Araç Temizliğinde İlginç Yöntemler

Sürücülerin araçtan beklediği performansı almasında araç bakımı tek başına yeterli değil, araç temizliğinin belli zamanlarda ve doğru bir şekilde yapılması da araç verimliliğini ciddi oranlarda etkiliyor. Araç temiziğindeki yanlış yöntemlerin neden olduğu olumsuz sonuçlara ''Araç Temizliğinde Yapılan Yanlış Uygulamalar'' başlıklı yazımızda değinmiştik.

Araç temizliği ile ilgili pek çok fikri çeşitli sitelerden veya forumlardan öğrenebilirsiniz ama bazı yöntemler var ki oldukça şaşırtıcı olsa da istenen sonuçları almamızı sağlıyor.  

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Arabaların temizlenmesi ve temiz kalması konusunda yardımcı olacak ilginç yöntemleri sizin için derledik.

İşte otomobil temizliği için farklı seçenekler arayan sürücülerin yapabilecekleri yöntemler ve kullanabileceği temizlik ürünleri!

Araç Temizliği için İlginç Yöntemler

Saç Kremi ile Parlak Araçlar

Aracının parlaklığıyla övünmek isteyen sürücüler saç bakım kreminin yarattığı etkiye şaşıracaktır. Ayrıca saç bakım kremi ile yıkanan otomobilinizde yağmur damlaları da kalmayacaktır.

Ön Camdaki Lekelere Kola Çözümü

Havaların soğumasıyla birlikte araç camlarını çamur kaplamaya başladı. Görüş açınızı zorlayacak çamur lekelerini temizlemek için ön camınızı kola dökerek temizleyin. Kolanın yapısında bulunan kabarcıklar, ön camın üzerindeki tüm lekeleri yok edecektir. Ancak cam ile yıkadığınız camlar yapış yapış olacağı için iyice durulamalısınız.

Silecek Temizliği

Kış aylarında en çok leke tutan yerlerden biri de silecekler olacaktır, üstelik kirlenen silecekler camlarınızda da leke oluşmasına neden olacaktır. Silecek temizliği için ¼ fincan amonyak ile 1 LT’ye yakın soğuk suyu karıştırın, bu karışımı yumuşak bir havluya dökerek aracınızı nazik hareketlerle silin ve kurulayın.

Ev Yapımı Cam Temizleme Suyu

1 LT’ye yakın suyun içerisinde ¼ fincan amonyak ekleyin bu karışımı plastik şişeye doldurun ve aracınızın her kirlenişinde kullanmak için bagajınızda saklayın. Camlarınız kirlendiğinde bu karışını bir sünger yardımıyla kullanabilirsiniz, silecek temizliğinde olduğu gibi kağıt havlu yardımı ile kurulayabilirsiniz.

Kabartma Tozunu Hafife Almayın

4 LT oranında bir suyun içinde ¼ fincan kabartma tozu ve aynı oranda bulaşık deterjanını kapalı bir kaba koyarak iyice çalkalayın ve bu karışımı kullanacağınız zamanlarda çalkalayarak kullanın.

Arazi Kirlerine Tartar Kremi

Özellikle sıklıkla kırsal ve patika yollarda araç kullanan sürücülerin otomobilleri sıklıkla toz tabakasıyla kaplanacaktır. Bu tabakadan kurtulmak için tartar kremini kullanabilir, tartar kremi yardımıyla aracınızı silip iyice durulamak yeterli olacaktır.

Aracınızın performansını farklı yöntemler ve ürünlerle koruyabilirsiniz ancak araç güvenliğini sağlayacak olan kasko sigortasıdır.

Sizde bu güvenceye sahip olabilmek için Sigortam.net online sigorta formundan veya 7/24 kesintisiz hizmet veren  444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın, en uygun araç kasko fiyatlarına dakikalar içinde ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL