Dar Kasko Kapsamı | Yeni Kasko Yasası | Kasko Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Dar Kasko Kapsamı Nedir?

Yeni kasko yasası ile birlikte gelen dört ürün içinde yer alan Dar Kasko, kapsamı dolayısıyla en düşük fiyata sahip. Dar kasko, yeni kasko sistemi ana teminatlarının bir kısmını kapsıyor. Poliçede yer alacak olan teminatları sigortalı seçecek. Dar kasko kapsamına giren ana teminatlar:
#%kasko01%#
  • Aracın karayolunda veya demiryolunda kullanılabilen motorlu, motorsuz araçlarla çarpışması, 
  • Gerek hareket gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullananın iradesi dışında araca ani ve harici etkiler neticesinde sabit veya hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi, yuvarlanması gibi kazalar, 
  • Üçüncü kişilerin kötü niyet veya muziplikle yaptıkları hareketler, ile fiil ehliyetine sahip olmayan kişilerin yol açacağı zararlar, 
  • Aracın yanması, 
  • Aracın veya araç parçalarının çalınması veya çalınmaya teşebbüs edilmesi.

 

Dar kasko satın alacan kişiler, bu beş teminattan bir kısmını seçerek poliçelerini oluşturacaklar. Ayrıca kasko poliçesinde hasar durumunda aracın bedelinin nasıl belirleneceği, aracın hangi servise gideceği, araç tamirinde orijinal parça kullanılıp kullanılmayacağı gibi hususlar da yer alacak.

 
Yeni kasko yasası ile birlikte gelen yeni kasko ürünleri hakkında bilgi almak, kasko fiyatları ve seçeneklerini öğrenmek için Sigortam.net uzmanlığından faydalanın. www.sigortam.net veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan bize ulaşın, kasko hesaplama veya sigorta sorgulama yaparak bütçenize en uygun sigorta poliçesini seçin, kasko poliçenizi ücretsiz adresinize gönderelim.

Benzer İçerikler

Araba Anahtarı Kaybolduğunda Neler Yapılabilir?

Kasko poliçenizi almadan önce ek teminatlarınız arasına araba anahtarının kaybolması ya da çalınması durumunu da dahil ederseniz, hasarınız kısa sürede karşılanır.

Devamını Oku

Araç Sigortası Nedir?

Araç sigortası araç sahipleri için önemli bir sigortadır. Sigortam.net'ten sigorta sorgulama yapın en uygun araç sigorta fiyatlarına 3 dakikada ulaşın.

Devamını Oku

2014 Kasko Fiyatları

Sigortam.net üzerinden araç kasko hesaplaması yaparak en uygun 2014 kasko fiyatlarına ulaşabilir, kaskonuzda aradığınız avantajı kısa sürede elde edersiniz.

Devamını Oku