Aracınıza Kasko Yaptırmanız için 5 Sebep

Türkiye gibi araç trafiğinin çok yoğun ve trafik kazası oranının Avrupa geneli ortalamasının çok çok üstünde bir ülkede, sürücülerin en önemli kurtarıcılarından birisi olan kasko sigortası, gerek zorunlu trafik sigortasının kapsamından çok daha geniş yelpazede güvenceler sunması; gerekse de, aracınızın trafik kazaları dışında başına gelebilecek diğer problemleri de çözüme kavuşturması açısından, büyük bir avantaj sağlıyor. 

İşte aracınıza kasko sigortası yaptırmanız için sıraladığımız 5 sebep.

  • Kasko, trafikte başınıza gelebilecek risklere karşı sizi ve aracınızı teminat altına alırken zorunlu trafik sigortası ise sadece karşı tarafın zararını karşılar.
  • Kasko, aracınızı sadece trafikte yaşabilecek problemlere karşı değil, doğal afet, terör veya hırsızlık gibi olasılıklar için de güvence altına alır.#%kaskosorgulama01%#
  • Araç yedek parça fiyatlarının çok yüksek olduğu ülkemizde kasko sayesinde bütçenizi beklenmedik sarsıntılara karşı koruyabilirsiniz.
  • Kasko ile teminatlarınızın kapsamına göre yol yardımı ve ikame araç gibi hizmetler alabilir, özellikle uzun yol seyahatlerinizi güven içinde geçirebilirsiniz.
  • Araç kaskosu aracınızı sadece iki tarafın karıştığı kazalar karşısında değil, sürüş sırasında yaşadığınız talihsizlikler sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasarlar veya arızalar için de korur.

Aracınız Sadece Trafikte Tehdit Altında Değil 

Her gün yüzlerce irili ufaklı trafik kazasının meydana geldiği yollarda, sürücüler için kimi zaman çok büyük maddi külfetler ortaya çıkabiliyor. Zorunlu trafik sigortası ise bu gibi durumlarda sadece kazada karşı tarafın zararını karşıladığı için, genellikle sürücülerin ihtiyaçlarına cevap vermiyor. Bu noktada devreye giren araç kasko sigortası ise aracınızı gerek sürüş esnasında, gerekse de park halinde olduğu sırada karşılaşabileceği kaza risklerine karşı ekstra güvencelere sahip olmasını sağlıyor. Araç kaskosunu bu kadar önemli yapan bir diğer özelliği ise, yaşanan kazalar sonrası oluşan hasarlarda, sadece en az iki tarafın karıştığı kazalarda değil, bireysel yapılmış kazalarda, beklenmedik arıza durumlarında veya hırsızlık, doğal afet, yangın gibi trafik dışında meydana gelen olaylarda de devreye girmesidir.  Bu nedenle kasko sigortasının gün geçtikçe yasalarda bulunmayan bir zorunluluk haline gelmeye başladığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hangi Sigorta Firması? 

Sürücülerin kasko yaptırmaya karar vermelerinden sonra ortaya çıkan bir diğer sorun ise, araçlarını hangi sigorta şirketine kaskolatacakları konusundaki karar verme süreciyle başlıyor. Çünkü sayıları bir hayli fazla olan sigorta şirketleri , farklı kasko fiyatı ve farklı teminatlar veriyor.  Sigortam.net ise aracına kasko yaptırmak isteyenlere 20’ye yakın sigorta şirketinden dakikalar içerisinde fiyat alma şansını sunuyor. Eğer siz de aracınızın kasko sigortasını yaptırmak istiyorsanız, Sigortam.net’ten iyi fiyat garantisi ile sigortanızı yaptırabilirsiniz. Araç ve ihtiyaçlarınıza uygun poliçe için dilerseniz 7 gün 24 saat 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, dilerseniz de hemen online kasko teklifi alın. 

Benzer İçerikler

Otomobilde Doğru Far Ayarı Nasıl Yapılır?

Hem trafikteki diğer sürücülerin hem de kendimizin...güvenli sürüş...gerçekleştirmesinde araç aksamlarının önemi büyük. Özellikle sürücüleri zorlayan...kötü hava koşullarında aracın tüm aksamlarının temiz ve doğru ayarda olması gerekiyor.

Aksi takdirde görüş açısı çok daha darlaşır, sürücülerin hakimiyet...sağlaması giderek zor bir hal alır. Görüş açısını etkileyen aksamların başında araç farları geliyor. 

Her araçta...bulunan, gece araba kullanımı için güvenli bir ortam...sağlayan farların yolculuğu tehlikeye düşürmemesi için temiz ve belli bir ayarda tutulması gerekiyor. Doğru şekilde...kullanılan farların kullanımI, çok daha uzun ömürlü oluyor. 

[widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Peki, farın...doğru ayarda olduğu nasıl anlaşılır?

Doğru bir farın her 10 cm de bir 1 cm aşağıya düşmesi, toprağa değmesi...gerekir. Bu ayarı yapmakta zorlanıyorsanız, far ayarlama cihazını kullanabilirsiniz. Böylece daha profeyonel bir ayar...gerçekleştirebilirsiniz. Far ayarını kullansanız da test etmeye çalışın ve farların doğru açıda ve parlaklıkta olup olmadığına dikkat...edin. 

Araçtan beklenen performansın alınmasında otomobil bakımının önemi...büyüktür. Sararıp kirlenen araba farları ve aracın diğer aksamları performans kaybına neden olur, bu...yüzden belli aralıklarla temizliğinin yapılması gerekir. Ne yazık ki bu temizliğin yapılmasının bir maliyeti ve elbette...zahmeti vardır ama far temizliği kendi kendimize de yapabileceğimiz bir işlemdir.

Sararmış Farlar Nasıl...Temizlenir?

Far temizliği için yapılacak ilk şey; far çevresini maskeleme bandı ile...kaplamaktır. Bu işlemi yaparken açıkta boyalı bir bölge kalmamasına dikkat gösteriyoruz. Aksi halde aracın boyalı...kısımları zarar görebilir.

Farımızın sararmış bölümüne uygun bir zampara keserek camın yüzeyini...zımpalıyoruz. Bu noktada zımparayı hafif ıslak tutmakta fayda var. Zımparalamaya devam ettikçe yüzeydeki tortu yok...olacaktır ama zımparayı hafif dokunuşlarla yapmalıyız. Zımparalamaya camın yüzeyi pürüzsüzlük kazanana...kadar devam edebilir, far yüzeyini dikkatlice silip kurulayabilirsiniz.

Zımparalama ve temizleme işleminde sonra pasta...işlemine geçebilirsiniz. Pastalama aşamasını uygulamak zorunda değilsiniz. Çünkü; pastalama genellikle camın...yüzeyini iyice temizlemek için kullanılıyor.

Yaptığınız far temizliğinin üzerinden geçmek için...cilalamaya geçebilirsiniz. Burada cila türü çok önemlidir, muhakkak plastik cila kullanmalısınız. Cilayı...temizlediğiniz yüzeyin üzerine sünger yardımıyla yedirebilir, camınızın hedeflediğiniz görüntüsüne...ulaşana kadar cilalamaya devam edebilirsiniz.

Araç temizliği ve bakımının tam olmasına rağmen...beklenmedik kazalar aracınıza zarar verebilir. Bu gibi durumların önüne geçmek ve önlem almak için...yapılabilecek en doğru şey kasko sigortası yaptırmaktır.

Kontrolünüz...dışında gerçekleşebilecek her durumda yanınızda olacak bir güvence arıyorsanız Sigortam.net'e gelin, en...uygun kasko fiyatlarıyla sigortalanın. Dilerseniz 7/24 kesintisiz hizmet veren Sigorta...Destek Hattımızı arayın.