444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aracınızı Dar Kapsamlı Kasko ile Uygun Fiyatlara Güvenceye Alabilirsiniz

22 Haziran 2016

Trafik kazası ortalaması Avrupa geneline göre oldukça yüksek olan ülkemizde kasko yaptırmak, araç sahipleri için hayati bir öneme sahip. Kasko sigortası, gerek hasar sonrası ortaya çıkan maliyetin araç sahibine ödenmesi, gerekse de olası bir arıza halinde hızlı bir yol yardım hizmetinin ulaşması gibi sürücülere birçok avantaj sağlıyor. Ancak son dönemlerde büyük bir artış gösteren zorunlu trafik sigortası fiyatları araç sahiplerinin istemeyerek de olsa kasko sigortasını ikinci plana atmalarına neden oldu. Sigorta şirketleri de bu durumu göz önünde bulundurarak teminatlarda yaptıkları değişikliklerle daha uygun primle kasko sigortası ürünlerinin satışını gerçekleştirmeye başladı.     

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Dar Kapsamlı Kasko ile Teminatlarınızı Kendiniz Belirleyebilirsiniz

Henüz Türkiye’de çok fazla yaygınlaşmamış olsa da sigorta şirketlerinin birçoğu müşterilerine dar kapsamlı kasko poliçelerinin satışını gerçekleştiriyor. Dar kapsamlı kasko ile araç sahipleri poliçelerinde hangi teminatların bulunacağını kendileri seçebildiği gibi, bu durum prim fiyatlarının da hatırı sayılır oranda düşmesini sağlıyor. Örneğin dar kapsamlı kasko ile poliçe teminatlarınızda ikame araç hizmeti istemediğinizi belirterek prim fiyatlarında önemli bir düşüş sağlayabilirsiniz. Bazı sigorta şirketleri dar kapsamlı kasko ürünlerini paket halinde satarken, bazıları ise daha esnek davranarak teminatların seçimini müşterilerine bırakmaktadır.

Teminat seçimlerinin dışında sigortalı, sigorta şirketi ile yaptığı anlaşmalar sayesinde de poliçesinde önemli oranlarda indirimler yaklayabilmektedir. Özellikle son dönemde yaygınlaşan peşin hasarsızlık indirimi ie poliçe sahibi, sigorta şirketine 1 yıl süresince kaza yapmayacağının sözünü vermesi ile ( daha doğrusu hasar tazminat talebinde bulunmaması ) prim fiyatlarında yine ciddi indirimler sağlayabilmektedir.

Bazı sigorta şirketleri ise dar kapsamlı kasko poliçelerinde sadece pert araçlar için özel ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Pert araçlara özel kasko sigortası ile kaza, yanma, deprem,  hırsızlık, devrilme vs. gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkan hasarlar çok uygun fiyatlarla sigorta şirketleri tarafından teminat kapsamına alınmaktadır.

En Uygun Kasko Poliçesi için Adres Sigortam.net

Poliçenizde hangi teminatların bulunması gerektiğini, hangi şekilde daha uygun fiyatlara kasko yaptırabileceğinizi düşünmenize gerek yok. En uygun kasko fiyatları için ister online olarak, isterseniz de 444 24 00 numaralı 7 gün 24 saat kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın, uzman sigorta danışmanlarımız sizin ihtiyaçlarınız doğrultusundaki en avantajı kasko sigortasını, en uygun fiyata yaptırmanızı sağlasınlar. 


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.