Aracınıza Kasko Yaptırmanız için 5 Sebep

Türkiye gibi araç trafiğinin çok yoğun ve trafik kazası oranının Avrupa geneli ortalamasının çok çok üstünde bir ülkede, sürücülerin en önemli kurtarıcılarından birisi olan kasko sigortası, gerek zorunlu trafik sigortasının kapsamından çok daha geniş yelpazede güvenceler sunması; gerekse de, aracınızın trafik kazaları dışında başına gelebilecek diğer problemleri de çözüme kavuşturması açısından, büyük bir avantaj sağlıyor. 

İşte aracınıza kasko sigortası yaptırmanız için sıraladığımız 5 sebep.

  • Kasko, trafikte başınıza gelebilecek risklere karşı sizi ve aracınızı teminat altına alırken zorunlu trafik sigortası ise sadece karşı tarafın zararını karşılar.
  • Kasko, aracınızı sadece trafikte yaşabilecek problemlere karşı değil, doğal afet, terör veya hırsızlık gibi olasılıklar için de güvence altına alır.#%kaskosorgulama01%#
  • Araç yedek parça fiyatlarının çok yüksek olduğu ülkemizde kasko sayesinde bütçenizi beklenmedik sarsıntılara karşı koruyabilirsiniz.
  • Kasko ile teminatlarınızın kapsamına göre yol yardımı ve ikame araç gibi hizmetler alabilir, özellikle uzun yol seyahatlerinizi güven içinde geçirebilirsiniz.
  • Araç kaskosu aracınızı sadece iki tarafın karıştığı kazalar karşısında değil, sürüş sırasında yaşadığınız talihsizlikler sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasarlar veya arızalar için de korur.

Aracınız Sadece Trafikte Tehdit Altında Değil 

Her gün yüzlerce irili ufaklı trafik kazasının meydana geldiği yollarda, sürücüler için kimi zaman çok büyük maddi külfetler ortaya çıkabiliyor. Zorunlu trafik sigortası ise bu gibi durumlarda sadece kazada karşı tarafın zararını karşıladığı için, genellikle sürücülerin ihtiyaçlarına cevap vermiyor. Bu noktada devreye giren araç kasko sigortası ise aracınızı gerek sürüş esnasında, gerekse de park halinde olduğu sırada karşılaşabileceği kaza risklerine karşı ekstra güvencelere sahip olmasını sağlıyor. Araç kaskosunu bu kadar önemli yapan bir diğer özelliği ise, yaşanan kazalar sonrası oluşan hasarlarda, sadece en az iki tarafın karıştığı kazalarda değil, bireysel yapılmış kazalarda, beklenmedik arıza durumlarında veya hırsızlık, doğal afet, yangın gibi trafik dışında meydana gelen olaylarda de devreye girmesidir.  Bu nedenle kasko sigortasının gün geçtikçe yasalarda bulunmayan bir zorunluluk haline gelmeye başladığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hangi Sigorta Firması? 

Sürücülerin kasko yaptırmaya karar vermelerinden sonra ortaya çıkan bir diğer sorun ise, araçlarını hangi sigorta şirketine kaskolatacakları konusundaki karar verme süreciyle başlıyor. Çünkü sayıları bir hayli fazla olan sigorta şirketleri , farklı kasko fiyatı ve farklı teminatlar veriyor.  Sigortam.net ise aracına kasko yaptırmak isteyenlere 20’ye yakın sigorta şirketinden dakikalar içerisinde fiyat alma şansını sunuyor. Eğer siz de aracınızın kasko sigortasını yaptırmak istiyorsanız, Sigortam.net’ten iyi fiyat garantisi ile sigortanızı yaptırabilirsiniz. Araç ve ihtiyaçlarınıza uygun poliçe için dilerseniz 7 gün 24 saat 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, dilerseniz de hemen online kasko teklifi alın. 

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Mayıs 2018 Sonuçları

Kasko sigortası primleri Mayıs ayında 2 puan yükseldi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Mayıs ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 2...puan, trafik sigortası primlerinde ise 1 puanlık artış yaşandı.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu...Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin...Mayıs ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, Mayıs ayı kasko...sigortası endeksi Nisan ayına göre 2 puanlık artış kaydederek 97 oldu. Trafik sigortasında ise Nisan ayında 65 olan endeks, Mayıs...ayında yaşanan 1 puanlık artış yaşayarak 66 oldu. Böylece 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri 2.080 TL’ye;...831 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 878 TL’ye çıktı. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan,...endeks sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “Sektördeki en büyük 20 sigorta şirketinin tekliflerini müşteriye sunan...Türkiye’nin en büyük sigorta platformu olarak, müşterilerimizin en doğru ürünü, en iyi fiyata, kolay ve hızlı bir şekilde...satın almalarını sağlıyoruz. Ayrıca ilk olarak geçen yılın Ağustos ayında sonuçlarını açıkladığımız Sigortam.net Kasko...ve Trafik Sigortası Endeksi ile araç sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi sunmayı sürdürüyoruz....Böylelikle araç sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de yakından takibini sağlıyoruz....Kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 2 puan artış yaşadı ve Mayıs ayında 97 oldu. Böylece Ocak ayında 2.014 TL olan kasko...sigortası prim ortalaması, Mayıs ayında 2.080 TL oldu. Trafik sigortası primlerinde ise sert değişimler görmüyoruz. Yılın ilk...ayında seviyesini koruyan sigorta primleri Mayıs ayında 1 puanlık bir artış kaydederek 66 oldu. Böylece geçen ay 863 TL olan...ortalama trafik sigortası primleri ise 878 TL’ye çıktı. Trafik sigortası endeksi, geçen yıl aynı dönemde 737 TL olarak...gerçekleşmişti. Geçen yıl Mayıs ayında 2.014 TL olan kasko primleri ortalaması ise bu yılın Mayıs ayında 2.080 TL oldu....Sigortam.net olarak araç sahiplerine sigorta yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı yolunu sağlarken sahip olduğumuz...büyük veriyi hizmetlerine sunmayı sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı konusunda da her zaman...müşterilerimizin yanındayız” diye konuştu. Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak ayından bu...yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL