Aracınızın Torpidosunda Mutlaka Bulunması Gerekenler

Ufak veya yüksek mevlalarla alınan araçların ortak özellikleri sınırlı olsa da; her araçta güvenlik sağlayacak araç ve gereçler değişmiyor. Çoğu zaman farkında olmadığımız ya da önemsemediğimiz bu araç ve gereçler kaza anında kurtarıcımız olur. 

Özellikle çok sık araç kullananlar ve kendi araçlarıyla seyahat edenler için otomobilleri ikinci evleri olacağından; bu araç ve gereçler yeri geldiğinde hayati önem taşır.

Kullanılan bu araç ve gereçler genellikle büyük çantalarda bulunduğu için, araç sahipleri tarafından yer kaplamaması adına bagaja konabiliyor oysa bu araç  ve gereçler acil, kritik durumlarda otomobil bagajında değil, hemen elinizin altında yani torpido gözünde bulunmalıdır. Beklenmedik, acil durumlarda otomobilinizin bagajına gitmeniz çok geç olabilir. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Krtik durumlarda zamanı yarıya indirmeniz ve güvenlik içinde seyahat etmeniz için aracınızın torpido gözünde mutlaka bulundurulması gereken araç ve gereçleri sizler için bir araya getirdik.

Araç Torpidosunda Bulunması Gerekenler

Acil – Önemli Telefon Numaraları

Ulaşmanız gereken ya da kaza durumunda acil yardım sevislerinin telefon numaraları kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde bulunmalıdır. Bu gibi durumlarda zaman kaybetmeniz söz konusu olabilir ve çok kısa bir süre büyük sorunlara sebebiyet verebilir. Bu numaralardan biri de araç sigortasını, kaskosunu yaptırdığınız sigorta şirketinin iletişim bilgileridir. Böylece; bir kaza anında sigorta şirketine kolayca ulaşabilirsiniz.

Gerekli numaraları telefonunuza kaydetmiş olduğunuzu düşünebilirsiniz ancak bu size kesin bir güvence sağlamayacaktır. Telefonunuzu unutabilir, şarjınız bitebilir… bu gibi durumlara engel olmak için en güvenli yöntem bir telefon defteri tutmak ve bu defteri yanınızda bulundurmaktır.

Cep Telefonu Şarj Aleti

Araç içinde mahsur kaldığınız ya da kaza geçirdiğiniz bölge de başka bir telefon kullanma imkanınız olmayabilir. Bu yüzden; her ihtimale karşın araç için şarj aletini torpidoda bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Şemsiye

Şemsiye denilince aklımıza hep kış mevsimi gelebilir ama yazında yaşanan ani hava değişimlerinden, kötü hava şartlarından etkilenmemek için aracınızda şemsiye bulundurmanız size yardımcı olur.

Olmazsa Olmaz İlk Yardım Çantası

Asıl ilk yardım çantanız büyük olacağı için elinizin altına olmayabilir ve ilk yardıma ne zaman ihtiyaç duyabileceğiniz konusunda fikir yürütemezsiniz. Bu sebeple; asıl ilk yardım çantanızın dışında, küçük bir ilk yardım çantanızı yanınızda bulundurmak faydanıza olacaktır. Küçük çaplı ilk yardım çantanız; yara bandı, ağrı kesici, antiseptik ve buna benzer şeyler bulunmalıdır.

Cam Kırıcı

Normal bir seyir halinde elbette cam kırıcı gerekmez ama olası bir kaza veya yangın durumunda aracınızın camını hızlıca kırmanız gerekir. Yakınınızda cam kırıcı bulundurmanız ani durumlara karşı güvence sağlayacaktır.

Eldivenler

Eldivenler özellikle soğuk, karlı havalarda işinize yarayacaktır. Nasıl mı? Buz tutmuş camların buzlarını kazırken ellerinizi eldivenler sayesinde koruyabilirsiniz. Araç camlarınızı kırmak durumunda kalırsanız ve zamanınız olursa eldiveninizi kullanmak, olası kesiklere karşı sizi koruyacaktır.

Acil durumlarla başa çıkabilmek için; tüm araç-gereçleri aracınızın torpido gözünde bulundurmayı, seyir halinde yaşanabilecekleri riskleri kontrol edebilmek için kaskonuzu yaptırmayı unutmayın. 

Araç Güvenliğiniz için Yararlanabileceğiniz Diğer Makaleler

Tatilde İlk Yardım Nasıl Yapılmalı?
Güvenliğiniz için Aracınızda Bulunması Gerekenler

En doğru kasko hizmetlerine, en iyi sigorta şirketleri ile ulaşmak için Sigortam.net’e gelin, dilerseniz 7 gün 24 saat hizmet veren Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL