması için pek çok şartın yerine getirilmesi gerekir. Bu yüzden zorunlu trafik sigortası, zaman ve para kayıplarının önüne geçilebilmesi için de gereklidir. Hem maddi hem de zaman kaybı yaşamamak için zorunlu trafik sigortanızı ve sigortanın geçerliliğini önemsemelisiniz

Her durumda aracını korumak isteyen araç sahiplerinin yaptırması gereken sigorta ise kaskodur. Çünkü; trafik sigortası bir hasar durumunda karşı tarafı güvenceye alır. Hatalı olan poliçe sahibi ise, kazadan zarar gören diğer tarafın masrafları karşılanır. Trafik sigortası poliçesi sahiplerinin hasarları, trafik sigortası dışındadır. Trafik sigortası yanında kasko da yaptırırsanız kendi risklerinizi güvenceye almış olursunuz.  

Zorunlu trafik sigortası tek taraflı bir güvence sağlayacağından mutlaka ek olarak kasko sigortası yaptırmalısınız. Aracınız çalındığında, yandığında ya da kullanılamayacak derecede bir hasar gördüğünde yerine yenisini alabilecek maddi güce sahip değilseniz mutlaka kasko yaptırmalısınız.

Aracınızın güvence altına alındığından emin olmak için araç sigortalarınızı yaptırın, güvencesiz yolculuğa çıkmayın.

İster trafik sigortası isterseniz de kasko yaptırmak için Sigortam.net’e gelin, araba sigortası hesaplama yaparak en uygun araba sigortası fiyatları için teklif alın. Telefon desteği ile sigortalanmak için 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler

HDI Sigorta Hasar sorgulama
Kasko sigortası, olası bir kaza durumunda aracınızda...meydana gelebilecek hasarları teminat altına alır. Hasar yaşamanız durumunda en geç 5 iş günü içerisinde ilgili evraklar, imzalı...kaza tespit tutanağı, ruhsat fotokopileri, kaza anı fotoğraflarının çekilmesi gibi hasar anında yapılacak işlemleri tamamlayıp...hasar dosyasınzın açılması için sigorta şirketine iletmeniz gerekmektedir. Sigortam.net’ten HDI Sigorta kasko sigortası...alanlar, hasar durumunda da rahat eder.  

Poliçenizi Sigortam.net'ten Yaptırın, Dosya Takibinizi Biz...Yapalım

Sigortam.net;
  • hasar yaşayan müşterileri adına hasar dosyası sorgulama işlemlerini yapar,
  • ...
  • hasarlarının durumu ile ilgili gerekli bilgilendirme ve yönlendirmeleri yaparak, hasarların teminatlar kapsamında giderilmesini...takip eder.
HDI Sigorta hasar dosyası sorgulama ile siz de HDI...Sigorta kasko sigortanız kapsamındaki hasarlarınız için hasar dosya...sorgulama işleminizi takip edebilirsiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL