Çocuk Kilidi ile Yolculuğunuzu Güvenceye Alın!

Her yıl yaşanan trafik kazalarında, çok sayıda çocuk yaralanmak ve hayatına kaybetmekte, bu durumun önüne geçmek ise araç güvenliğini sağlamaktan geçiyor.

Kazalarda bebek ve çocukların zarar görmesine engel olmak veya bu zararı en aza indirgemek, güvenlik önlemlerini sağlamak için ise en önemli görev anne babalara düşüyor. 

Çocukların da zarar gördüğü trafik kazalarının büyük çoğunluğu; sürücülerin davranışlarından ve öncesinde önlem alınmamış olmasında kaynaklanıyor. Bu yüzden uzun yolculuklarda güvenlik sağlamak için öncelikle; yolculuk öncesi iyi dinlenmiş olmalı, ağır şeyler tüketmemeli ve hazır olduğunuzdan emin olmalı… Yani kendinizi yolculuğa hazırlamalısınız. Daha sonra ise hem araç güvenliğinizi hem bebeğinizin ve sizin güvenliğinizi sağlayacak ekipmanları eksik etmemelisiniz. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Aracın bebeğiniz için güvenli bir hal almasını sağlayacak ekipmanların başında; çocuğunuzun yaşına, boyuna uygun alınan bebek oto koltuğu kullanımı, emniyet kemeri ve çocuk kilidi gelir. Çocukları, motorlu araçların yaşayabileceği trafik kazalarından en etkin şekilde koruyacak önlemlerin en önemlisi çocuk kilidi kullanmak geçer.

Çocuk kilidi dünyada ve ülkemizde gelişen teknoloji ile beraber araç güvenliği için olmazsa olmaz bir hal aldı. Çocuk kilidi yeni çıktığı ve çok az insanın kullandığı zamanlarda ekstra bir aksesuar olarak görülmüş olsa da günümüzde yeni ve gelişen araçların tümünde var olan ve  çocuklar için otomobil güvenliğini en yüksek düzeye sağlayan bir sistemdir. Çocuk kilidi tasarımında amaç; çocukların olası kaza anında, arka koltukta kapı ile olan temasından dolayı zarar görmesini engellemek, istenmeyen durumların önüne geçebilmektir. 

Çocuk Kilidi ile İlgili Detaylar

Çocuk kilidinin bir aksesuar olarak değerlendirilmesi yanlış yöntemlerin uygulanmasına bu ise; genellikle çocuk kilidi arasında yanlış uygulamalara sebebiyet vermektedir. Çocuk kilidinden tam olarak verim alınabilmesi, işlevini yerine getirebilmesi için; çocuk kilidi arızasında araç servise götürülmeli, çocuk kilidinin çalışır duruma getirilmesi sağlanmalıdır. 

Çocuk kilidinde yapılan yanlış uygulamalardan biri de arızalar sebebi ile kilidin işlevini yerine getirememesi yahut yanlış  işlev görmesi durumunda çocuk kilidinde iptale, devre dışı bırakmaya gidilmesidir. Çocuk kilidinin devre dışı bırakılması, arka koltukta yer alan bebeklerin-çocukların tehlikeye açık hale gelmesine sebep olacaktır. Yani amaçlanan güvenlik önlemine sahip olunamayacaktır.

Çocuk kilidinin hasar görmesi durumunda devre dışı bırakılmasının aksine bu kilit ile ile ilgili meydana gelen arızaya servis müdahalesi yapılmalıdır. Çocuk kilidi sorunlarının doğru şekilde çözülmesi ve güvenliği sağlamasına yönelik yapılması gereken tek ve en önemli şey bu kilidin tamiridir. 

Ülkemizde hergeçen gün artan kazaların nedenleri arasında ihmalkarlık büyük oranlarda yer alıyor. Araca güvenlik kilidinin, çocuk koltuğunun dahil edilmesinin ihmali nedeni ile büyük çaplı kazalarda can kaybı da yüksek oranları içermektedir. Aile arabası olan her araçta, çocuk kilidi bulunması  çocukların yaşamlarını kaybettiği ya da zarar gördüğü kazaları azaltacaktır.

Otomobil sahiplerinin ihmal ettiği konulardan biri de kasko sigortası. Eğer siz de hala kaskonuzu ya da kasko yenilemenizi yaptırmadıysanız acele edin, çocuğunuzun ve yolculuğunuzun güvenliğini riske atmayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL