Çocuk Kilidinin Önemi | Oto Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Çocuk Kilidinin Önemi

Çocuklar yaşamın en değerli varlıkları ve onları korumakta en büyük görevlerden biri.

Aracınızda çocuklarınızla birlikte yola çıkarken bazı önlemleri alarak kaza anında onların hayatını tehlikeye atmamış olursunuz.

Çocuk kilidi gelişen teknolojiyle beraber artık araçların içinde ekstra bir aksesuar olarak görülmüyor. Yeni piyasaya sürülen araçların tümünde bulunan kilit sistemi çocukların güvenliğini en yüksek seviyede sağlama hedefleyerek geliştirilmiş.

Ülkemizdeki kazaların nedenleri arasında ihmalkarlık da yer alır. Çocuk kilidi arızaları ihmallerden dolayı aksatılmamalıdır. Çünkü sonrasında büyük çaplı kazalar ve can kaybı yaşanabilmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Çocuk Kilidi
 

  • Çocuk kilidi araba hareket halindeyken arka koltukta bulunan çocukların güvenliğini sağlamak ve kapılarla olan temaslarında olası kazaları önlemek amacıyla geliştirilmiştir.
     
  • Çocuk kilidi arızaları herhangi bir aksesuar arızası gibi görülmemeli ve yanlış yöntemlerle tamir edilmeye çalışılmamalıdır. Bu durum güvenliğinizi tehikeye atabilir. Bu nedenle çocuk kilidinin arızalanması durumunda araç servise götürülmelidir.
     
  • Çocuk kilidi arızasında yapılan yanlışlardan birisi de bu kilidin iptal edilmeye, devre dışı bırakılmaya çalışılmasıdır. Bu kilit devre dışı bırakıldığı andan itibaren arka koltuktaki çocuklar koruma altından çıkar.
     

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun araç kasko fiyatları listesine ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 kasko ile ilgili detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Ekim 2015 Otomobil Kampanyaları

Ekim 2015'e özel fırsat dolu otomobil kampanyalarını sizler için derledik. İşte en iyi markaların Ekim 2015'e özel çok cazip avantajlı teklifleri.

Devamını Oku

Trafik Kazası Durumunda Kasko Sigortasından Faydalanmak

Trafik kazası durumunda kasko sigortasından nasıl faydalanacağınızı öğrenmek için mutlaka okuyun.

Devamını Oku

Ne Kadar İyi Bir Şoförsünüz?

Tecrübeli sürücü ve acemi sürücü arasındaki farklar, trafikte seyir halinde kendini açıkça belli eden cinsten. Peki siz ne kadar iyi bir sürücüsünüz?

Devamını Oku