444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bebek Oto Koltuğu Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Trafikte aracınızla seyrederken her zaman kazalarla karşılaşma riskiniz vardır. Bu nedenle mutlaka önlem almanız gerekir.

Özellikle en değerli varlığınız olan çocuklarınızın güvenliğini sağlamak için aracınızda bebek oto koltuğu bulundurmanız son derece önemlidir. Ayrıca Karayolları Trafik Yönetmeliğiyle çocukların güvenliği için arabalarda oto koltuğu bulundurulması zorunluluğu getirilmiştir.

Bebeğiniz bu koltukta sabit duracağı için kaza anında fırlamaz ve yaralanmalardan, ölümcül kazalardan kurtulmuş olur. Herhangi bir oto koltuğu aynı derecede güvenlik sağlamaz bu nedenle iyi seçim yapmak gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Hazırladığımız önerilere dikkat ederek seçiminizi daha kolay yapabilirsiniz.

 • Her yaşa, boya, kiloya vs. özelliklere göre oto koltukları da değişmektedir. Bu nedenle satın almadan bu hususa dikkat etmek gerekir.
   
 • Avrupa standartlarına uygun olan ürünleri tercih etmeye özen gösterin.
   
 • Kaza durumunda işe koruma durumunun görülmesi için çarpışma testleri yapılmış koltukları tercih edin.
   
 • Ürünün aracınıza uygun ve kolayca monte edilebilir olduğuna dikkat edin. Araştırmalara göre %85 oranında yanlış oto koltuğu yerleşimi yapılmaktadır. Bu nedenle mutlaka ürünün kullanma kılavuzunu okumanız gerekir.
   
 • Çocuk koltuğu mutlaka arka koltuğa monte edilmelidir. Çocuğun ön koltukta oturması son derece tehlikelidir.
   
 • Yeni doğan bebeklerin koltuklarının gidiş yönünün tersine monte edilmesi gerekir. Çünkü vücutları yeni gelişmeye başladığından bir kaza yaşanması durumunda bebek sırt üstü yaslanacağı için korunması da kolay olacaktır.
   
 • Koltuğun emniyet kemerinin olduğundan, baş, boyun gibi önemli bölgeleri koruduğundan ve yanlardan da darbe almayı engellediğinden emin olun.
   
 • 5 noktalı emniyet kemeri olan koltukları tercih edin. Emniyet kemerinin çocuğunuzu rahatsız edip etmediğine de bakın.
   
 • Koltuk kumaşının çocuğunuzun vücudu için sağlıklı olduğundan, terletmediğinden emin olun. Ayrıca yıkanabilir olması da hijyen açısından önem taşır.

Oto koltuğunun 6 yıldan fazla kullanılmaması gerektiğini de unutmayın.

Bebeğinizin güvenliği için en iyi koltuğu satın aldığınız gibi kasko sigortası yaptırmayı da asla ihmal etmemeniz gerekir. En uygun kasko fiyatları için Sigortam.net üzerinden araba sigortası sorgulaması yapmanız yeterlidir. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak da 7/24 sigorta satın alın.


Benzer İçerikler

Hava Filtresi Nedir?

Hava filtresinin verimli çalışabilmesi için zararlı maddeleri yüksek oranda süzmesi gerekir. Bu nedenle filtre bakımı ihmal edilmemelidir.

Devamını Oku

Kış Lastiği Kullanılmazsa Ne Olur?

Kış lastiği güvenli sürüşün olmazsa olmaz donanımlarından biridir. Hazırladığımız kış lastiği bilgilerini inceleyin, güvenli yolculukların keyfini çıkarın.

Devamını Oku

Trafik Kazaları En Fazla Sonbaharda Yaşanıyor, Kasko Yaptırmanın Tam Zamanı

İstatistikler trafik kazalarının sonbaharda daha fazla yaşandığını ortaya koyuyor. Kasko sigortası ile “keşke” demeden önce önleminizi alın. 

Devamını Oku