444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Dar Kasko Teminatları

Dar kasko düzenlemesi ile 1 Nisan 2013 tarihinde kasko alanında yapılan yeni kasko düzenlemesiyle kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko ürünleri ile birlikte düzenlenen 4 kasko türünden biri olarak yerini aldı.

Nisan ayı itibari ile yürürlüğe giren dar kasko, kasko diğer kasko türlerine göre teminatları daha sınırlıdır. Dar kasko, kasko uygulamasınına ana teminatlarından bir kısmını içerir.

Araç sigortası yaptırmak isterken pahalıya kaçmak istemeyen sürücüler genellikle dar kaskoyu tercih edeceklerdir. 

Ancak burada dar kasko sigortasının sorunlarınızı gidermekte ne kadar yeterli olduğu sorusu devreye girer. Olası hasar anında mağduriyet yaşamamak adına kaskonuzun hangi zararları karşıladığına poliçe sahibi olmadan önce dikkat etmeniz gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Dar Kasko Teminatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kasko teminatları içerisinde sınırlı teminat ve koruma sağlayan dar kasko sigortasının teminatları şunlardır:

 • Aracın veya aracın parçalarının bir-birkaçının çalınması,
   
 • Seyir esnasında yahut araç dururken meydana gelen çarpışmalar,
   
 • Sürücü hatası olmaksızın aracın yanması,
   
 • Birileri tarafından araca verilen hasarlar,
   
 • Kazalarda meydana gelen maddi  hasarlar,

Genellikle dar kasko yukarıda belirtilen teminatları içerir. Ancak yukarıdaki maddeler dışında araç bedel belirleme ve tamirler, bakımlarda kullanulan parçaların orjinal parçalar olması gibi ek maddeleri ekletebilirler.

Sigortam.net  ile sigorta sorgulama yapın en uygun araç sigorta fiyatlarına kolayca ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 sigortanızı satın alın.


Benzer İçerikler

Kolay Sigorta Ürünleri

Kolay sigorta sahibi olmanın yolu Sigortam.net’te. Kolay sigorta ürünleri için en iyi sigorta şirketlerinden 3 dakikada fiyat teklifi alın, karşılaştırın, en iyi fiyat garantisi ile sigortalanın. 

Devamını Oku

Kasko Değer Listesi Ocak 2015

Kasko Değer Listesi Ocak 2015 yayınlandı. Bu ayın listesinde yer alan yeni araçları görün, bu araçlar için en uygun kasko fiyatına Sigortam.net'ten ulaşın.

Devamını Oku

Kasko Değer Listesi Nedir?

Araç kasko sigortası ya da motorlu taşıtlar vergisi ödemeleri için aracınızın güncel kasko değer listesi fiyatını Sigortam.net'ten kolayca öğrenebilirsiniz.

Devamını Oku