Dizel Otomobil Kullanıcılarına Tavsiyeler

Benzinlilere göre yakıtta önemli oranda avantaj yaratan dizel araçlara olan talep dünyada olduğu gibi Türkiyede’de son yıllarda hızla artmaya başladı.

Pazarın artmasıyla firmaların yaptıkları yatırıma yeni nesil dizel araçlarda eklendi. Yeni araçlarda 3.nesil püskürtme sistemleri ile yeni turbo üniteler kullanılıyor.

Bu sayede dizel motorlar güçlendi, ancak aracınız dizel ile de çalışsa benzinle de çalışsa kasko sigortası şart.

Benzinli motorlardan daha farklı bir çalışma sistemine sahip olan dizel motor kullanımı ve bakımının farklılıkları bulunuyor. Eksik bilgi ve dikkatsizlik nedeniyle olan yanlışlıklar dizel araçlarda ciddi problemlere sahip olup, pahalıya mal olabiliyor. Haliyle dizel araçların kullanımı ve bakımı hakkında temel bilgilere sahip olmanız önemli bir hal alıyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Peki Dizel Otomobil Kullanıcıları Nelere Dikkat Etmeli?

  • Benzinliye göre fiyatlarda farklılık gösteren yeni nesil araç sahipleri temiz yakıt kullanımının yanı sıra özellikle arızalarda kalitesiz yan sanayi yerine orjinal yedek parça kullanmaya dikkat etmeli.
  • Araç sahiplerinin temiz yakıtın yanı sıra oluşabilecek arızalarda orjinal parça kullanmalı ,yakıt, yağ ve su seviyeleri konusunda duyarlı olmalı. Buna dikkat edilmemesi durumunda aracınız arzalanacaktır.
  • Yeni nesil bu araçların motorları da oldukça hassas. Bu nedenle kükürt oranı 50 PPM’in altındaki motorin kullanılmalı.
  • Yağ seçiminde kaliteli yağ seçimine dikkat edilmesi önemli, aksi takdirde 4-5 bin lira arasında değişen masrafa neden olabilir.
  • Yakıtta son aşama beklenene kadar yakıtı tüketmek yerine; uyarı sinyali görür görmez yakıt alınmalı.

Aracınızı koruma altına almak için ise kasko sigortası yaptırmayı unutmayın. Sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Danışma Hattı üzerinden sigorta sorgulama yapın, sigorta şirketleri ile fiyat karşılaştırması ve size en uygun kasko sigortası teklifine 3 dakikada ulaşın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL