Arabanın suda kalması durumunda araç kasko sigortası zararı karşılar mı?- Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Arabanın Suda Kalması Durumunda Araç Kasko Sigortası Zararı Karşılar mı?

Aracınız zarar gördüğünde, kasko sigortası tarafından öncelikli olarak incelenen nokta, aracın gördüğü hasarın sürücünün veya sigortalının kontrolü altında ve iradesi dahilinde gerçekleşip gerçekleşmediğidir.
Aracın suda kalması halinde, bu durumu meydana getiren olay, poliçe kapsamında belirtilen durumlardan birisi sonucunda meydana gelmiş ise araçta oluşan zarar kasko sigortası tarafından karşılanacaktır.
Araba, sel veya su baskını nedeniyle suda kalmış ise bu durum ek teminatlar kapsamına girmektedir. Sigorta poliçenizde bu durumla ilgili ek teminat dahil edilmiş ise, oluşan zarar için kasko sigortanızdan faydalanabilirsiniz.
Kasko sigortası ek teminatlarını görmek için tıklayınız.

Sel ve su baskını dışında, arabanın sürücü tarafından yüksek seviyedeki suyun içinde sürülmesi veya benzer bir sebepten dolayı sonucunda suda kalması durumunda, kasko sigortası zararı karşılamayacaktır.

Kasko sigortası genel şartlarına göre; sigorta kapsamına giren bir olaydan doğmadıkça ve böyle bir olayla sonuçlanmadıkça taşıtın mekanik, elektrik ve elektronik donanımda meydana gelen her türlü arıza kasko sigortası teminatı dışında kalmaktadır. Bu maddeden hareketle, aracın sürücünün bilinçli kararı sonucunda suda kalmasından kaynaklanan elektrik, elektronik ve mekanik donanımlarında oluşan zararlar kasko sigortası tarafından karşılanmayacaktır.
Kasko teminatlarının dışında kalan zararları görmek için tıklayınız.

Benzer İçerikler

Sigorta Primleri Neden Yükselir?

Siz de sigorta primlerinizin yüksek çıktığından mı yakınıyorsunuz? Sigorta primlerine etki eden faktörleri öğrenin, sigortanızı uyguna getirin!

Devamını Oku

Sigorta Sahipleri Tarafından Yapılan Yanlış Uygulamalar

Sigorta sahipleri tarafından yapılan yanlış uygulamalar, sigorta poliçenizi işlevsiz kılıyor.

Devamını Oku

Hasarsızlık Koruma Teminatı Nedir?

Kaskoya uygun fiyatlarla sahip olmak isteyenler için kurtarıcı olan hasarsızlık koruma teminatının oranı %65'lere kadar çıkabiliyor.

Devamını Oku