Araç Sigortası Yaptırmak İsteyenlerin Seçenekleri Neler?

Araç sigortası yaptırmak da her şey  de olduğu gibi içinde olduğunuz durumlara bağlı. Araç sahiplerinin karşılaştıkları durumlar ve riskler değişken olabiliyor haliyle.

Araç sigortası yaptırırken, standart bir poliçe ile masraflarınızı arttırabileceğiniz aklınıza geldi mi hiç? Belki sizin ihtiyaçlarınız karşılayacak poliçe ve sigorta bedeli daha uygundur. 

Araç Sigortası Seçenekleri Neler?

Araba kullanma esnasında güvende hissetmek hem kendinizi ve aracınızı hem trafikteki diğer araçları güvence altına almak için 2 tip araç sigortası seçeneğiniz bulunur. Bunlar kasko ve zorunlu trafik sigortasıdır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortası araca çıkan her aracın olması gereken, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi hasarları güvene alan bir sigorta türüdür. Zorunlu trafik sigortası olmayan araçlar trafiğe çıkamaz, çıkması yasaktır. 

Ancak yapılan aracın hasarını değil, zarar verdiği aracın hasarını karşılar zorunlu trafik sigortası. Zorunlu trafik sigortası diğer araçlarla güvenli bir şekilde trafiği paylaşmanıza yardımcı olur.

Kasko Sigortası

Trafik sigortası gibi zorunlu olmayan kasko sigortası; aracın yanması, çalınması veya kaza sonunda oluşabilecek zararları güvence altına alır. Araç kasko sigortası ile herhangi bir kaza sonucu oluşan hasarı düşünmek zorunda kalmaz, kaygılanmazsınız.

Yani kasko sigortasıve trafik sigortasının işleyişleri farklıdır. Kaza durumunda kasko sigortası, karşı tarafın değil sigortalı aracın hasarını karşılar, trafik sigortası ise hasar gören tarafın zararını karşılar. 

Her 2 aracın da tüm risklere karşı korunması için hem kasko sigortası hem de zorunlu trafik sigortasının yaptırılmış olması, aracı ve sürücüleri koruyacaktır.

Kasko sigortası trafik sigortasının tersine işler, yani kaza anında karşı tarafın değil, sadece sigortalı aracın zararını/zararlarını karşılar. Bu nedenle trafiğe çıkacak araçlar için her iki sigortanın da yaptırılması, tüm risklere karşı aracın ve sürücünün korunmasını sağlayacaktır.

Sigortam.net'in kolay sigorta adımlarını ilerleyerek kasko sigortası ve kolay trafik sigortası hakkında bilgi alabilir, araç sigortası sorgulaması ile 3 dakikada araç sigortası fiyatları ile ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24  yardım alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL