Benzin Fiyatları Düştü!

En son 2009 yılında düşük olan petrol fiyatları 5 yıl sonra neredeyse aynı seviyeye geriledi ve varil fiyatı yaklaşık 59 dolardan satılmaya başladı.

Petrol fiyatlarının oldukça düşmesi akaryakıt fiyatlarını da yakından etkiledi. 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi İstanbul’un Avrupa Yakası’nda 4,29 TL, Anadolu Yakası’nda ise 4,30 TL’dan satılmaya başlandı. Benzin fiyatlarında yapılan bu indirim 17 Aralık 2014 Çarşamba günü uygulanmaya başladı.

Türkiye’de Benzin Fiyatları %42.1 Oranında Düştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, konuyla ilgili yaptığı açıklamada verginin haricinde benzinin uluslararası fiyatının %44,4 oranında, Türkiye fiyatının ise %42,1 oranında düşüş gösterdiğini belirtti. Yıldız, 55 litre benzinin artık 280 TL yerine 236 TL’den doldurulduğunu, 246 TL’lik motorinin de 207 TL’den satıldığını sözlerine ekledi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Benzinin Litre Fiyatı %16 Oranında Düşüş Gösterdi

2014 yılının Haziran ayı ile kıyaslandığında 20 Haziran 283 TL’den doldurulan benzin şimdi 238 TL’den dolduruluyor. Yani 83 kuruş ucuzlayan benzinin litresi, %16 oranında bir gerileme yaşıyor ve 55 litrelik bir benzin deposu 45 TL daha uyguna dolduruluyor. 

Benzin Fiyatları 4 TL’nin Altında Olmalı

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu ise, petrol fiyatında %50 oranında bir düşüş yaşandığına dikkat çekti. Bu durumun benzin fiyatlarını daha büyük oranda düşürdüğüne dikkat çeken Ağaoğlu, daha da indirim yapılması gerektiğini ve benzinin litresinin 4 TL’nin altına düşmesinin faydalı olacağını söyledi. Kış mevsiminde ısınma ihtiyacından dolayı doğalgazın yakılması ve bu durumun da halkın bütçesini büyük oranda etkilediğine dikkat çeken Ağaoğlu, bu olumsuz durumdan kişilerin en az şekilde etkilenmesi için doğalgaz ve elektriğe yapılan zamların da geri alınmasını beklediklerini sözlerine ekledi.

Benzin fiyatlarında daha fazla tasarruf etmek için bazı yöntemler de vardır. Bunları uygulayarak bütçenizi daha fazla koruyabilirsiniz. Konuyla ilgili “Yakıt Tasarrufu için 5 Öneri!” yazımızı incelemenizi öneririz.

Tasarrufun oldukça önemli olduğu ülkemizde kasko sigortası yaptırmak da oldukça gereklidir. Aracınızın olası risk durumunda alacağı hasarlar kasko güvencesinde olacak böylece bütçeniz korunacaktır. Sigortam.net’ten araç kasko sorgulaması yaparak ister online, isterseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak telefonda 7/24 sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

HDI Sigorta Kasko – Birleşik Kasko
HDI Sigorta Birleşik Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle...Kasko Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli...poliçeye yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da...artık poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı...oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko...genel şartlarında standart olarak bulunup, bu üründe seçmeli veya şartlı olarak...bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi...ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko...ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce...kötü niyet ve muziplikle yapılan hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma,

4-Ürüne Özel...Uygulamalar

Bu sayfada paylaşılan detaylar tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve...teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel...ve özel şartları mutlaka okumanızı hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı...veya sigorta danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.