444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Benzin Fiyatları Düştü!

En son 2009 yılında düşük olan petrol fiyatları 5 yıl sonra neredeyse aynı seviyeye geriledi ve varil fiyatı yaklaşık 59 dolardan satılmaya başladı.

Petrol fiyatlarının oldukça düşmesi akaryakıt fiyatlarını da yakından etkiledi. 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi İstanbul’un Avrupa Yakası’nda 4,29 TL, Anadolu Yakası’nda ise 4,30 TL’dan satılmaya başlandı. Benzin fiyatlarında yapılan bu indirim 17 Aralık 2014 Çarşamba günü uygulanmaya başladı.

Türkiye’de Benzin Fiyatları %42.1 Oranında Düştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, konuyla ilgili yaptığı açıklamada verginin haricinde benzinin uluslararası fiyatının %44,4 oranında, Türkiye fiyatının ise %42,1 oranında düşüş gösterdiğini belirtti. Yıldız, 55 litre benzinin artık 280 TL yerine 236 TL’den doldurulduğunu, 246 TL’lik motorinin de 207 TL’den satıldığını sözlerine ekledi.

  

Benzinin Litre Fiyatı %16 Oranında Düşüş Gösterdi

2014 yılının Haziran ayı ile kıyaslandığında 20 Haziran 283 TL’den doldurulan benzin şimdi 238 TL’den dolduruluyor. Yani 83 kuruş ucuzlayan benzinin litresi, %16 oranında bir gerileme yaşıyor ve 55 litrelik bir benzin deposu 45 TL daha uyguna dolduruluyor. 

Benzin Fiyatları 4 TL’nin Altında Olmalı

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu ise, petrol fiyatında %50 oranında bir düşüş yaşandığına dikkat çekti. Bu durumun benzin fiyatlarını daha büyük oranda düşürdüğüne dikkat çeken Ağaoğlu, daha da indirim yapılması gerektiğini ve benzinin litresinin 4 TL’nin altına düşmesinin faydalı olacağını söyledi. Kış mevsiminde ısınma ihtiyacından dolayı doğalgazın yakılması ve bu durumun da halkın bütçesini büyük oranda etkilediğine dikkat çeken Ağaoğlu, bu olumsuz durumdan kişilerin en az şekilde etkilenmesi için doğalgaz ve elektriğe yapılan zamların da geri alınmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Benzin fiyatlarında daha fazla tasarruf etmek için bazı yöntemler de vardır. Bunları uygulayarak bütçenizi daha fazla koruyabilirsiniz. Konuyla ilgili “Yakıt Tasarrufu için 5 Öneri!” yazımızı incelemenizi öneririz.

Tasarrufun oldukça önemli olduğu ülkemizde kasko sigortası yaptırmak da oldukça gereklidir. Aracınızın olası risk durumunda alacağı hasarlar kasko güvencesinde olacak böylece bütçeniz korunacaktır. Sigortam.net’ten araç kasko sorgulaması yaparak ister online, isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda 7/24 sigorta satın alın.


Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Primleri Düşüyor!

Son dönemde sigorta primlerinin yükseltilmesi sigortalıların şikayetlerine neden oldu. Bu kapsamda sigorta primlerinde kademeli düşüş için çalışma başlatıldı.

Devamını Oku

Sigortada Eşdeğer Parça Uygulaması Nedir?

Hazine Müsteşarlığı sigortalılar için yakında yürürlüğe girecek olan eşdeğer parça sertifikası uygulaması ile önemli ve büyük kolaylıklar sağlıyor.

Devamını Oku

2014 yılı Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)’nin 2. Taksit Ödemesi Başlıyor

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)’nin 2. taksit ödemesi için son gün 1 Temmuz. 2014 yılı MTV fiyatlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Devamını Oku