Uzun Ömürlü Dizel Motor | Oto Rehberi | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Uzun Ömürlü Dizel Motor için 3 Püf Nokta!

Dizel motor, içten yanmalı bir motor çeşididir. Dizel motor, gerekli bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması durumunda uzun ömürlüdür.

Dizel motorunuzun uzun ömürlü olmasını sağlamak için yapılması gerekenleri paylaştık.

"Dizel Otomobil Kullanıcılarına Tavsiyeler" yazımıza da göz atmanızı mutlaka öneririz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Kaliteli Yakıtları Tercih Edin

Kalitesi yüksek olan yakıt kullanılması aşınmayı azaltır, enjektörlerde tıkanma oranını düşürür ve yakıt pompasında oluşacak kaçak ihtimalini düşürür. Şehir merkezlerinden mazot almak kaliteli yakıt bulmak açısından daha güvenilir olacaktır. Ayrıca düzenli olarak mazot filtresini değiştirmek de motorunuzun ömrünü uzatmada yardımcı olacaktır.

Aracı Doğru Devirde Kullanın

Aracın doğru devirde kullanılması tüm motorlarda verimi arttırıcı rol oynar. Dizel motorlar yüksek devirde kullanılmamalıdır. Gaz pedalını kullanarak en hızlı tepki aldığınız an, normal kullanımda korumanız gereken ideal devirdir. Bu noktayı aşmanız durumunda vitesi artırmanız motorunuzun verimini yükseltir.

Araç Bakımını İhmal Etmeyin

Hava kirlilik oranının ülkemizde yüksek olması, filtrelerin daha hızlı tıkanmasına neden oluyor. Yakıt kalitesinin de ülkemizde Avrupa’ya göre daha düşük olması yakıt filtresinin daha erken tıkanmasına yol açıyor. Araç bakımı periyodları Avrupa standartlarına göre hazırlandığından, önerilen periyodlardan önce aracınızın bakımlarını yaptırmanız motorunuzun uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. 

Dizel aracınızın kontrolü ve bakımı için dilerseniz ottopot.com oto servislerinden ücretsiz teklif alabilir, tüm işlemlerinizi güvenilir ve uygun koşullarda yaptırabilirsiniz.

Sigortam.net üzerinden araç kasko sorgulama yaparak kasko firmaları tarafından sunulan en uygun kasko ücretleri listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta ile ilgili detaylı bilgi alın.


Benzer İçerikler

Kasko Sadece Kazaları mı Karşılar?

Ülkemizde yaygın olarak sunulan kasko teminatlarını ve içeriklerini öğrenerek avantajlı kasko sigortalarından yararlanabilirsiniz.

Devamını Oku

Arabaların Yaz Bakımında Dikkat Edilmesi Gereken 10 Nokta!

Güvenli bir yaz yolculuğu için gerekli önlemleri alın, kafanız rahat olsun. Püf noktaları yazımızdan öğrenerek bunu kolayca yapabilirsiniz.

Devamını Oku

Google Sürücüsüz Akıllı Otomobili İçin Şirket Kurdu

Google son aylarda çalışmalarına hız verdiği sürücüsüz araba çalışmalarında büyük yol kat ederken, bilişim devinin otomotiv çalışmaları için ayrı bir şirket kurduğu ortaya çıktı. 

Devamını Oku