Araç Sigortası Şirketlerini Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 3 Nokta

Araç sigortası yaptırmak sizi birçok maddi yükümlülükten kurtarır. Kimse trafikte aracıyla seyrederken her an panik halinde, sürüş keyfi olmadan ilerlemek istemez. Birçok emekle satın aldığınız aracınızın ve bütçenizin korunması için bu sigortaların yaptırılması gerekir.

Araç sigortaları trafik sigortası ve kasko sigortasıdır. Trafik sigortası zorunlu olan bir sigortayken yaptırmayanlara ceza verilmektedir. Kasko sigortası ise isteğe bağlı bir sigortadır. Her iki sigortanın da araç sahibini koruyucu özellikleri olduğu için yaptırılması gerekir.

Trafik sigortası bir kazada siz suçlu olsanız da mağdur olan tarafın masraflarını karşılar, sizin cebinizden para çıkmasını önler. Kasko ise birçok emekle sahip olduğunuz aracınıza gelen zararları teminat altına alır. Poliçenizin özelliklerine göre teminat aldığı kısım değişse de hasar durumunda ya hiç para ödemez ya da çok az bir ücret ödersiniz. Yani yine bütçeniz korunmuş olur.

Sigortanızı yaptıracağınız sigorta şirketinizi iyi seçmeniz gerekir. Çünkü sadece satın alırken değil poliçe süresince şirketle muhattap olacaksınız. Güvenilir bir sigorta şirketinden sigorta yaptırmak çok önemlidir. Güvenilir şirkette bulunması gereken özelliklerle ilgili “En Güvenilir Sigorta Şirketlerini Bulmanın Tüyoları” yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile    TRAFİK TEKLİFİ AL

Araç Sigortasında Önemli Noktalar

  • Sigorta şirketinin sunduğu teminatlar hasarınızı karşılayacak şekilde geniş kapsamlı olmalıdır. Ek teminatlar sıklıkla görülen riskleri karşılayacak şekilde oluşturulmalıdır.
  • Araç sigortası branşında hizmet veren şirketlerin anlaşmalı olduğu servislerin çeşitliliğine ve size yakınlığına dikkat etmelisiniz. Ayrıca bu servislerde sunulan hizmet kalitesi de oldukça önemlidir.
  • Hasar anında size verdiği hizmetin hızı oldukça önemlidir. 7/24 ulaşabileceğiniz bir şirket olmalı ve zararlarınızı en kısa sürede giderebilmelidir.

Sigorta şirketleri gerçekten müşterilerinin yanında olmalı, sorunlarına çözüm bulmalı, 7/24 destek vermelidir. Çünkü riskin ne zaman gerçekleşeceği önceden bilinmez.

Sigortam.net Türkiye’nin en iyi araba sigortası şirketleriyle anlaşmalıdır. Şirketlerin size en uygun tekliflerini kolayca sunar ve en uygun fiyatlarla sigortanıza sahip olmanızı sağlar. Hasar anında 7/24 yanınızda olur. Her türlü sorunuzda da her zaman muhattabınız vardır. Araç sigortası fiyatları ile ilgili detaylı bilgi almak için “Araç Sigorta Fiyatlarını Etkileyen 5 Önemli Kriter” yazımızı inceleyin ya da araç sigortası sorgulaması yapın.

Sigorta sorgulama yaparak online olarak en uygun araç sigortası fiyatlarına ulaşırsınız. “Araç Sigortası Sorgulamasının 5 Önemli Faydası” yazımızı da incelemenizi öneririz. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, kolayca ve sigorta uzmanlarımızın desteğiyle 7/24 sigorta yaptırın.

Benzer İçerikler

Kasko İndirimleri 2018 Kasko İndirimleri 2018Kasko teminatlarından vazgeçmeden...alternatif kasko indirimleri nelerdir? Hangi şartlarda kasko indirimleri hakkınız doğar? sorularının...cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz. Otomobil sahibi olma aşamasında ilk ve tek odak noktamız bir araç almak oluyor. Oysa büyük bir arzuyla aldığımız otomobiller, pek...çok sorumluluğu ve gideri  de beraberinde getirir.  Otomobil sahibi olmanın getirdiği sorumlulukların başında araçın...ihtiyaçlarını karşılamakla beraber, trafikteki diğer sürücülerin güvenliğini düşünmek gelir. Hem araç sürücüsüne ve...araca hem de trafikte yer alan diğer sürücülere güvence sağlayacak şey ise kasko sigortasıdır. Kasko...sigortasının var oluşundaki temel amaç; yaşanan hasar sonrası tamir geçirmesi gereken aracın masraflarını en ekonomik şekilde...karşılayabilmektir.  Ancak kasko sigortası alırken yapılan araştırmalar ve en uygun kasko poliçesine ulaşmak için sorulan...sorular, yanlış yönlendirmelere oldukça açıktır. Yapılan yanlış yönlendirmeler sonucu alınan eksik teminatlı poliçeler,...hedeflediğiniz tasarruf yerine bütçenize zarar verebilir. Bu yüzden sürücüler, alacakları kaskonun fiyatları kadar...teminatlarına da özen göstermelidir. Kasko alırken en çok ve sık yapılan yanlış kasko teminatlarından
ödün vermektir. Bu yıl bir değişiklik...yapın, 2015 kaskonuzda indirim elde edebilmek için teminatlarınızdan ödün vermek yerine, kasko kapsamında hakkınız...olan indirimleri öğrenin.

Kasko İndirimleri İçin Tüyolar

Kasko indirim tüyolarına geçmeden önce bu indirimlerin sigorta...şirketlerine göre değiştiğini belirtmek isteriz. Bu yüzden kasko poliçenizi almadan önce şirketlerin indirim politikalarını...öğrenmelisiniz.

Hasarsızlık İndirimi

Kasko indirimlerinde en yaygın bilinen indirim türü hasarsızlık...indirimidir. Aracına kasko yaptıran kişiler, poliçe dönemi için kaza yapmaz dolayısıyla hasar talebinde bulunmaz ise...hasarsızlık indiriminden faydalanabilir. Kaza yapmadığınız ve poliçenizi kullanmadığınız yıl arttıkça , hasarsızlık...indirimi oranı %70’i bulabilir. Küçük çaplı hasarların hasarsızlık indirimini bozmaması adına mini onarım teminatını kasko...poliçenize ekletebilirsiniz.

Meslek İndirimi

Kasko kapsamında bazı meslek dallarına özel olarak indirimler sunulmaktadır:...Öğretmenler, öğretim üyeleri, memurlar, eczacılar, TSK(Türk Silahlı Kuvvetleri) mensupları kasko indirimine tabi tutulan meslek...dallarından bazılarıdır. Ayrıca bazı sigorta şirketleri, çeşitli firmaların çalışanlarına özel kasko indirimleri de...sunabilmektedir. Kasko poliçenizi alırken böyle bir durumun olup olmadığını sorgulamanız, kasko sigortanızda avantaj elde etmenizi...sağlayabilir.

Muafiyet İndirimi

Muafiyet indirimi, hasar durumunda araç değerinin belirli bir...oranında kesinti uygulanacağını kabul eden sürücülere hitap eden indirim şeklidir. Muafiyet indiriminden faydalanmak isteyen...sürücülerin detaylıca düşünmesi gerekir. Çünkü; muafiyetli kasko poliçeleri, doğru tercihlerde %40’lara varan oranlarda ciddi...bir fiyat avantajı sağlarken, bütçenizi oldukça aşan hasarlarda aynı oranda zarara neden olabilmektedir. Bu nedenle aracınızın...kullanım koşullarını ve yaşadığınız bölgeyi değerlendirmeli, mağdur olmamak için kasko indirimlerinize dikkat...etmelisiniz. Yukarıda bahsettiğimiz indirimler, sıklıkla uygulanan kasko indirimleridir. Sigorta sektörünün her geçen gün...yükselen bir ivme kazanması, sigorta şirketlerinin çoğalması ile birlikte kasko indirimlerinde de farklı uygulamalar görülmeye...başlandı. Kaskonuzu alırken değerlendirebileceğiniz diğer indirimler şöyle: •    30 yaşının üstündeki sigortalılara...yaş indirimi, •    Tek sürücü indirimi, (Tek sürücü indirimiyle ilgili detaylar için "Kaskoda Tek Sürücü İndirimi" başlıklı yazımızı...inceleyebilirsiniz.) •    En az 3 yıllık ehliyet sahiplerine, ehliyet indirimi, •    Peşin ödeme indirimi, •    Alarm...indirimi, Kasko indirimleri, sigorta prosedürleri içerisinde geçen konulardan sadece bir tanesidir. Günlük hayatın...koşturmacası içinde araç sahiplerinin bütün bu prosedürleri bilmesi ve uygulayabilmesi kolay değil, ancak doğru teminatlarla uygun...kasko poliçesi sahibi olmak kolay! Hem hakkınız olan kasko indirimlerini hem de Sigortam.net’in avantajlarını birlikte yakalayabilmek için tek yapmanız gereken 2018 kasko fiyatları hakkında...teklif almak. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı'mızı arayarak kasko tekliflerini değerlendirmek için uzman sigorta...danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz.