Araca Zincir Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araca Zincir Takarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

araca zincir takma

Karayolları Trafik Kanunu’na göre sürücüler, güvenlik amacıyla araçlarında zincir bulundurmak zorundadırlar. Zincir takmak; kışın karlı ve buzlu havalarda aracın kaymasını  ve patinaj yapmasını önleyerek trafikte daha güvenli bir sürüş sağlar.
 
Zincir takılırken uyulması gereken kurallar;
 
Zincir, tekerlek sökülerek veya araç üzerinde iken de takılabilir.
 
Zincir önden çekişli araçlarda ön, arkadan itişli araçlarda ise arka tekerleklere takılır.
 
Zincir satın alırken tekerlek ölçülerine uygun olanı seçilmelidir.
 
 
Güvenli sürüş için doğru sürüş tekniklerine dikkat edin, kasko ve trafik sigortası yaptırmadan yola çıkmayın. Sigorta sorgulama ile karşılaştırma yaparak ihtiyacınız olan sigortaya size özel, en uygun fiyata sahip olmak için internet sitemizden ya da Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bize ulaşın.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

Gece Sürüşleri 3 Kat Daha Tehlikeli!

Sürücüler gece araba kullanırken gündüze nazaran daha fazla sorunla karşılaşıyor. Sürücüler, gece araba kullanırken neden bu kadar zorlanıyor? sorusunun yanıtını sizin için sıraladık.

Devamını Oku

Araç Kasko Değeri Ne Zaman Kullanılır?

Hasar ödemeleri yapılırken,araç kasko değeri baz alınıyor. Peki, araç kasko değerini kimler belirliyor ve kasko değeri nerelerde kullanılıyor?

Devamını Oku

Yazın Araç Bakımı İçin Öneriler

Güvenli yolculuğu kasko sigortasıyla, konforlu yolculuğu araç bakımı ile kazanmanız için yazın araç bakımı önerilerini kaçırmayın!

Devamını Oku