Dar Kasko Teminatları

Kasko, genişletilmiş kasko, tam kasko ve dar kasko olmak üzere 4 farklı kasko seçeneği mevcut. Bu seçeneklerin arasında uygun fiyatları ile dikkatleri üzerine çeken dar kasko ise ana teminatların bir kısmının seçilebildiği ama buna karşın diğer kasko seçeneklerine göre fiyat açısından daha avantajlı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Mini kasko şeklinde de adlandırılan dar kasko, aracını belli standartlarda korumak isteyen ama yüksek bütçeler ödemek istemeyen araç sahipleri için ideal bir seçenek olarak değerlendiriliyor. Bu sayede araç için çok detaylı bir koruma olmasa da genel risklere karşı koruma sağlanarak uygun fiyatlara kasko sahibi olunabiliyor.

Bu nedenlerle araç sigortası yaptırmak isterken pahalıya kaçmak istemeyen sürücüler genellikle dar kaskoyu tercih edeceklerdir.

Ancak burada dar kasko sigortasının sorunları gidermekte ne kadar yeterli olduğu sorusu devreye girer. Olası hasar anında mağduriyet yaşamamak adına kaskonuzun hangi zararları karşıladığına poliçe sahibi olmadan önce dikkat etmeniz gerekiyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Dar Kasko Teminatları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kasko teminatları, genel şartların içerisinde olan çarpma, çarpılma, yanma, çalınma, 3. kişilerin kötü niyet ve muziplikle yapılan hareketleri şeklinde düzenlenmiştir. Dar kasko genel şartların en az birinin eksik olması durumunda ortaya çıkar. Ana teminatların hepsini kapsamayan daha sınırlı bir teminat çeşitliliği olan mini kasko, koruma açısından da daha zayıftır.

Kasko teminatları içerisinde sınırlı teminat ve koruma sağlayan dar kasko sigortasının teminatları şunlardır:

  • Aracın veya aracın parçalarının bir-birkaçının çalınması,
  • Seyir esnasında yahut araç dururken meydana gelen çarpışmalar,
  • Sürücü hatası olmaksızın aracın yanması,
  • Birileri tarafından araca verilen hasarlar,
  • Kazalarda meydana gelen maddi hasarlar,

Genellikle dar kasko yukarıda belirtilen teminatları içerir. Bu teminatların mini kasko poliçesine dahil olup olmadığı ise sigorta şirketlerinin ürünlerine göre farklılıklar gösterebilir. Bu temibatlara ek olarak ise araç bedel belirleme ve tamirler, bakımlarda kullanılan parçaların orjinal parçalar olması gibi ek maddeleri ekleterek poliçe kapsamınızı genişletebilirsiniz.

Dar kasko fiyatları hakkında bilgi almak ve en uygun teklifleri öğrenmek için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayabilirsiniz. Sigortam.net’in diğer kasko ürünleri için geçerli olan araç sigorta fiyatlarına internet üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL