Dizel Arabaların Faydaları | Oto Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Dizel Arabaların Araç Sahipleri için 5 Önemli Faydası!

Dizel yakıt normalden daha fazla güce ihtiyacı olan araçların kullandığı bir yakıttır. Aracın verimliliğini ve performansını yükselten bu yakıt özellikle yük taşımacılığında tercih edilir.

Benzinli araçlara göre kullanımı, bakımı oldukça farklı olan dizel arabalar araç sahipleri için büyük faydalar sağlıyor. Dizel yakıtının özellikleri ile ilgili “Dizel Yakıtının Özellikleri Nelerdir?” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Dizel Arabaların Faydaları
 

Yüksek Performans

Dizel yakıtın enerji yoğunluğu benzine göre daha fazla olduğu için performansı da oldukça yüksektir.

Düşük Yakıt Tüketimi

Dizel arabaların yakıt tüketimi benzine göre daha azdır. Dolayısı ile araç sahibinin bütçesini korur.

 ,

Ekonomik

Dizel araçlar benzinli araçlara göre daha ekonomiktir. Benzine her yıl büyük oranda zamlar yapılmaktadır.

Küresel Isınmaya Karşı

Küresel ısınmaya yol açan karbonmonoksit, hidrokarbon ve karbondioksit emisyonu dizel arabalarda oldukça düşüktür.

Bazı püf noktalara dikkat edildiğinde dizel araçlar oldukça uzun ömürlüdür. Dizel araba bakımı ile ilgili “Dizel Motor Bakımı için 5 Püf Nokta!” yazımıza göz atabilirsiniz.

Dizel Araba Sahiplerinin Dikkat Etmesi Gereken Noktalar
 

  • Hasar durumunda ya da periyodik değişimlerde kullanılan parçanın yan sanayi olmadığından orijinal yedek parça olduğundan emin olmanız gerekir. Eşdeğer parça olarak adlandırılan bu parçaların orijinal kullanılmaması sigortalı ve sigortacılar arasında büyük sorunların yaşanmasına neden oluyordu. Bu durumu düzeltmek amacı ile Hazine Müsteşarlığı eşdeğer parça uygulamasını yürürlüğe koydu. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi “Eşdeğer Parça Hakkında Bilinmesi Gerekenler” yazımızdan alabilirsiniz.
     
  • Dizel aracınıza uygun yağ çeşidini kullanmanız oldukça önemlidir. Ayrıca yağın kaliteli olması gerekir aksi durumda daha büyük sorular ve masraflar baş gösterebilir.
     
  • Araçtaki yağı tamamen bitirmeden, azaldığını gösteren uyarıyı gördüğünüzde yakıt almanız gerekir.
     
  • Dizel arabaların periyodik yağ ve bakım kontrollerinin yaptırılması önemlidir. Yoksa daha büyük sorunlar yaşanabilir.

Aracınıza gereken önemi verdiğiniz gibi araç kasko sigortasını da ihmal etmemeniz gerekir. Bu sayede olası masrafları tek başınıza üstlenmek durumunda kalmazsınız. En uygun araç kasko fiyatları için Sigortam.net’ten hızlıca online kasko teklifi alın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.


Benzer İçerikler

Kasko Değeri Nasıl Sorgulanır?

Kasko sigortası trafikte yaşanabilecek olası riskler için maddi anlamda en büyük desteklerden biridir. Kasko poliçesinde, kasko değeri kavramı önemlidir. 

Devamını Oku

Aracım El Değiştirdiğinde Kasko Sigortam da El Değiştirir Mi?

Kasko sigortası yaptırdınız ve sigorta sözleşmesinin günü dolmadan aracınızı sattıysanız, sözleşmeniz de aracınızla birlikte el değiştirmez. Böyle bir durumda satın aldığınız kasko poliçesi iptal edilir

Devamını Oku

Kolay Kasko Sigortası

Kolay sigorta sahibi olmak Sigortam.net ile çok kolay! Sigortam.net ile 3 dakikada teklif alın, %45 fiyat avantajını kaçırmayın.

Devamını Oku