444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Direksiyon Sınavında Nelere Dikkat Edilmelidir?

07 Mayıs 2014

Araba kullanmak birçok kişinin hayallerinden biridir. Araba kullanabilmek için ehliyet kursuna yazılmalı ve sınavlarının geçilmesi gerekir. Bu nedenle pekçok genç 18 yaşımı doldurunca hemen ehliyet almak istediğini söyler.

En heyecanlı sürecin direksiyon sınavında yaşandığı bilinen bir gerçektir. Arka koltuklara jurilerin oturması bu heyecanı daha da artırmaktadır. Fakat bu sınavı iyi derecede geçebilmek için heyecanı mümkün olduğunca azaltmak gerekir.

Juriler arabayı nasıl kullandığınızı detaylı olarak inceler. Heyecanınız, dönüşleriniz ve hızınız puanın belirlenmesinde etkili olur. 70’in üzerinde puan aldığınızda sınavı geçmiş olursunuz. 70’ten aşağı puan alırsanız da yeniden direksiyon sınavına katılmanız gerekecektir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN
Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

  • Öncelikle koltuğunuzu rahat edeceğiniz bir şekilde ama dik konumda ayarlamanız gerekir. Böylece direksiyonu, fren ve gaz pedallarını, debriyajı daha rahat kullanabilirsiniz.
     
  • Arabayı kullanmaya başlamadan önce mutlaka emniyet kemerinizi takın.
     
  • Debriyajla arabanızı boşa aldıktan sonra arabanızı çalıştırarak el frenini indirdikten sonra arabanızı hareket ettirin.

Sigortam.net üzerinden kasko sigortası yaptırın güvenli yolculuklarınız olsun. Kasko hesaplama yaparak en uygun araç kasko fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan detaylı bilgi alın.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.