Cenevre Otomobil Fuarı 3 – 13 Mart 2016 Tarihleri Arasında Başlıyor

Dünya’nın en prestijli otomobil fuarlarından Cenevre Otomobil Fuarı 86. Kez kapılarını ziyaretçilerine açıyor. 3 – 13 Mart 2016 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre kentinde gerçekleşek fuara 200’ün üzerinde firma ve 120 yeni model katılacak. 750 bin kişinin ziyaret etmesi beklenen fuarda markaların en iddialı modelleri ziyaretçilerinin karşısına çıkacak.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de merakla beklenen 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’na artık sayılı günler kaldı. Son ayların aksine Ocak 2016’da otomobil sektöründe %14’lük bir iyileşme sağlayan Avrupa piyasası, Cenevre Otomobil Fuarı’nın ardından satış miktarlarının da daha artacağı inancında. Otomobil sektörnün en ünlü markalarının, en iddialı modelleriyle boy gösterecekleri fuarın en dikkat çeken otomobili ise şüphesiz ki Bugatti Chiron olacak, ancak Chrion dışında benzer segmentteki diğer modeller de oldukça iddialı. İşte Cenevre Otomobil Fuarı’nın 2016 yılında en fazla heyecan uyandıran modelleri.

Cenevre 2016’da En Fazla Heyecan Uyandıran Modeller

 

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron’un 460 km/s’e varan hızıyla tüm zamanların en hızlı Bugatti’si olması bekleniyor. Geçtiğimiz yıl ürettiği son modeli olan “Grand Sport Vitesse La Finale” modelini Ortadoğulu olduğu belirtilen bir müşterisine 2.3 milyon Euro gibi astronomik bir rakama satan Bugatti, Chiron modeliyle de oldukça ses getireceğe benziyor.

Bugatti Chiron

 

Zenvo TS1 Supercar

Danimarkalı spor otomobil üreticisi Zenvo’nun Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı TS1 Supercar modeli de, fuarın en fazla merak edilen modelleri arasında yer alıyor. 1104 beygir gücünde olduğu belirtilen Zenvo TS1 Supercar, ilk bakışta 1500 beygir gücündeki Bugatti Chiron’un gölgesinde kalmış gibi gözükse de, tasarımı ve 6.8 lt’lik V8 motoru ile bu farkı kapatmaya aday.

Zenvo TS1 Supercar

 

Lamborghini Centenario LP770-4

Dünyada lüks otomobil denildiğinde ilk akla gelen markaların başında muhakkak Lamborgini gelmekte. Ancak 2016 Cenevre Otomobil Fuarı’nın Lamborgini için bir diğer önemli özelliği daha bulunuyor. Lamborghini bu yıl 100. yılını kutluyor. 100. yaşına yakışır bir modelle adını duyurmayı hedefleyen Lamborgihini’nin Centenario LP770-4 modeli sadece 20 adet üretililecek. 770 beygir gücünde olacağı belirtilen otomobilin 100 km/s’ye ise 2.5 saniyede ulaşacağı gelen diğer bilgiler arasında.

Lamborghini Centenario LP770-4

 

Rimac Concept One

Hırvatistan menşeli spor otomobil üreticisi Rimac’ın ilk versiyonunu geçtiğimiz yıl tanıttığı Concept One modelinin yeni versiyonu bu yıl ise ilk defa Cenevre Otomobil Fuarı’nda karşımıza çıkacak. 4 elektrikli motora sahip olacak araç ayrıca 1072 beygir gücünde olacak. Maksimum hızının 354 km/s olması beklenen aracın satış fiyatı hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı.

rimac concept 2016

 

Pagani Huayra BC

Uzun süren sessizliğini artık birkaç gün kalan Cenevre Otomobil Fuarı’nda bozmaya hazırlanan Pagani, Huayra BC modeli ile spor otomobil severlerin karşısına çıkacak. 800 beygir gücünde olacak otomobil bir önceki versiyonundan 132 kg daha hafifleyerek 1218 kg ile muadillerine göre oldukça hafif bir ağırlığa sahip oldu. Dünya genelinde 20 adet üretileceği belirtilen araca sahip olmak isteyenler ise 2.5 milyon Euro’yu gözden çıkartmak zorunda.

Pagani Huayra BC

 

Ferrari GTCLusso

Spor otomobil üreticiliğinde artık bir efsane olan Ferrari ise Cenevre Otomobil Fuarı’na 2016’da alışkanlıkları değiştirmek üzere geliyor. 4 koltuklu modeliyle, geçmiş yılların aksine önemli bir değişikliğe imza atan İtalyan otomobil üreticisi Ferrari’nin GTCLusso modeli 0 – 100 km/s’ye 3. 4 saniyede erişebilmesi ve 690 beygir gücündeki V12 motoru ile dikat çekiyor.

Ferrari GTC Lusso 2016

 

Aston Martin DB11

Aston Martin’in Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkartacağı DB11 modeli 600 beygir gücünde ve 5.2 lt’lik V12 motora sahip olacak. Markanın kendi segmentindeki klasiği haline gelen DB10’un yerini alması beklenen DB11 modeli, otomobil eleştirmenlerine göre Aston Martin’in yeni amiral gemisi olacak.

Aston Martin DB11

 

Terchules TREV

Dünya ekonomisinin en önemli aktörlerinden Çin’in taklit otomobilleri dışında uluslararası rekabette ses getiren bir otomobili bugüne kadar çıkmamıştı. Tercules ise Avrupa başta olmak üzere tüm Dünyadaki bu algıyı yıkmaya aday gibi görünüyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak Tercules TREV’in üreticileri tarafından yapılan basın açıklamasında aracın 1044 beygir gücünde ve 2 bin km menzilli olacağı belirtildi. Çinli üretici otomobilin modeli konusunda ise sır vermedi bugüne kadar.

techrules trev

Cenevre Otomobil Fuarı’nın Tarihçesi

Bu yıl 86.sı yapılacak olan Cenevre Otomobil Fuarı ilk olarak 1905 yılında gerçekleştirdi. Her yıl olduğu gibi Mart ayında düzenlenecek olan fuar, 2016 yılında 3 – 13 Mart 2016 tarihleri arasında misafirlerini ağırlayacak. Birçok farklı kategori ve konsepte modelin boy gösterdiği fuar, dünyanın en prestijli otomobil fuarı olarak gösterilmekte.

Kasko ile Aracınız ve Bütçeniz Güvencede

Çok büyük fedakarlıklarla sahibi olduğunuz aracınızın trafikte hareket ya da park halindeyken sizin hatanız olmasa bile, onlarca farklı çevresel risk nedeniyle tehlike altında bulunduğunu unutmayın. Olası risklere karşı güvence sağlayarak hem aracınızı, hem de bütçenizi koruma altına almak istiyorsanız hemen kasko avantajlarından yararlanmaya başlayın. İhtiyacınız olan teminatlardaki kasko için hemen kasko hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak teklif alın, poliçenize en iyi fiyat garantisi ile sahip olun.

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Ağustos 2017 Sonuçları

Sigortam.net, Otomobil Sigortalarındaki Değişimin Nabzını Tutacak Yeni Bir Endeksi Sektörün ve Araç...Sahiplerinin Hizmetine Sundu

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin ilk...sonuçlarına göre, trafik sigortasında Nisan ayında hayata geçirilen yeni tavan fiyat uygulamasının etkisiyle primler Ocak-Ağustos...döneminde 43 puan gerilerken, kasko primlerindeki düşüş 8 puan oldu.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu...Sigortam.net, otomobillere yönelik kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi yakından takip ederek, burada yaşanan değişimi...tüketicilerin ve sektörün bilgisine sunmak üzere bir endeks çalışması başlattı. İlk olarak Ocak 2017 – Ağustos 2017 dönemine...ilişkin sonuçları açıklanan Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi, bundan böyle her ay kamuoyu ile...paylaşılacak. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, 2017 başında baz 100 olan kasko...sigortası endeksi 8 puan kaybederek 92’ye geriledi. Trafik sigortasında ise yılbaşında 100 olan endeks 43 puan gerileyerek 57...oldu. “Endeksin, tüketicilere daha bilinçli karar verme imkanı sunacağına inanıyoruz”Sigortam.net...CEO’su Tahsin Gürdoğan, yeni endeks uygulamasına ve ilk sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde şunları...kaydetti: “Sigortam.net olarak sunduğumuz en uygun ve avantajlı fiyatlarla müşterilerimizin her zaman yanında olduğumuz gibi,...sektörde değişimlerin nabzını yakından tutmaya da büyük önem veriyoruz. Bu nedenle hem araç sahiplerinin hem de sektör...profesyonellerinin gelişmeleri yakından takip etmelerini sağlayacak Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ni hayata...geçirdik. Endeksin, tüketicilere sigorta fiyatlarındaki değişimi yakından görme ve böylece poliçe satın alma sürecinde daha...bilinçli karar verme imkanı sağlayacağına inanıyoruz. Primlerde hem kısa hem de uzun vadeli değişimlerin izini sürmemizi...sağlayacak bu endeksin ilk sonuçları, trafik sigortasında Nisan ayında hayata geçirilen yeni tavan fiyat uygulamasının etkisini...açık şekilde ortaya koyuyor. Ocak ayının ardından yukarı yönlü hafif bir hareket içerisindeki trafik sigortası primleri, Nisan...ayıyla birlikte önce 20 puanlık, Mayıs ayında ise ilave bir 25 puanlık hızlı düşüş gösteriyor. Ocak-Aralık dönemindeki toplam...düşüşe baktığımızda 43 puanlık bir gerileme söz konusu. Bunun yanında kasko primlerinde de tüketici lehine olmak üzere daha...ılımlı bir düşüş trendi gözleniyor. 8 aylık dönemde toplam gerileme 8 puan seviyesinde kalıyor. Sigortam.net olarak önümüzdeki...dönemde araç segmentleri bazında farklılıkları da ortaya koyacağımız endeks çalışması ile tüketicilere düzenli bir trend...raporu sunmayı sürdüreceğiz.” Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’ne göre bu yılın Ocak ayından bu yana...otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren grafik şöyle:      

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL