Araç Temizliğinin Püf Noktaları

Araç temizliği dışarıdan kolay bir iş gibi görünse de aslında çok dikkat ve bilgi gerektiren bir iştir.

Bilinçsizce yapılan herhangi bir uygulama aracınızın dış görünüşünün bozulmasına, araç boyanızın olumsuz etkilenmesine dolayısıyla aracınızın değer kaybetmesine neden olur.

Bu durum aracınızı satışa sunduğunuzda ise fiyatını daha çok kırmanıza neden olur.

Aracınızın kasko değerini kaybetmemesi için yapabileceklerinizle ilgili "Aracınızın Bakımı için Sizin Yapabilecekleriniz" ve "Kötü Kokular ve Lekeler için Araç Temizliği Önerileri" yazımızı okuyabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Yıkama

Otomobil temizliğinde en önemli nokta aracınızı güneş görmeyen bir yerde yıkamanızdır. Güneş ışınları otomobilinize zarar verir. Aracınızın kapı ve camlarını kilitledikten sonra yıkama işlemine başlayabilirsiniz. Aracınızı tüm pisliklerden arındırmak için mutlaka aracınıza kuvvetli su tutun. Suyu aracınızın tavanından tutmaya başlayın ve yavaş yavaş aşağıya doğru tutmaya devam edin. En son lastiklerinizi yıkayın. Böylece tüm kirler aşağıya doğru akar. Kirlerin hepsi aktıktan sonra temizlik malzemelerini kullanmaya başlayın aksi durumda aracınızda çizikler oluşabilir.

Temizleme

Araç temizliğinde mutlaka yumuşak bir bez ya da sünger kullanın. Fırçayla araç yıkamak arabanıza zarar verir. Aracınızı oto şampuanıyla yıkamanız burada önemlidir. Farklı kimyasal maddeler aracınıza zarar verir. Aracınızın yıkama işlemine de mutlaka tavandan başlayın. Kapılar, kaporta ve jantların temizlenmesiyle işleminizi tamamlayın.

Kurulama

Kurulama işleminde de yine yumuşak bir kurulama bezi kullanın. Yıkama işlemindeki gibi aracınızı kurulama işlemini de tavandan başlayarak yapın. Aracınızın camlarını ve aynalarını sürüş güvenliğiniz açısından iyice kuruttuğunuzdan emin olun.

Araba bakımı ihmal edilmemesi gereken bir konu olduğu gibi kasko sigortası da mutlaka yaptırılmalıdır. Sigortam.net üzerinden kasko fiyatı hesaplama araç sigorta şirketleri tarafından sunulan araç kasko sigortası fiyatlarına kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL