Çok Yakıt Tüketen Arabalar için 10 Öneri!

Araç sahipleri için en önemli konulardan biri yakıt tasarrufudur. Benzine yapılan zamlar bir de aracın çok yakmasıyla birlikte araç sahiplerinin bütçesini derinden sarsmaktadır.

Aracın çok fazla yakıt tüketmesi kendi özelliklerinden kaynaklanan sebepler ve kullanımla alakalı sebepler olarak ikiye ayrılmaktadır. Araba alırken bu hususa dikkat etmek yakıt tasrrufu yapan araçları tercih etmek yerinde olacaktır. Konu ile ilgili "Yakıt Tasarrufunda Doğru Bilinen 10 Yanlış" yazımızı da incelemenizi öneririz.

Arabadan Kaynaklanan Sebepler

Araçtaki motor eğer uzun süre değiştirilmediyse yakıt daha fazla harcanacaktır. Aracın hava filtresi kirlendiği zaman da değiştirilmesi gereklidir. Eğer bu yapılmazsa aracın yakıt tüketimi de artacaktır. Debriyaj sistemi kontrol edilmeli, gerektiğinde parçalar değiştirilmelidir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Çünkü debriyaj balatasının kayması demek harcanın yakıtın oldukça fazla olacağı anlamına gelmektedir. Araç lastiklerinin basınçları doğru seviyede olmalıdır. Aksi durumda yakıtınız daha fazla harcanacaktır. Aracınızın rot ayarını düzenli olarak yaptırmamak da yakıtın çabuk tükenmesine yol açar.

Sürücülerin Yakıt Tasarrufunda Dikkat Etmesi Gereken Noktalar
 

 • Trafikteyken önünüzdeki araca çok fazla yaklaşmayın, takip mesafenizi koruyun. Önünüzdeki aracın durumuna göre fren ve gaza sık sık basmanız yakıtınızın çabuk tükenmesine yol açar.
   
 • Ne kadar çok hız yaparsanız yakıt tüketiminiz de o kadar fazla artar. Dolayısıyla ideal hız sınırlarını aşmamaya özen göstermeniz hem de riskleri önlemek açısından son derece önemlidir.
   
 • Trafikte seyrederken camları ve klimayı fazla açmamaya gayret gösterin. Çünkü bu durum yakıtınızı oldukça fazla tüketecektir.
   
 • Aracınızda gereksiz yükleri bulundurmayın. Çünkü aracınızın ağırlığı arttıkça yakıt tüketimi de o oranda artacaktır.
   
 • Arabanızın periyodik bakımlarını ihmal etmemeniz gerekir.Aracınız sorun olan kısımlarının onarılması, işlevini tam olarak yerine getiremeyen parçalarının da değiştirilmesi gerekir. Çünkü bu durum yakıt tüketimini oldukça olumsuz etkileyecektir.
   
 • Aracınız için güvenilir ve kaliteli yakıt kullanın. Diğer yağlar aracınıza ve önemli parçalarına zarar verebilir.

Yakıt tüketimini önemseyip bütçenizi koruduğunuz gibi kasko sigortası yaptırarak da olası risk durumunda çıkan masrafları sigorta güvencesine alın. En uygun kasko fiyatları için Sigortam.net’ten online teklif alın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 telefonda sigorta satın alın.

Benzer İçerikler

Groupama Sigorta Kasko – Klasik Oto
Groupama Sigorta Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar
1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve...Özel Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri...mutlaka okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe üzerine araç bedeli...yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği yazılacak.

B) Eksik/Aşkın...Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama...yalnızca aksesuarlar için devam edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye...yazılmayacağı için enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık...poliçelerde yer almayacak. Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel...Şartlarda Olup Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı...(Seçimli)
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme (Şartlı)

3- Ek...Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır....Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü niyet ve muziplikle yapılan...hareketler
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler, (Seçimli)
-Araç anahtarının...ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği zararlar*
* Kemirgen hayvanlar tarafından...verilecek zararlar teminat kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça Uygulaması

Hasar...gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal parça tedarik edilir. Hasarlanan parça...orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna gidilir. Sigortacıdan izin alınmaksızın...yapılan değişimler ödenmez.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam...servislerine gidilmesi durumunda muafiyet uygulanmaz.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı...olduğu serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde...Sigortacıdan izin alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Hasar tarihi itibariyle TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı...araç değeri referans olarak kabul edilir. TSB'nin yayınladığı hasar tarihindeki güncel listede kayıtlı araç değerinin hasar...tarihindeki piyasa rayiç değerine göre 10% ve üzerinde olması halinde eksper tarafından piyasan alınacak...en az üç adet teklifin ortalaması alınacaktır.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL