Direksiyon Sınavında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Araba kullanmak birçok kişinin hayallerinden biridir. Araba kullanabilmek için ehliyet kursuna yazılmalı ve sınavlarının geçilmesi gerekir. Bu nedenle pekçok genç 18 yaşımı doldurunca hemen ehliyet almak istediğini söyler.

En heyecanlı sürecin direksiyon sınavında yaşandığı bilinen bir gerçektir. Arka koltuklara jurilerin oturması bu heyecanı daha da artırmaktadır. Fakat bu sınavı iyi derecede geçebilmek için heyecanı mümkün olduğunca azaltmak gerekir.

Juriler arabayı nasıl kullandığınızı detaylı olarak inceler. Heyecanınız, dönüşleriniz ve hızınız puanın belirlenmesinde etkili olur. 70’in üzerinde puan aldığınızda sınavı geçmiş olursunuz. 70’ten aşağı puan alırsanız da yeniden direksiyon sınavına katılmanız gerekecektir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL
Direksiyon sınavında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

  • Öncelikle koltuğunuzu rahat edeceğiniz bir şekilde ama dik konumda ayarlamanız gerekir. Böylece direksiyonu, fren ve gaz pedallarını, debriyajı daha rahat kullanabilirsiniz.
     
  • Arabayı kullanmaya başlamadan önce mutlaka emniyet kemerinizi takın.
     
  • Debriyajla arabanızı boşa aldıktan sonra arabanızı çalıştırarak el frenini indirdikten sonra arabanızı hareket ettirin.

Sigortam.net üzerinden kasko sigortası yaptırın güvenli yolculuklarınız olsun. Kasko hesaplama yaparak en uygun araç kasko fiyatları listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan detaylı bilgi alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL