444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Bebek Oto Koltuğu Seçimi Nasıl Olmalıdır?

08 Ağustos 2014

Trafikte aracınızla seyrederken her zaman kazalarla karşılaşma riskiniz vardır. Bu nedenle mutlaka önlem almanız gerekir.

Özellikle en değerli varlığınız olan çocuklarınızın güvenliğini sağlamak için aracınızda bebek oto koltuğu bulundurmanız son derece önemlidir. Ayrıca Karayolları Trafik Yönetmeliğiyle çocukların güvenliği için arabalarda oto koltuğu bulundurulması zorunluluğu getirilmiştir.

Bebeğiniz bu koltukta sabit duracağı için kaza anında fırlamaz ve yaralanmalardan, ölümcül kazalardan kurtulmuş olur. Herhangi bir oto koltuğu aynı derecede güvenlik sağlamaz bu nedenle iyi seçim yapmak gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Hazırladığımız önerilere dikkat ederek seçiminizi daha kolay yapabilirsiniz.

 • Her yaşa, boya, kiloya vs. özelliklere göre oto koltukları da değişmektedir. Bu nedenle satın almadan bu hususa dikkat etmek gerekir.
   
 • Avrupa standartlarına uygun olan ürünleri tercih etmeye özen gösterin.
   
 • Kaza durumunda işe koruma durumunun görülmesi için çarpışma testleri yapılmış koltukları tercih edin.
   
 • Ürünün aracınıza uygun ve kolayca monte edilebilir olduğuna dikkat edin. Araştırmalara göre %85 oranında yanlış oto koltuğu yerleşimi yapılmaktadır. Bu nedenle mutlaka ürünün kullanma kılavuzunu okumanız gerekir.
   
 • Çocuk koltuğu mutlaka arka koltuğa monte edilmelidir. Çocuğun ön koltukta oturması son derece tehlikelidir.
   
 • Yeni doğan bebeklerin koltuklarının gidiş yönünün tersine monte edilmesi gerekir. Çünkü vücutları yeni gelişmeye başladığından bir kaza yaşanması durumunda bebek sırt üstü yaslanacağı için korunması da kolay olacaktır.
   
 • Koltuğun emniyet kemerinin olduğundan, baş, boyun gibi önemli bölgeleri koruduğundan ve yanlardan da darbe almayı engellediğinden emin olun.
   
 • 5 noktalı emniyet kemeri olan koltukları tercih edin. Emniyet kemerinin çocuğunuzu rahatsız edip etmediğine de bakın.
   
 • Koltuk kumaşının çocuğunuzun vücudu için sağlıklı olduğundan, terletmediğinden emin olun. Ayrıca yıkanabilir olması da hijyen açısından önem taşır.

Oto koltuğunun 6 yıldan fazla kullanılmaması gerektiğini de unutmayın.

Bebeğinizin güvenliği için en iyi koltuğu satın aldığınız gibi kasko sigortası yaptırmayı da asla ihmal etmemeniz gerekir. En uygun kasko fiyatları için Sigortam.net üzerinden araba sigortası sorgulaması yapmanız yeterlidir. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak da 7/24 sigorta satın alın.


Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'ten 'Kolay Kasko'

05 Mart 2008 Çarşamba

05 Mart 2008 / Dünya

Sigortam.net kasko poliçe işlemlerini tek adıma indirdi. Müşteriler artık 'tek tık'la araçlarının kasko sigortalarını karşılaştırabiliyor ve satın alabiliyor.

Kaskonun Önemi

11 Aralık 2006 Pazartesi
Geçirdiğim bir kaza neticesinde aracım pert oldu, kaskonun önemini ve ne işe yaradığını bilmeyen biri olarak Sigortam.net'in desteğini arkamda hissetmek, onların bana yaptıkları yönlendirmeler ile doğru şeyi doğru zamanda yapabilmek, olaya bilinçli yaklaşabilmek çok önemliydi.