Aracınıza Kasko Yaptırmanız için 5 Sebep

Türkiye gibi araç trafiğinin çok yoğun ve trafik kazası oranının Avrupa geneli ortalamasının çok çok üstünde bir ülkede, sürücülerin en önemli kurtarıcılarından birisi olan kasko sigortası, gerek zorunlu trafik sigortasının kapsamından çok daha geniş yelpazede güvenceler sunması; gerekse de, aracınızın trafik kazaları dışında başına gelebilecek diğer problemleri de çözüme kavuşturması açısından, büyük bir avantaj sağlıyor. 

İşte aracınıza kasko sigortası yaptırmanız için sıraladığımız 5 sebep.

  • Kasko, trafikte başınıza gelebilecek risklere karşı sizi ve aracınızı teminat altına alırken zorunlu trafik sigortası ise sadece karşı tarafın zararını karşılar.
  • Kasko, aracınızı sadece trafikte yaşabilecek problemlere karşı değil, doğal afet, terör veya hırsızlık gibi olasılıklar için de güvence altına alır.#%kaskosorgulama01%#
  • Araç yedek parça fiyatlarının çok yüksek olduğu ülkemizde kasko sayesinde bütçenizi beklenmedik sarsıntılara karşı koruyabilirsiniz.
  • Kasko ile teminatlarınızın kapsamına göre yol yardımı ve ikame araç gibi hizmetler alabilir, özellikle uzun yol seyahatlerinizi güven içinde geçirebilirsiniz.
  • Araç kaskosu aracınızı sadece iki tarafın karıştığı kazalar karşısında değil, sürüş sırasında yaşadığınız talihsizlikler sonucunda aracınızda ortaya çıkan hasarlar veya arızalar için de korur.

Aracınız Sadece Trafikte Tehdit Altında Değil 

Her gün yüzlerce irili ufaklı trafik kazasının meydana geldiği yollarda, sürücüler için kimi zaman çok büyük maddi külfetler ortaya çıkabiliyor. Zorunlu trafik sigortası ise bu gibi durumlarda sadece kazada karşı tarafın zararını karşıladığı için, genellikle sürücülerin ihtiyaçlarına cevap vermiyor. Bu noktada devreye giren araç kasko sigortası ise aracınızı gerek sürüş esnasında, gerekse de park halinde olduğu sırada karşılaşabileceği kaza risklerine karşı ekstra güvencelere sahip olmasını sağlıyor. Araç kaskosunu bu kadar önemli yapan bir diğer özelliği ise, yaşanan kazalar sonrası oluşan hasarlarda, sadece en az iki tarafın karıştığı kazalarda değil, bireysel yapılmış kazalarda, beklenmedik arıza durumlarında veya hırsızlık, doğal afet, yangın gibi trafik dışında meydana gelen olaylarda de devreye girmesidir.  Bu nedenle kasko sigortasının gün geçtikçe yasalarda bulunmayan bir zorunluluk haline gelmeye başladığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Hangi Sigorta Firması? 

Sürücülerin kasko yaptırmaya karar vermelerinden sonra ortaya çıkan bir diğer sorun ise, araçlarını hangi sigorta şirketine kaskolatacakları konusundaki karar verme süreciyle başlıyor. Çünkü sayıları bir hayli fazla olan sigorta şirketleri , farklı kasko fiyatı ve farklı teminatlar veriyor.  Sigortam.net ise aracına kasko yaptırmak isteyenlere 20’ye yakın sigorta şirketinden dakikalar içerisinde fiyat alma şansını sunuyor. Eğer siz de aracınızın kasko sigortasını yaptırmak istiyorsanız, Sigortam.net’ten iyi fiyat garantisi ile sigortanızı yaptırabilirsiniz. Araç ve ihtiyaçlarınıza uygun poliçe için dilerseniz 7 gün 24 saat 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, dilerseniz de hemen online kasko teklifi alın. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL