Avantajlı Kasko Sigortası için Olmazsa Olmazlar

En değerli mal varlıklarından 2.si diyebileceğimiz otomobillere günümüzde pek çok insan sahip. Etrafınızda birçok insanın kendine ait bir evi olmasa bile, otomobili olabiliyor.

Herkes bir şekilde araç sahibi olabiliyor. Kimi kısıtlı bütçelerle orta düzey bir araç alırken, kimi lüks sınıf araçlara yöneliyor. Ancak aracınızın markası ve modeli ne olursa olsun bir konu var ki tüm araçlar için ortak bir sorumluluk: kasko yaptırmak.

Kasko, özellikle bütçesi kısıtlı olanlar için kritik önemde. Çünkü; binbir zahmetle alınan aracın yerine yenisini koymak çok daha zor. Bu yüzden bütçesi kısıtlı olanlar bir yandan kısıtlı bütçelerine rağmen araç sahibi olurken bir yandan da en avantajlı kasko sigortası arayışına giriyorlar. Neticede kasko sigortası yaptırmak da ayrı bir maliyet gerektiriyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Günümüzde sigorta şirketlerinin ve bu şirketlerin sunduğu farklı ürünleriyle avantajlı kaskoya ulaşmak çok daha kolaylaştı. Ancak bir çok kasko ürünü içerisinden hangisinin avantajlı kasko olduğunu belirlemek için bir takım detaylara bakmak gerekiyor. Aksi halde avantajlı kaskolar yerine eksik teminatlı kaskolar alınabiliyor.

Peki, avantajlı kasko nasıl anlaşılır?

Kaskonuz avantaj elde etmenizi kolaylaştıracak püf noktaları sizin için sıraladık.

Avantajlı Kasko Sigortası için Dikkat Edilmesi Gerekenler
 

 • Kaskonuz dahilinde alabileceğiniz teminatları öğrenmeli, hangisine gerçekten ihtiyacınız olduğunu sorgulamalısınız. Örneğin; yurt dışına hiç çıkmadığınız halde yurt dışı teminatı almanıza gerek yoktur. Kasko poliçenize dahil ettirdiğiniz her teminat, kasko primini yükseltir. Ancak; bazı sigorta şirketleri fiyatları aşağıya çekmek için çok kritik olan teminatı poliçenizden çıkarabilir. O an fiyatın düşük olması cazip gelebilir ama hasar durumunda çıkarttığınız teminatın önemini oldukça maliyetli bir şekilde anlarsınız. 
   
 • En az teminatlar kadar önemli olan bir konu da satın alınacak poliçenin neleri kapsadığı, neleri kapsamadığını, her iki tarafın yükümlülükleri, ek teminatlar, anlaşmazlık durumunda yapılması gerekenlerin bulunduğu kasko genel şartlarıdır. Bu nedenle muhakkak genel şartları incelemelisiniz.
   
 • Kaskonuz dahilinde yararlanabileceğiniz bir takım indirimler olabilir, sigorta şirketleri bu indirimleri size hatırlatmasa da siz sorarak ciddi oranlarda indirim elde edebilirsiniz.
   
 • Kaskoda muafiyet uygulamasından yararlanmak istiyorsanız, bu uygulamaların avantaj ve dezavantajlarını öğrenmelisiniz. Bu uygulamalar kasko prim indirimini de sağladığı için tazminat ödemesini doğrudan etkiler.
   
 • Bazı sigorta poliçeleri asistans hizmetleri de sunmaktadır. Kasko poliçelerinde sıklıkla sunulan bu hizmetlerin özellikleri her sigorta şirketine göre değişiklik gösterir. Bu hizmetlerin de iyi anlaşıldığından emin olunmazsa ihtiyaç duyulduğunda karışıklık yaşanabilir.
   
 • En önemli noktalar bunlar olmasına rağmen yine de sözleşmenin her detayı ileride sıkıntı yaşamamak adına öğrenilmelidir.

Bütün bu detaylarla uğraşmak zaman ve sabır ister ama Sigortam.net müşterileri bu süreci mümkün olan hızda gerçekleştirir.

Siz de avantajlı kasko sigortasına ve güncel kasko fiyatlarına ulaşmak için Sigortam.net'e gelerek 2015 araç kasko bedeli sorgulama formunu doldurun, dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

Benzer İçerikler

Axa Sigorta Lacivert Kasko

Axa Sigorta...Lacivert Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel...Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka...okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve Uygulamalar

A)Araç...Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın...rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye...yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C)...Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek...amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile...belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan...Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup, bu üründe seçmeli veya şartlı...olarak bulunmaktadır. -Kişisel eşyalar, -Kullanım ve gelir kaybı, -Yurtdışı (Seçimli) -0 km araçlarda yenisi ile...değiştirme (Şartlı)

3- Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko...ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve...muziplikle yapılan hareketler -Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli) -Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma, -Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar* *Hayvanların vereceği zararlar teminat...kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım...imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı...özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir.  Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler...ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı cam servislerinin haricinde gerçekleştirilen cam...değişimlerinde %25 muafiyet uygulanır.

C) Servis Uygulaması

Onarım...sigortacının anlaşmalı olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız...servislerde Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer...Belirleme Uygulaması

Emsal veya muadil araca sahip yetkili/yetkisiz satıcılar ve galeriler ile internet sitelerinden...en az 3 adet fiyatın ortalaması alınır.
Bu sayfada paylaşılan detaylar tamamen bilgi...amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber...gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta...Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL