444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Eyvah Yolda Kaldım, Ne Yapmalıyım?

14 Şubat 2014

Yolda giderken aracınız arıza mı yaptı? Panik yapmayın.

Otomobil arızalarında sayılacak birçok çeşit vardır. Aracın parçalarının eskimesi, araç kontrolü ve bakımının düzenli olarak yaptırılmaması vs. arıza nedenleri arasında sayılabilir.

En sık karşılaşılan araç problemlerini ve çözümlerini paylaştık.

Çok fazla karşılaşılan sorunların başında lastiklerin inmesi geliyor. Aslında bu sorunun kolayca üstesinden gelebilirsiniz. En yakın benzin istasyonuna giderek, aracınızı lastiklerini şişirtebilirsiniz.

Lastiğinizin Uzun Ömürlü Olması için Öneriler yazımızda lastik bakımıyla ilgili detayı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

İkinci bir sorun olarak ise, biten akü karşımıza çıkıyor. Yola çıkacaksınız, aracınıza bindiniz fakat çalışmıyor. Aracınızın aküsü bittiğinde neler yapılacağını Aracımın Aküsü Bitti, Ne Yapmalıyım? yazımızdan aşamalı olarak öğrenebilirsiniz.

Üçüncü sorun ise, yağ sızıntısı ve motor suyu kaçakları olabilir. Kaçak şiddetli değilse sürüşte sorunlara neden olmaz fakat bakım yapılmazsa aracınıza ciddi boyutlarda maddi zarar verebilir.

Kire, neme, soğuğa ve sıcağa maruz kalınan araçlarda sensör sorunları ortaya çıkabilir. Oto-servisinden gerekli bakımları yaptırmanız gereklidir.

Gece sürüşü sırasında görüş açınızda düşüş olması farlarınızın ve sinyallerinizin kontrol edilmesini işaret ediyor olabilir. Far ampullerinin yanıp yanmamasının dışında far ayaralarının düzgün olması ve ikaz sinyallerinin düzgün çalışması sürüş güvenliğiniz için oldukça önemlidir.

Canımızı en çok sıkan sürprizlerin başında çizik ve göçükler gelmektedir. Çiziğin boyutuna göre pasta-cila gibi alternatif yöntemler ile tamiratın yapılacağı gibi lokal boyama teknikleri ile de kaporta düzeltimi ve çiziklerin giderilmesi kolayca halledilebilen işlemlerdendir.

Aracınız hasarlarını kasko sigortası yaptırarak güvence altına alın. Sigortam.net üzerinden en uygun kasko sigortası tekliflerine kolayca ulaşabilir, bütçenize en uygun sigortayı satın alabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.