444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Uzun Ömürlü Dizel Motor için 3 Püf Nokta!

18 Nisan 2014

Dizel motor, içten yanmalı bir motor çeşididir. Dizel motor, gerekli bakımlarının düzenli bir şekilde yapılması durumunda uzun ömürlüdür.

Dizel motorunuzun uzun ömürlü olmasını sağlamak için yapılması gerekenleri paylaştık.

"Dizel Otomobil Kullanıcılarına Tavsiyeler" yazımıza da göz atmanızı mutlaka öneririz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Kaliteli Yakıtları Tercih Edin

Kalitesi yüksek olan yakıt kullanılması aşınmayı azaltır, enjektörlerde tıkanma oranını düşürür ve yakıt pompasında oluşacak kaçak ihtimalini düşürür. Şehir merkezlerinden mazot almak kaliteli yakıt bulmak açısından daha güvenilir olacaktır. Ayrıca düzenli olarak mazot filtresini değiştirmek de motorunuzun ömrünü uzatmada yardımcı olacaktır.

Aracı Doğru Devirde Kullanın

Aracın doğru devirde kullanılması tüm motorlarda verimi arttırıcı rol oynar. Dizel motorlar yüksek devirde kullanılmamalıdır. Gaz pedalını kullanarak en hızlı tepki aldığınız an, normal kullanımda korumanız gereken ideal devirdir. Bu noktayı aşmanız durumunda vitesi artırmanız motorunuzun verimini yükseltir.

Araç Bakımını İhmal Etmeyin

Hava kirlilik oranının ülkemizde yüksek olması, filtrelerin daha hızlı tıkanmasına neden oluyor. Yakıt kalitesinin de ülkemizde Avrupa’ya göre daha düşük olması yakıt filtresinin daha erken tıkanmasına yol açıyor. Araç bakımı periyodları Avrupa standartlarına göre hazırlandığından, önerilen periyodlardan önce aracınızın bakımlarını yaptırmanız motorunuzun uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. 

Dizel aracınızın kontrolü ve bakımı için dilerseniz ottopot.com oto servislerinden ücretsiz teklif alabilir, tüm işlemlerinizi güvenilir ve uygun koşullarda yaptırabilirsiniz.

Sigortam.net üzerinden araç kasko sorgulama yaparak kasko firmaları tarafından sunulan en uygun kasko ücretleri listesine kolayca ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta ile ilgili detaylı bilgi alın.


Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.