444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Avantajlı Kasko Sigortası için Olmazsa Olmazlar

19 Şubat 2015

En değerli mal varlıklarından 2.si diyebileceğimiz otomobillere günümüzde pek çok insan sahip. Etrafınızda birçok insanın kendine ait bir evi olmasa bile, otomobili olabiliyor.

Herkes bir şekilde araç sahibi olabiliyor. Kimi kısıtlı bütçelerle orta düzey bir araç alırken, kimi lüks sınıf araçlara yöneliyor. Ancak aracınızın markası ve modeli ne olursa olsun bir konu var ki tüm araçlar için ortak bir sorumluluk: kasko yaptırmak.

Kasko, özellikle bütçesi kısıtlı olanlar için kritik önemde. Çünkü; binbir zahmetle alınan aracın yerine yenisini koymak çok daha zor. Bu yüzden bütçesi kısıtlı olanlar bir yandan kısıtlı bütçelerine rağmen araç sahibi olurken bir yandan da en avantajlı kasko sigortası arayışına giriyorlar. Neticede kasko sigortası yaptırmak da ayrı bir maliyet gerektiriyor. 

 ,

Günümüzde sigorta şirketlerinin ve bu şirketlerin sunduğu farklı ürünleriyle avantajlı kaskoya ulaşmak çok daha kolaylaştı. Ancak bir çok kasko ürünü içerisinden hangisinin avantajlı kasko olduğunu belirlemek için bir takım detaylara bakmak gerekiyor. Aksi halde avantajlı kaskolar yerine eksik teminatlı kaskolar alınabiliyor.

Peki, avantajlı kasko nasıl anlaşılır?

Kaskonuz avantaj elde etmenizi kolaylaştıracak püf noktaları sizin için sıraladık.

Avantajlı Kasko Sigortası için Dikkat Edilmesi Gerekenler
 

 • Kaskonuz dahilinde alabileceğiniz teminatları öğrenmeli, hangisine gerçekten ihtiyacınız olduğunu sorgulamalısınız. Örneğin; yurt dışına hiç çıkmadığınız halde yurt dışı teminatı almanıza gerek yoktur. Kasko poliçenize dahil ettirdiğiniz her teminat, kasko primini yükseltir. Ancak; bazı sigorta şirketleri fiyatları aşağıya çekmek için çok kritik olan teminatı poliçenizden çıkarabilir. O an fiyatın düşük olması cazip gelebilir ama hasar durumunda çıkarttığınız teminatın önemini oldukça maliyetli bir şekilde anlarsınız. 
   
 • En az teminatlar kadar önemli olan bir konu da satın alınacak poliçenin neleri kapsadığı, neleri kapsamadığını, her iki tarafın yükümlülükleri, ek teminatlar, anlaşmazlık durumunda yapılması gerekenlerin bulunduğu kasko genel şartlarıdır. Bu nedenle muhakkak genel şartları incelemelisiniz.
   
 • Kaskonuz dahilinde yararlanabileceğiniz bir takım indirimler olabilir, sigorta şirketleri bu indirimleri size hatırlatmasa da siz sorarak ciddi oranlarda indirim elde edebilirsiniz.
   
 • Kaskoda muafiyet uygulamasından yararlanmak istiyorsanız, bu uygulamaların avantaj ve dezavantajlarını öğrenmelisiniz. Bu uygulamalar kasko prim indirimini de sağladığı için tazminat ödemesini doğrudan etkiler.
   
 • Bazı sigorta poliçeleri asistans hizmetleri de sunmaktadır. Kasko poliçelerinde sıklıkla sunulan bu hizmetlerin özellikleri her sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Bu hizmetlerin de iyi anlaşıldığından emin olunmazsa ihtiyaç duyulduğunda karışıklık yaşanabilir.
   
 • En önemli noktalar bunlar olmasına rağmen yine de sözleşmenin her detayı ileride sıkıntı yaşamamak adına öğrenilmelidir.

Bütün bu detaylarla uğraşmak zaman ve sabır ister ama Sigortam.net müşterileri bu süreci mümkün olan hızda gerçekleştirir.

Siz de avantajlı kasko sigortasına ve güncel kasko fiyatlarına ulaşmak için Sigortam.net'e gelerek 2015 araç kasko bedeli sorgulama formunu doldurun, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!


Okumaya Devam Edin

En Uygun Kaskoyu Seçtim

24 Mart 2009 Salı
Mesleğim gereği çok yoğun çalışan biriyim. Her an acil bir duruma müdahale etmek ve hastalarımla sürekli ilgilenmek zorundayım. Kasko gibi bir ihtiyacımı en doğru ve hesaplı şekilde karşılamam çok zor oluyordu.

En Uygun Kasko Fiyatlarına Ulaşmak için 4 Basit Yol

23 Eylül 2014 Salı

Kurulduğu yıldan bu yana büyük bir özveri ile çalışan Sigortam.net, hem uygun kasko sigortasına hem de doğru teminatlara ulaşmanız için imkan sunar.

Kaskoda Tek Sürücü İndirimi

26 Aralık 2014 Cuma

Sigorta şirketleri, uygun kasko teklifleri almanızı sağlayacak bazı indirimler uyguluyor. Ancak bunlardan biri olan tek sürücü indirimini pek çok kişi bilmiyor.