Çocuk Kilidinin Önemi | Oto Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Çocuk Kilidinin Önemi

Çocuklar yaşamın en değerli varlıkları ve onları korumakta en büyük görevlerden biri.

Aracınızda çocuklarınızla birlikte yola çıkarken bazı önlemleri alarak kaza anında onların hayatını tehlikeye atmamış olursunuz.

Çocuk kilidi gelişen teknolojiyle beraber artık araçların içinde ekstra bir aksesuar olarak görülmüyor. Yeni piyasaya sürülen araçların tümünde bulunan kilit sistemi çocukların güvenliğini en yüksek seviyede sağlama hedefleyerek geliştirilmiş.

Ülkemizdeki kazaların nedenleri arasında ihmalkarlık da yer alır. Çocuk kilidi arızaları ihmallerden dolayı aksatılmamalıdır. Çünkü sonrasında büyük çaplı kazalar ve can kaybı yaşanabilmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Çocuk Kilidi
 

  • Çocuk kilidi araba hareket halindeyken arka koltukta bulunan çocukların güvenliğini sağlamak ve kapılarla olan temaslarında olası kazaları önlemek amacıyla geliştirilmiştir.
     
  • Çocuk kilidi arızaları herhangi bir aksesuar arızası gibi görülmemeli ve yanlış yöntemlerle tamir edilmeye çalışılmamalıdır. Bu durum güvenliğinizi tehikeye atabilir. Bu nedenle çocuk kilidinin arızalanması durumunda araç servise götürülmelidir.
     
  • Çocuk kilidi arızasında yapılan yanlışlardan birisi de bu kilidin iptal edilmeye, devre dışı bırakılmaya çalışılmasıdır. Bu kilit devre dışı bırakıldığı andan itibaren arka koltuktaki çocuklar koruma altından çıkar.
     

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun araç kasko fiyatları listesine ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 kasko ile ilgili detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Çok Yakıt Tüketen Arabalar için 10 Öneri!

Çok yakıt tüketen arabalar araç sahiplerinin korkulu rüyası olmaktadır. Hazırladığımız yakıt tasarrufu önerilerini uygulayın, bütçenizi koruyun.

Devamını Oku

Kasko Sigortası Teminatları Nelerdir?

Kasko teminatları, ana teminatlar ve ek teminatlar olarak ikiye ayrılır. Ana teminatlar yanma, çarpma, çarpışma, hırsızlık ve üçüncü kişiler tarafından verilen zararları; ek teminatlar ise doğal afetler, sigara yanığı, bakımsızlık, hayvanlar tarafından verilen zararlar ve benzerlerini kapsar. 

Devamını Oku

2. El Araba Ne Zaman Alınmalı?

Artan otomobil fiyatları, araç sahibi olmak isteyenleri 2.el piyasasına yönlendirdi. Peki 2. el araba ne zaman alınmalı? İşte ikinci el piyasasındaki son durum.

Devamını Oku