Çocuklarla Güvenli Seyahat İçin 10 Öneri

Çocuklu seyahatlerde onların rahatı ve güvenliği her şeyden önce gelir. Çünkü; yolculuk esnasında huzursuz, rahat edemeyen çocuk tehlikelere sebep olabiliyor.

Ancak çocuklarla güvenli seyahat için öneriler neler öğrenerek tehlikeleri uzaklaştırabilir, yolculuğunuzu keyifli kılabilirsiniz.

Mutlu bir seyahat için 10 önemli kural var. Çocuklarla seyahat etmek, bu kurallar uygulandığı takdirde tahmin edemeyeceğiniz kadar eğlenceli olacaktır.

10 önemli kuralın temelinde; otomobilinizi seyahat öncesi hazırlamak ve çocukların rahatını önceden planlamak yatıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Çocuklu Yolculuklarını Eziyet Olmaktan Çıkaracak Seyahat Önerileri

1- Her seyahatte çocuğunuzu çocuk koltuğuna oturtun ve kemerin güvenli bağlanıp bağlanmadığını sıkıca kontrol edin.

Çocuk koltuğunda oturmasının neden önemli olduğunu anlatın ve iyice anlamasına yardımcı olun. Araba kullanırken kontrol edemeyeceğiniz için emniyet kemerini açıp kapatmayı öğretmekte aceleci davranmayın. Seyahat ederken arabada hareket eden çocuk ciddi tehlikelere sebep olabilir.

2- Seyahat saatini çocuğunuzun uyku saatine yakın zamanlarda seçmeye çalışın.

Çocuğun uyku saatinde yola çıkmak, onun yolculuğun çoğunu uyuyarak geçirmesini sağlayacaktır. Bu da size büyük kolaylık sağlar.

3- Camlara güneşlik takarak rahat etmesini sağlayın.

Araç camlarınızda güneşlik yoksa yaz ayı almanız için güzel bir bahane olacaktır. Böylece sizinle beraber gelen çocuklarınız güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunacak, kaliteli zaman geçirecektir.

4- Yolculuk esnasında herkesin bol sıvı tüketmesini sağlayın.

Özellikle uzun süreli seyahatlerde, sıvı tüketimi yeterince alınmadığı takdirde baygınlığa bile neden olabilecek tehlikelere sebep olabilir.

5- Güneş ışığının tehlikelerini etkisiz kılacak önlemler alın.

Güneş ısısının yoğun olduğu günlerde araç ısısının çok daha artacağını düşünerek, ısınan metal aksamların çocuğunuzun cildini yakmasını önlemek için park esnasında çocuk koltuğunun üzerini örtün.

6-Uzun sürecek yolculuklarda çocuğunuzun rahat etmesini sağlayacak, hava geçiren giysiler giydirin.

Kıyafetlerin yüzde 100 pamuk içermiş olmasına dikkat edin, lastikli kıyafetlerden yanaysa tercihiniz; gevşek olmasını sağlayın.

7- Seyahatlerin eğlenceli geçmesini sağlayın.

Uzun seyahatleri kolayca atlatmanın yolu çocukların seyahat esnasında eğlenceli aktiviteler ile meşgul olmasından geçer. Araç içindeki bağrışmalar, huzursuzluklar sürücüler için dikkat dağıtıcı durumlardır.

8-Çocukların yanında yetişkin birini bulundurun.

Çocukların yanında birinin bulunmaması durumunda, sürücü arkaya dönecek veya dikiz aynasından çocukları izleyecektir bu sürücünün dikkatini dağıtabilir ve kaza riskini arttırabilir, çünkü; yola tam olarak yoğunlaşmak güvenli yolculuk için şarttır.

9- Eşyalarınızı aracınıza önem sırasına göre yerleştirin.

Özellikle çocuklu yolculuklarda eşyaları nereye yerleştirdiğiniz ve eşyaların kolayca ulaşabilir bir yer olması önemlidir. Acil ihtiyacınız olacak; yiyecek, içecek, çocuk bezi, ilaç gibi temel eşyaları en son yerleştirin ki elinizin altında bulunsun.

10- Araç dışında da çocuklarınızın güvenliğini sağlayın.

Aracın arızalanması her zaman stres yaratan bir durumdur ancak çocuklu seyahatlarde bu stres daha fazla olacaktır. Böyle durumlarda çocuklarınızı kontrol altında tutmaya özen gösterin.

Bireysel olarak olası tehlikelere karşı alınan önlemler yanında, beklenmedik durumlar için de önlemler almak önemli.

Seyahat süresince içinizi ferah tutacak seyahat sigortası ve kasko sigortası hakkında bilgilenebilir, bütçenize uygun teklifleri araştırabilirsiniz. Böylece yolculukta yaşayabileceğiniz kazalara karşı teminat alabilir, seyahat sırasındaki kötü sürprizlerden korunabilirsiniz.

Kasko ile ilgili tüm sorularınız için 444 24 00 numaralı telefondan 7/24 Sigortam.netuzmanlarına ulaşabilir ve uzmanlarmızdan destek alabilirsiniz.

 

 

 

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL