Buji Değişimi Nasıl Yapılır?
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Buji Değişimi Nasıl Yapılır?

Araçlarda sıkışmış hava yakıt karışımını ateşleyen bujilerin, maksimum 10 bin kilometre bakımında temizlenmesi, kullanım şartlarına göre 15 bin – 30 bin kilometre arası değiştirilmesi gerekmektedir.
 
Kötü yakıt ve motor sistemi ayarları bujilerin ömrünü kötü etkileyen unsurlar arasındadır. Genellikle araçların yaptığı teklemeler, artış gösteren yakıt sarfiyatı, geç hızlanma bujiden kaynaklanan sorunlar olabildiğinden bujilerin bakımı ve temizliği önemlidir.
 
Gevşek takılan buji, silindir kompresyon basınçlarını düşürdüğü için motorun çekişini düşürür ve yakıt sarfiyatını arttırır. Bujilerin önce elle sonra yeni bujiler için 90 derece, eski bujiler için 30 dereceyle anahtarla sıkılması gerekmektedir. Konik yüzeyli bujilerde anahtarla sıkma derecesi 15'dir.
 
Güvenli sürüş için doğru sürüş tekniklerine dikkat edin, kasko ve trafik sigortası yaptırmadan yola çıkmayın. Sigorta sorgulama ile karşılaştırma yaparak ihtiyacınız olan sigortaya size özel, en uygun fiyata sahip olmak için internet sitemizden ya da Sigortam.net’in 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı'ndan 7/24 bize ulaşın.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

#%sskasko%#


Benzer İçerikler

Uzun Ömürlü Dizel Motor için 3 Püf Nokta!

Dizel motor, gerekli bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması durumunda uzun ömürlüdür. Gerekli püf noktaları mutlaka uygulayın.

Devamını Oku

En Uygun Araç Sigortası Fiyatlarına Ulaşabilmenin 4 Yolu!

En uygun araç sigortası fiyatlarına ulaşmak artık çok kolay. Sigortam.net ile hem zamandan hem de paranızdan tasarruf edin.

Devamını Oku

Kasko Poliçesinin Olmazsa Olmazları

Kasko poliçesindeki olmazsa olmazları Sigortam.net'te öğrenin, ihtiyaçlarınızı doğru belirleyin ve ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan kasko poliçesini satın alın.

Devamını Oku