Araç Sigortası Ücretlerini Değiştiren Sebepler

Araç sigortasıücretleri belli başlı bazı durumlara göre değişir. Burada aslında önemli olan nokta fiyat olmamalıdır. Fiyat tabii ki satın alımda etkili bir kriterdir fakat işinize yaramayacak bir ürünü ucuza almış olsanız da bir şey ifade etmez. Önemli olan sizin için en uygun olan ürünü en uygun fiyata bulmanızdır. Araç sigortası satın almadan önce araştırmanız gereken noktaları "Araç Sigortası Yaptırmadan Önce Araştırılması Gerekenler" yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Araç sigortası olan trafik sigortası zorunlu olmasının dışında,  teminatları ve limitleri de standarttır. Daha önceden sigorta şirketleri bu kriterlerde değişiklik yapabiliyorken çıkarılan bir yasa ile Hazine Müsteşarlığı’nca belirlenmeye başlamıştır. Fakat fiyatlar değişir, fiyatları değiştiren sebepler her sigorta şirketinde aynı olmakla birlikte oranları farklılaşabilmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Trafik Sigortası Ücretlerini Değiştirenler
 

 • Sigorta yapılacak aracın üretim yılının üzerinden ne kadar zaman geçtiği önemlidir. Eski ve yeni aracın sigorta ücretleri farklı olacaktır. Yani 2005 yılında üretilen bir araçla 2013 yılında üretilen aracın sigorta ücretleri farklı sunulacaktır.
   
 • Aracın markası ve modeli de fiyatı etkiler. Pahalı ya da daha uygun bir markanın olması, hatta bu markalarının pahalı veya daha uygun modeli olması fiyatlarda da değişiklik yaşanmasına neden olur.
   
 • Aracın yoğun trafiği olan büyük şehirlerde bağlı bulunması ya da tam tersi küçük şehirlerde olması yaşanabilir trafik kazası riskinin fazla ya da az olması sebebiyle sigorta fiyatlarında farklılık yaratır.
   
 • Araç sahibinin daha önceden hasar yapıp yapmadığı fiyat üzerinde etkilidir. Üstelik hasarsız olan sürücüler için sigorta alırken hasarsızlık indirimi de uygulanır. Hasarsızlık indirimi tüm sigorta şirketlerinde uygulanır fakat uygulanan oran şirketlere göre farklılık gösterebilir.
   
 • Sigortalanacak aracının sahibinin yeni trafiğe çıkacak olması ya da uzun süredir trafik deneyiminin olması fiyatları etkileyen sebeplerdendir.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Kasko Ücretlerini Değiştirenler

Yine bir araç sigortası çeşidi olan kasko sigortası da isteğe bağlı bir sigorta olmasının dışında aracınıza isteğiniz dışında gelen zararları karşılayan bir sigortadır. Kasko sigortasının limit ve teminatları da şirketlere göre değiştiği için gerçekten ihtiyacınız olan teminatları seçmeniz önemlidir. Trafik sigortasını etkileyen kriterler kasko fiyatlarını da etkilerken ek olarak satın alınan ek teminatlar ve araca sonradan eklenen aksesuarlar da fiyatlarda değişiklik yaratır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Vakit kaybetmeden Sigortam.net’ten teklif alarak en uygun araç sigortası ücretlerini görebilirsiniz. "Araç Sigortası Sorgulamasının 5 Önemli Faydası" yazımızdan teklif almanın önemi hakkında bilgi edinebilirsiniz. İster sigorta sorgulama yaparak online isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda sigortanızı satın alın.

Benzer İçerikler

Zurich Sigorta Kasko – Benim Arabam

Zurich Sigorta...Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel...Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka...okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe...üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği...yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için...eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam...edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için...enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak....Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup...Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı
-Hasarsızlık...indirimi koruma
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme...(Şartlı)

3-Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve...Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü...niyet ve muziplikle yapılan hareketler,
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği...zararlar*
*Kemirgen ve diğer hayvanlar tarafından verilecek zararlar teminat...kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça...Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal...parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna...gidilir.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam servislerine gidilmesi durumunda...hasar bedelinin % 20 lik kısmı ( 150 TL den az olmamak kaydı ile) sigortalı tarafından...karşılanacaktır.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı olduğu...serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde Sigortacıdan izin...alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Sigorta konusu marka model aracın satıldığı 3 yetkili satıcıdan fiyat alınır....Aynı zamanda araç satış ilanlarının yer aldığı en popüler ve en çok giriş yapılan 3 internet sitesinde yer alan...ortalama fiyatlar tespit edilerek hepsinin ortalaması alınır. Bu tutar hiçbir halde TSB listesinde belirlenen...tutarın üzerinde olamaz.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL