Bayramda Güvenli Yolculuk | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bayramda Güvenli Bir Yolculuk için 10 Öneri!

2014 yılının Ramazan bayramına az bir zaman kaldı. Tatil planlar yapıldı, hazırlıklar tamamlandı ve yola çıkma günü sabırsızlıkla bekleniyor. Herkesin amacı mutlu, huzurlu bir tatil geçirmek. İş stresinden biraz kurtulup ruhen ve bedenen dinlenmek.

Bayram zamanı çoğu kişi şehir dışına çıktığı için yollar kalabalıklaşıyor ve bu durum trafik kazalarını da beraberinde getiriyor. Bu nedenle güvenli bir seyehat için bazı önlemlerin alınması şart. Bu noktalara dikkat edildiği taktirde size keyifli ve güvenli bir tatilin tadını çıkarmak kalıyor. 

Uzun yola çıkmadan önce yapılması gerekenlerle ilgili ayrıntılı bilgi için "Uzun Yolculuklar için Güvenli Sürüş Önerileri" yazımızı incelemenizi öneririz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kendinizi Hazır Hissedin

Bedensel ve ruhsal olarak kendinizi yola çıkmaya hazır hissedin. Tatille ilgili yapcaklarınızı son güne bırakmayın. Son gün mümkün olduğunca dinlenin. Uykunuzu alın. Yola uykusuz, yorgun ve dağınık dikkatle çıkmak son derece riskli bir durumdur.

Araba Bakımını İhmal Etmeyin

Aracınızın kontrollerini mutlaka yapın. Lastikleri, motoru, yağını, havalandırmasını vs. tüm donanımlarının doğru çalışır olduğundan, eksik bir şeyin olup olmadığından emin olun. Koltuğunuzu dik konuma getirin ve araç içini de temiz tutun. Detaylı bilgi için “Arabanıza İyi Bakıyor musunuz?” yazımızı okuyun.

Aç Karnına Yola Çıkmayın

Yola mutlaka tok karnına çıkın. Çünkü aç kalmak kan şekerini düşüreceğinden sizi baş dönmesi, bayılma gibi sürüşünüzü engelleyecek durumlarla karşılaştırabilir. Mümkün olduğunca hafif yiyecekler tüketmek doğru olacaktır. Çünkü ağır yiyecekler uykunuzu getirebilir bu da dikkatinizin dağılmasına neden olur.

Sıcak Havalara Dikkat Edin

Sıcak havalar halsizlik ve yorgunluğa sebep oluyor. Özellikle bunaltıcı sıcaklarda uzun yolculuk yapmak çok daha zor oluyor. Bu nedenle mümkün olduğunca akşam saatlerinde yola çıkmak ve çok fazla su tüketmek gerekiyor.

Mola Vermeyi Unutmayın

Yoruldukça ve sıkıldıkça durup dinlenmek gerekiyor. Kollarınızı ve bacaklarınızı da dinlendirmek için küçük yürüyüşler yapmak da önem taşıyor.

Trafik kazalarını önlemek ve hayati riski en aza indirmek için aldığınız tedbirlerin dışından kasko sigortası yaptırmak da büyük önem taşıyor. Böylece aracınızın hasarı sizin cebinizden değil sigorta tarafından ödenir. Sigortam.net üzerinden araba sigortası sorgulaması yaparak en uygun araba kasko fiyatları sonuçlarına kolayca ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta satın alın.


Benzer İçerikler

Araba Kaloriferi Neden Isıtmaz?

Araba kaloriferi yapılan yanlış uygulamalar sonucu ısıtma problemi yaşatmasına neden olur. Önerilerimizi uygulayın kaloriferinizi daha uzun süre kullanın.

Devamını Oku

ESP Nasıl Çalışır?

ESP araçlardaki en önemli güvenlik donanımlarından biridir. 2014 yılının Kasım ayından bu yana ise araçlarda zorunlu hale getirilmiştir.

Devamını Oku

Araç Sigortasında Muafiyet Nasıl Hesaplanır?

Araç sahiplerine daha fazla sorumluluk yüklerken araç sigortasında primleri düşüren ''muafiyet'' kavramı ile ilgili detayları öğrenmek için, tıklayın!

Devamını Oku