Dar Kasko Kapsamı | Yeni Kasko Yasası | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Dar Kasko Kapsamı Nedir?

Yeni kasko yasası ile birlikte gelen dört ürün içinde yer alan Dar Kasko, kapsamı dolayısıyla en düşük fiyata sahip. Dar kasko, yeni kasko sistemi ana teminatlarının bir kısmını kapsıyor. Poliçede yer alacak olan teminatları sigortalı seçecek. Dar kasko kapsamına giren ana teminatlar:
#%kasko01%#
  • Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması, 
  • Gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar, 
  • Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler, ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar, 
  • Aracın yanması, 
  • Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi.

 

Dar kasko satın alacan kişiler, bu beş teminattan bir kısmını seçerek poliçelerini oluşturacaklar. Ayrıca kasko poliçesinde hasar durumunda aracın bedelinin nasıl belirleneceği, aracın hangi servise gideceği, araç tamirinde orijinal parça kullanılıp kullanılmayacağı gibi hususlar da yer alacak.

 
Yeni kasko yasası ile birlikte gelen yeni kasko ürünleri hakkında bilgi almak, kasko fiyatları ve seçeneklerini öğrenmek için Sigortam.net uzmanlığından faydalanın. www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan bize ulaşın, kasko hesaplama veya sigorta sorgulama yaparak bütçenize en uygun sigorta poliçesini seçin, kasko poliçenizi ücretsiz adresinize gönderelim.

Benzer İçerikler

Kasko Değer Listesi Kasım 2014

Kasko Değer Listesi Kasım 2014 Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından yayınlandı. Listeye yeni eklenen araçlar için kolayca kasko hesaplama yapın.

Devamını Oku

Sollama Yaparken Bunlara Dikkat!

Sollama kurallarına dikkat etmek son derece önemlidir. Yanlış şekilde yapılan sollamalar hem sizin hem de trafikteki diğer sürücüler için risk oluşturur.

Devamını Oku

Araç Değişikliği Yapmak İsteyenler için 2014’ün En Çok Satan Arabaları

Yeni yıla girmeden araç değişikliği yapmak isteyenler 2014’ün en çok satan modelleri ile satın alım kriterlerine dikkat ederek en uygun araca ulaşabilir.

Devamını Oku