444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Başlıca Araç Asistans Hizmetleri

Sigorta hizmetlerinin alımında ve karar verilecek sigorta şirketinde ‘’güven’’ en önemli unsurlardan biri. Özellikle sigorta şirketinin tüketiciler üzerindeki itibarının zedelenmemesi için sigorta kapsamındaki hasarın zaman kaybetmeden ödenmesi ve sigortalının beklediği hizmetin verilmesi gerekir.

Her geçen gün rekabetin arttığı sigorta sektöründe bu hizmetler fark yaratmak için yeterli değil. Çünkü; aracınızla kaza yaptığında, dolayısıyla hareket edemeyecek duruma geldiğinde sigorta şirketinin hasarın karşılığını ödemesi yetmiyor. İşte tam bu noktada asistans hizmeti devreye giriyor. Kasko ürününü mevcut veya potansiyel müşterilere sunan sigorta şirketleri, asistans hizmetleri sayesinde müşteri memnuniyetine de katkı sağlayabiliyor.

 

Asistans hizmetinden faydalanmak isteyen sürücüler, kasko poliçesini imzalamadan önce sigorta şirketlerinin hizmetlerini sorgulamalıdır. Anlaşmalı araç servisleri, mini onarım teminatı ve asistans hizmeti gibi kasko ürününü destekleyici her bir detay, doğru araç sigortası için önem arz eder. Mini onarım teminatı ile ilgili bilgi almak isterseniz; ''Kaskoda Mini Onarım'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Günümüzde pek çok sigorta şirketi, konusunda uzman yol yardım firmaları ile koordineli çalışarak hizmet vermekte ve birbirinden farklı seçenekleri, sunmaktadır. Araç asistans hizmeti de kendi içinde araç teminatları ve ferdi teminatlar şeklinde ayrılmaktadır. 

Kasko Kapsamındaki Araç Asistans Hizmetleri

Başlıca Araç Teminatları
 

 • Kaza esnasında aracın çekilmesi,
 • Aracın kurtarılması,
 • Araç lastiğinin değişimi,
 • Aracın kullanılamayacak olması halinde araç kiralanması,
 • Araç yedek parçasının temini,

Ferdi Teminatlar
 

 • Asistans hizmetleri kapsamında verilen ferdi teminatlar, kişilerin zarar görmesi durumunda oluşacak giderleri kapsar.
 • Yaralanma veya hastalık halinde nakil,
 • Araçta yer alan diğer kişilerin nakli,
 • Gerekli durumlarda ilaç gönderilmesi,
 • Ambulans hizmeti,
 • Uzman hemşire veya refakatçi temini,
 • Konaklama durumlarında otel masrafları, da asistans hizmetleri arasında yer alıyor.  

Bütün bu hizmetlerin, sigorta şirketine göre değişebildiği unutulmamalıdır.

Siz de hala araç kaskonuzu yaptırmadıysanız veya yenileme dönemindeyseniz Sigortam.net’e gelerek kasko sorgulama yapın, güvencesiz kalmayın. Hasar anında telefon desteği için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

 


Benzer İçerikler

Kasko Fiyatlarını Yükselten 6 Sebep

Kasko fiyatlarını yükselten pek çok faktör var bunlardan biri; ihtiyaç dışı ek teminatlar almak. Peki kasko fiyatlarını yükselten diğer nedenler neler?

Devamını Oku

Araç Park Etmenin İncelikleri

Siz de aracınızın başına park halinde ya da trafikte gelebilecek riskleri en iyi şekilde kontrol etmek için kasko sigortası yaptırın.

Devamını Oku

Sigorta ile Büyük Masraflara Karşı Küçük Ödemelerle Önlem Alın

Hepimiz hayatta sahip olduklarımızı kaybetmemek, istediğimiz hayata ulaşabilmek için çalışıyoruz. Temel amaçlarımız arasında her zaman bugünkü yaşam kalitemizi korumak bulunuyor.

Devamını Oku