Dar Kasko Teminatları

Kasko, genişletilmiş kasko, tam kasko ve dar kasko olmak üzere 4 farklı kasko seçeneği mevcut. Bu seçeneklerin arasında uygun fiyatları ile dikkatleri üzerine çeken dar kasko ise ana teminatların bir kısmının seçilebildiği ama buna karşın diğer kasko seçeneklerine göre fiyat açısından daha avantajlı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Mini kasko şeklinde de adlandırılan dar kasko, aracını belli standartlarda korumak isteyen ama yüksek bütçeler ödemek istemeyen araç sahipleri için ideal bir seçenek olarak değerlendiriliyor. Bu sayede araç için çok detaylı bir koruma olmasa da genel risklere karşı koruma sağlanarak uygun fiyatlara kasko sahibi olunabiliyor.

Bu nedenlerle araç sigortası yaptırmak isterken pahalıya kaçmak istemeyen sürücüler genellikle dar kaskoyu tercih edeceklerdir.

Ancak burada dar kasko sigortasının sorunları gidermekte ne kadar yeterli olduğu sorusu devreye girer. Olası hasar anında mağduriyet yaşamamak adına kaskonuzun hangi zararları karşıladığına poliçe sahibi olmadan önce dikkat etmeniz gerekiyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Dar Kasko Teminatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kasko teminatları, genel şartların içerisinde olan çarpma, çarpılma, yanma, çalınma, 3. kişilerin kötü niyet ve muziplikle yapılan hareketleri şeklinde düzenlenmiştir. Dar kasko genel şartların en az birinin eksik olması durumunda ortaya çıkar. Ana teminatların hepsini kapsamayan daha sınırlı bir teminat çeşitliliği olan mini kasko, koruma açısından da daha zayıftır.

Kasko teminatları içerisinde sınırlı teminat ve koruma sağlayan dar kasko sigortasının teminatları şunlardır:

  • Aracın veya aracın parçalarının bir-birkaçının çalınması,
  • Seyir esnasında yahut araç dururken meydana gelen çarpışmalar,
  • Sürücü hatası olmaksızın aracın yanması,
  • Birileri tarafından araca verilen hasarlar,
  • Kazalarda meydana gelen maddi hasarlar,

Genellikle dar kasko yukarıda belirtilen teminatları içerir. Bu teminatların mini kasko poliçesine dahil olup olmadığı ise sigorta şirketlerinin ürünlerine göre farklılıklar gösterebilir. Bu temibatlara ek olarak ise araç bedel belirleme ve tamirler, bakımlarda kullanılan parçaların orjinal parçalar olması gibi ek maddeleri ekleterek poliçe kapsamınızı genişletebilirsiniz.

Dar Kapsamlı Kasko ile Teminatlarınızı Kendiniz Belirleyebilirsiniz

Henüz Türkiye’de çok fazla yaygınlaşmamış olsa da sigorta şirketlerinin birçoğu müşterilerine dar kapsamlı kasko poliçelerinin satışını gerçekleştiriyor. Dar kapsamlı kasko ile araç sahipleri poliçelerinde hangi teminatların bulunacağını kendileri seçebildiği gibi, bu durum prim fiyatlarının da hatırı sayılır oranda düşmesini sağlıyor. Örneğin dar kapsamlı kasko ile poliçe teminatlarınızda ikame araç hizmeti istemediğinizi belirterek prim fiyatlarında önemli bir düşüş sağlayabilirsiniz. Bazı sigorta şirketleri dar kapsamlı kasko ürünlerini paket halinde satarken, bazıları ise daha esnek davranarak teminatların seçimini müşterilerine bırakmaktadır.

Teminat seçimlerinin dışında sigortalı, sigorta şirketi ile yaptığı anlaşmalar sayesinde de poliçesinde önemli oranlarda indirimler yaklayabilmektedir. Özellikle son dönemde yaygınlaşan peşin hasarsızlık indirimi ile poliçe sahibi, sigorta şirketine 1 yıl süresince kaza yapmayacağının sözünü vermesi ile ( daha doğrusu hasar tazminat talebinde bulunmaması ) prim fiyatlarında yine ciddi indirimler sağlayabilmektedir.

Bazı sigorta şirketleri ise dar kapsamlı kasko poliçelerinde sadece pert araçlar için özel ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Pert araçlara özel kasko sigortası ile kaza, yanma, deprem, hırsızlık, devrilme vs. gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkan hasarlar çok uygun fiyatlarla sigorta şirketleri tarafından teminat kapsamına alınmaktadır.

2 Dakikada Kasko Sorgulama ile En İyi Dar Kasko Fiyatlarına Ulaşın

Kasko sistemi kapsamında sigorta şirketleri tarafından sunulan dar kasko sigortası için en iyi kasko fiyatları Sigortam.net’te. Dar yani mini kasko yaptırmak için sigorta şirketlerinin teminatlarını inceleyin, en uygun poliçe tekliflerini karşılaştırarak kaskonuzu belirleyin.

Dar kasko ile aracınızı;

  • Yanma,
  • Hırsızlık,
  • Üçüncü kişilerce verilen zararlardan doğacak maddi hasara karşı teminat altına alın.
  • Mini kasko ile sadece ihtiyaç duyduğunuz teminatlar için prim ödeyin, aracınızı sigortalamak bütçenizi yormasın.

Dar kasko satın almak için 444 24 00 Sigorta Danışma Hattı’nı arayarak işlemlerini yapabilirsiniz. Diğer kasko sigorta ürünleri için ise internet üzerinden kasko sorgulama yaparak en uygun Sigortam.net kasko tekliflerini karşılaştırabilirsiniz.

Dar kasko fiyatları hakkında bilgi almak ve en uygun teklifleri öğrenmek için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayabilirsiniz. Sigortam.net’in diğer kasko ürünleri için geçerli olan araç sigorta fiyatlarına internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler

2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel BilgilerTürkiye’nin en büyük ve en...iyi
sigorta şirketleri Sigortam.net ile...anlaşmalıdır. Sigortam.net’ten kasko hesaplama yaparak adımları kolayca geçebilir, şirketlerin kasko fiyatları...hakkında bilgi alabilir, karşılaştırır ve bütçenize en uygununu kolayca satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kasko sigortası yaptırarak hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına almış...olursunuz. Zorunlu trafik sigortası, karşı tarafı ve...üçüncü kişileri korurken kasko sigortası, sizi korur. Bu sayede bir kaza sonrasında aracınızın hasarını öder ve maddi açıdan...sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Kaza sırasında eğer kasko sigortanız yoksa maddi açıdan büyük yükler altına girebilirsiniz....Böyle olumsuzluklarla karşılaşmadan önce kaskonuzu yaptırın, içiniz rahat bir şekilde yola çıkın.

2018 Kasko...Fiyatları

Kasko sigortası satan şirketler arasında karar verebilmek çoğunlukla zordur. Sigortam.net, sigorta şirketlerinin...kasko tekliflerini karşılaştırmalı olarak göstererek en uygun fiyat avantajına ulaşabilmenizi sağlar. Kasko ürünleri arasında...karar verirken fiyatları aynı ekran üzerinde karşılaştırmalı olarak görerek en doğru kararı verebilmenizi mümkün kılar. Artı...olarak 2018 kasko fiyatları için belirli avantajlar elde edebilirsiniz. Daha düşük fiyatlarla kasko poliçesi satın...alabilmek için ''Kasko Fiyatlarını Düşürmeye Yönelik Öneriler''...başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Kasko Sigortası Teminatları

Kasko teminatları günlük hayatınızda trafikte ya da aracınız...park halindeyken sıklıkla karşılaşabileceğiniz teminatları güvence altına alır. Bunların dışında ek teminatlar da alabilmeniz...mümkündür.

Çarpma-Çarpılma

Trafikte seyrederken aracınıza herhangi bir sürücünün çarpması, bilerek aracınıza...zarar verilmesi, sizin yanlışlıkla herhangi bir yere ya da araca arabanızı çarpanız vs. durumlarda zararlarınızı teminat altına...alır.

Yanma

Aracınıza yabancı maddelerin sıçraması ya da kaza sonucu yanma durumunda aracınız güvence altında...olur.

Çalınma-Çalınmaya Teşebbüs

Aracınızın ya da içindeki eşyalarınızın çalınması, ya da çalınmaya teşebbüs...durumunda güvence altında olursunuz. En uygun 2018 kasko fiyatları için Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yapın, sigorta şirketlerini...karşılaştırın. İhtiyacınız olan kasko poliçesine Sigortam.net'in web sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24...00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 2018 kasko fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL