Aracınızla Tatile Çıkmadan Önce 10 Öneri

Yoğun ve stresli iş yaşamından bunalanlar tatil planlarını yapmaya başladı. Tüm yılın yorgunluğu bu tatillerde atılmak isteniyor.

Herkesin beklediği tatil zamanı geldiğinde çok iyi vakit geçirmeyi, eğlenmeyi ve dinlenmeyi ister. İşte bu noktada önem verilmesi gereken detaylar vardır. Keyifli bir tatil geçirmek için mutlaka önerilerimizi okuyun.

Yola çıkmadan önce mutlaka kasko sigortası yaptırın, güvenli bir yolculuk yaşayın. 

Araba Bakımı

Yola çıkmadan önce mutlaka araba bakımı konusunu ihmal etmeyin. Mutlaka aracınızı yetkili bir servise kontrol ettirin. Yolculuk esnasında sorun yaşamamak için aracın değişmesi gereken parçalarını değiştirin, eksik ihtiyaçlarını tamamlayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Lastik Bakımı

Aracınızın lastiklerini mutlaka gözden geçirin. İnmiş lastiklerinizi şişirin. Yıpranmış lastiklerinizi değiştirin. Lastikler yolculuklarda büyük önem taşır olası bir ihmallik riskli sonuçlar yaşatabilir. Yazın yaz lastikleri kışın da kış lastiklerini kullanmaya dikkat edin.

Hazırlık Yapın

Tatilde ihtiyaç duyacağınız her şeyi yanınızda taşıdığınızdan emin olun. Bunun için bavul hazırlama aşamasını son güne bırakmayın. Mümkünse önceden bir liste yapın ve bu plana uyarak hareket edin. Günler önceden hazırladığınız bu listeye aklınıza gelen ayrıntıyı yola çıkana kadar eklemeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

Dinlenin

Aracınızla yola çıkmadan önce mutlakaa uykunuzu alın ve dinlenin. Yorgun bir şekilde yola çıkmayın. Yoğun trafik ya da zor yol şartlarını sahip yerlerden geçebileceğiniz ihtimalini mutlaka göz önünde bulundurun. Dinlenmiş bir şekilde yola çıkmak stresi de azaltacağı için daha rahat bir yolculuk yaşarsınız.

Seçin

Eşyalarınızı seçmeye özen gösterin. Gerçekten ihtiyaç duyacağınız detaylara önem verin. Fazla yük taşımak hem yolculuğunuzun zor geçmesini hem de yükleri yerleştirip indirirken sıkıntı yaşamanıza neden olur. Dolayısıyla gideceğiniz yerde temin edebileceğiniz eşyaları yanınızda taşımayın.

Araştırın

Gideceğiniz yeri ve yollarını araştırın. Mola verebileceğiniz ya da yol üzerinde gezebileceğiniz yerler hakkında önceden bilgi sahibi olun. Bu sayede hem bilinmezlikten kurtulup rahat bir yolculuk yaşarken hem de tatil sonrası görülmeye değer yerlerden geçtiğinizi öğrenerek üzülmezsiniz.

Mola Verin

Uzmanlar uzun yolculuklarda araç kullanırken birkaç saatte bir ara vermenin önemli olduğuna dikkat çekiyor. Bu molalar sürücünün dinlenmesini ve dağılan dikkatin toparlanmasını sağlıyor.

Yiyeceklere Dikkat Edin

Yola çıkmadan önce aşırı yağlı, tuzlu, şekerli gibi ağır yiyecekler yemekten kaçının. Bu yiyecekler sürücüde uyku ve yorgunluk yapabileceği için dikkatin yoldan ayrılmasına neden olabilir. Bu nedenle mümkün olduğunca hafif yiyecekler yemeği tercih edin ve bol bol su tüketin.

Yanınıza Birini Alın

Uzun saatler boyunca araç kullanacaksanız mümkünse eğer yanınıza bir arkadaşınızı da alın. Dönüşümlü şekilde araç kullanmak yorgunluk, uykusuzluk, dikkatin dağılması vs. durumları da önleyecektir. Diğer bir önemli nokta ise yanınızdaki kişi sizi tehlikeli bir durumda uyarabilecek ve belki de yaşanabilecek tehlikeleri önlemiş olacaktır.

Müziğe Dikkat

Yolculuklarda geçilen bölgelere göre radyo frekansları da değiştiği için dikkat dağılabilir. Bu nedenle daha rahat, güvenli ve müzikli bir yolculuk için yola çıkmadan önce müzik CD’si hazırlamanız faydalı olacaktır.

Keyifli ve güvenli bir yolculuk için kasko yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yaparak en uygun kasko fiyatlarına ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL