Araç Sigortası Şirketlerini Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Nokta

Araç sigortasıyaptırmak sizi birçok maddi yükümlülükten kurtarır. Kimse trafikte aracıyla seyrederken her an panik halinde, sürüş keyfi olmadan ilerlemek istemez. Birçok emekle satın aldığınız aracınızın ve bütçenizin korunması için bu sigortaların yaptırılması gerekir.

Araç sigortaları trafik sigortası ve kasko sigortasıdır. Trafik sigortası zorunlu olan bir sigortayken yaptırmayanlara ceza verilmektedir. Kasko sigortası ise isteğe bağlı bir sigortadır. Her iki sigortanın da araç sahibini koruyucu özellikleri olduğu için yaptırılması gerekir.

Trafik sigortası bir kazada siz suçlu olsanız da mağdur olan tarafın masraflarını karşılar, sizin cebinizden para çıkmasını önler. Kasko ise birçok emekle sahip olduğunuz aracınıza gelen zararları teminat altına alır. Poliçenizin özelliklerine göre teminat aldığı kısım değişse de hasar durumunda ya hiç para ödemez ya da çok az bir ücret ödersiniz. Yani yine bütçeniz korunmuş olur.

Sigortanızı yaptıracağınız sigorta şirketinizi iyi seçmeniz gerekir. Çünkü sadece satın alırken değil poliçe süresince şirketle muhattap olacaksınız. Güvenilir bir sigorta şirketinden sigorta yaptırmak çok önemlidir. Güvenilir şirkette bulunması gereken özelliklerle ilgili “En Güvenilir Sigorta Şirketlerini Bulmanın Tüyoları” yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Araç Sigortasında Önemli Noktalar

  • Sigorta şirketinin sunduğu teminatlar hasarınızı karşılayacak şekilde geniş kapsamlı olmalıdır. Ek teminatlar sıklıkla görülen riskleri karşılayacak şekilde oluşturulmalıdır.
  • Araç sigortası branşında hizmet veren şirketlerin anlaşmalı olduğu servislerin çeşitliliğine ve size yakınlığına dikkat etmelisiniz. Ayrıca bu servislerde sunulan hizmet kalitesi de oldukça önemlidir.
  • Hasar anında size verdiği hizmetin hızı oldukça önemlidir. 7/24 ulaşabileceğiniz bir şirket olmalı ve zararlarınızı en kısa sürede giderebilmelidir.

Sigorta şirketlerigerçekten müşterilerinin yanında olmalı, sorunlarına çözüm bulmalı, 7/24 destek vermelidir. Çünkü riskin ne zaman gerçekleşeceği önceden bilinmez.

Sigortam.net Türkiye’nin en iyi araba sigortası şirketleriyle anlaşmalıdır. Şirketlerin size en uygun tekliflerini kolayca sunar ve en uygun fiyatlarla sigortanıza sahip olmanızı sağlar. Hasar anında 7/24 yanınızda olur. Her türlü sorunuzda da her zaman muhattabınız vardır. Araç sigortası fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için “Araç Sigorta Fiyatlarını Etkileyen 5 Önemli Kriter” yazımızı inceleyin ya daaraç sigortası sorgulamasıyapın.

Sigorta sorgulama yaparak online olarak en uygun araç sigortası fiyatlarına ulaşırsınız. “Araç Sigortası Sorgulamasının 5 Önemli Faydası” yazımızı da incelemenizi öneririz. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, kolayca ve sigorta uzmanlarımızın desteğiyle 7/24 sigorta yaptırın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL