En İdeal Çekici Hizmeti

Kasko kapsamında sunulan, pek çok sürücünün gözünden kaçan hizmetlerden biri de çekici teminatıdır

Aracınızla herhangi bir nedenle yolda kaldığınızda veya aracınızın hareket etmesinin tehlikeli olduğu durumlarda yararlanabileceğiniz hizmetlerden en önemlisi çekici hizmetidir.

Özellikle yolda kalmanıza neden olan araç sorununu tespit edemediğinizde, ne yapacağınızı şaşırabilirsiniz. Neticede yolda kalma durumlarında yapılması gereken en önemli şey sorunun kaynağını çözmek.

Eğer sorun araç lastiğinin patlaması ile bunu kendi kendinize de başarabilirsiniz. Ama tanımlayamadığınız ve sizi aşan bir sorunla karşı karşıyaysanız, araç servislerinden destek almanız gerekebilir. Bu durumda aracınız servise ulaştırmanız gerekecektir. Bu aşamada yapabileceğiniz 4 seçenek bulunuyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Aracınızla Yolda Kaldığınızda Yapabilecekleriniz

  • Trafikteki diğer sürücülerden destek isteyebilirsiniz ancak bu yöntemin kullanılması durumunda aracınızda hasara neden olabileceğini akılda tutmak gerek.
  • Gezici araç servisi hizmetlerini değerlendirebilirsiniz. Ancak gezici araç servisleri ufak çaplı araç sorunlarına çözüm getirmektedir. Eğer yaşadığınız sorun ufak çaplıysa, gezici servisler işinizi kolayca hallederek yolunuza devam etmenizi sağlayacaktır.
  • Herhangi bir çekici çağırmak. Acil telefon numaları listenizde bulunan bir çekiciden destek alabilirsiniz. Bu durumda ödeyeceğiniz tutar yüksek meblağları bulabileceği gibi kişilerin yeterince uzman olmaması aracınızda daha büyük hasarlara neden olabilir.
  • Araç kaskonuzda bulunan çekici teminatını kullanmak. Kaskonuza ekletmekte ikilemde kaldığınız çekici teminatı tam da bu anda büyük avantaj sağlayacaktır. Çekici teminatı sayesinde hem yolda uzun saatler harcamaktan, hem de çekici arama derdinden kurtulabilirsiniz. Böylece çekicinin ne kadar güvenilir ve uzman olduğu sorusu da aklınızdan soru olmaktan çıkar.

Bu seçenekler arasından en ideali tabiki kaskonuzdaki çekici teminatını kullanmak olacaktır. Çekici hizmetliyle anlaşmalı servise götürülen aracınızın hasarı da kısa sürede telafi edilecek, daha büyük sorunların ortaya çıkmasının önüne geçilecektir.

Çekici teminatının kullanılabilmesi için araçların kaza geçirmesine gerek yoktur. Bu noktada önemli olan detay aracın bir şekilde hareket edemeyecek konumda olmasıdır.

Kaskonuzdaki teminatları ve en uygun kasko fiyatlarını kaçırmamanın yolu kasko sorgulaması yapmaktır. Siz de hemen, şimdi kasko sigortası sahibi olmak için Sigortam.net’in kasko sorgulama formunu doldurunDilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

Benzer İçerikler

Anadolu Sigorta Kasko – Kasko
 

Anadolu Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel...Şartlar

 
1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler...olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka okuyun.
 

1-Eski Genel...Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve Uygulamalar

 

A)Araç...Bedeli

 
Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine...araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği...yazılacak.
 

B) Eksik/Aşkın Sigorta

 
Araç bedeli artık poliçeye...yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için...devam edecek.
 

C) Enflasyondan Korunma Klozu

 
Araç bedeli poliçeye...yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık...poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı...oluşmayacak.
 

2-Yeni Genel Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan...Teminatlar

 
Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup, bu...üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
 
-Yurtdışı (Seçimli)
 
-0 km araçlarda yenisi...ile değiştirme (Şartlı)
 

3- Ek Teminatlar

 
Yeni Kasko Sistemi’nde Ek...Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek...teminatlar:
 
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
 
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
 
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu...çalınma,
 
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
 
*Kemirgen ve...diğer hayvanların aracın motor, elektrik ve mekanik aksamına, sıkışma, kemirme vb. yollarla vereceği zararlar teminat...kapsamındadır. Evcil hayvanların araç içerisine vereceği zararlar ile kuşların doğrudan veya dolaylı olarak...araç boya ve kaportasına vereceği zararlar teminat kapsamı...dışındadır.
 

4-Ürüne Özel Uygulamalar

 

A) Yedek...Parça Uygulaması 

 
Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı...tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri...taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan değişimler...ödenmez.
 

B) Cam Hasar Uygulaması 

 
Anlaşmalı cam...servislerinin haricinde gerçekleştirilen cam değişimlerinde %25 muafiyet...uygulanır.
 

C) Servis Uygulaması 

 
Onarım sigortacının...anlaşmalı olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir....Anlaşmasız servislerde
 
Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar...ödenmez.
 

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması 

 
Emsal veya muadil araca sahip yetkili/yetkisiz satıcılar ve galeriler ile internet...sitelerinden en az 3 adet fiyatın ortalaması... alınır.
 
 
 
 
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik...yapabilirler. Bu nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları...mutlaka okumanızı hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta...danışmanınız ile iletişime geçmelisiniz.