Aracınız Yaza Hazır mı? | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aracınız Yaza Hazır mı?

Yaz aylarının gelmesiyle beraber  başlayan yolculuk hazırlıklarında unutulmaması  gereken en önemli kısımlardan birisi de, bize uzun bir yolculuk için ev sahipliği yapacak olan aracımızın, mevsim şartlarına ne kadar hazır olduğu konusudur. Özellikle hava sıcaklıklarının aşırı yüksek olduğu dönemlerde gerekli bakımları  yapılmamış bir araç, yolculuk esnasında tatsız sürprizlere neden olabilir.

Aracınızın Mevsimsel Bakımlarını Aksatmayın 

Araçlar da tıpkı bizler gibi mevsim değişikliklerinden etkilenen bir yapıya sahiptir. Aracınızın bakımını hava koşullarını göz önünde bulundurarak düzenli bir şekilde yaptırmanız, hem araç performansını arttıracak, hem de sürüş güvenliğinizi sağlayacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Yaz aylarında, özellikle de tatil yolculukları öncesinde güvenli bir seyahat için aracınızda kontrol etmeniz gereken kısımları sizler için derledik.

Soğutma Sistemi 

Yaz aylarında araçların en fazla yaşadığı problemlerin başında bilindiği gibi motorun hararet yapması gelir. Bu nedenle aracınızın soğutma sisteminin iki yılda bir yenilenmesi, yolculuk esnasında söz konusu bir sorunla karşılaşma olasılığını minimum seviyeye indirecektir.

Klima 

Sıcak havalarda en önemli kurtarıcılarımızdan birisi olan klima da, yazın aracımızda problem çıkarma potansiyeli olan sistemlerden bir diğeridir. Yolculuk öncesinde yetkili bir teknisyene aracınızın klimasını kontrol ettirmeniz yararınıza olacaktır.

Cam Silecekleri 

Yaz aylarında ortaya çıkan toz veya beklenmeyen doğa olayları  esnasında aracınızın cam sileceklerinin sorunsuz bir şekilde çalışıyor olması, size yolculuğunuzda büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Aksi takdirde aşınmış veya sertleşmiş cam silecekleri görevlerini yerine getiremediklerinden, görüş mesafenizin azalmasına neden olarak, kaza riskini ortaya çıkarabilir.

Lastikler 

Araç lastiklerinizin periyodik kontrollerini yapmanızın yanı sıra bir diğer önemli faktör de yolculuğa yaz lastikleri ile çıkmanızdır. Yazın kış lastiği kullanmak, aracınızın performansını düşürmekle kalmayıp, fazla yakıt harcamanıza sebep olmasının yanında, sürüş sırasında olası tehlikelere de davetiye çıkartabilir.

Motor Yağı 

Motor yağı yazın uzun yolculuklar öncesinde kontrol edilmelidir. Eğer motor yağı azalmışsa ilave edilmeli, motor yağı ve filtresi dönemsel olarak değiştirilmelidir.

Frenler 

Yolculuklar öncesinde hayati bir önem taşıyan bir diğer önemli kısımsa frenlerdir. Aracın fren sistemi mutlaka  gözden geçirilmeli, her 10 bin km’de bir bakımı yapılmalı ve fren hidroliği kontrol edilmelidir.

Filtreler 

Aracınızın kullanma kılavuzundaki sürelere göre hava ve yakıt filtreleri mutlaka değiştirilmelidir. Kullanım süresi geçmiş filtreler aracınızın motoruna zarar verebilir.

Hem Aracınızı, Hem de Bütçenizi Koruyun 

Aracınız için kendi yaptırdığınız dönemsel bakımların yanı sıra, bir diğer önemli güvenlik önlemi de muhakkak kasko sigortası olacaktır. Araç bakımınızı ne kadar iyi yaparsanız yapın, sürüş esnasında ne kadar dikkatli olursanız olun, unutulmamalı ki aracınız sizden bağımsız olarak  gerek sürüş, gerekse de park halinde birçok tehlike ile karşı karşıya bulunmaktadır. 

Aracınızı sürpriz tehlikelerden korumak ve bütçeniz için beklenmedik harcamalardan kaçınmak için, siz de Sigortam.net üzerinden en uygun fiyatlı araç kasko sigortası fiyatlarını araştırın, sizin için en uygun poliçeye çok kısa bir sürede, kolaylıkla sahip olun. 


Benzer İçerikler

Araç Bakımında Yaz Lastiklerinin Önemi

üvenli bir yolculuk için kasko ne kadar önemli ise araçta yüksek performans için de lastik seçimi önemlidir. Yoksa siz hala yaz lastiğine geçmediniz mi?

Devamını Oku

Oto Cam Hasarında Yapılması Gerekenler

Trafikte kimi zaman görünmez kazalar, kimi zamansa aniden fırlayan bir taş otomobil camına zarar verebilir. Bu zararı karşılayacak olan kasko sigortasıdır.

Devamını Oku

Evden Araç Anahtarının Çalınarak Aracın Çalınması Durumunda Kasko Sigortası Zararı Karşılar mı?

Ana teminatlar dışında poliçeye ek teminat olarak “araç anahtarının ek sözleşmede belirtilen haller sonucunda ele geçirilmesi ile sonuçlanan çalınma olayları” da bulunabilir.

Devamını Oku