Doğru Kasko Teklifi için Yapılması Gerekenler

Trafikte bir araca çarptığınızda haksızsanız ne olacak, yahut aracınız park halindeyken birinin aracınıza çarpıp kaçması durumunda zararınızı kim karşılayacak yahut arabanız çalınır ve bulunamazsa ne yapılacak? Her araç sahibinin bu kaygıları karşısında kurtarıcı olacak kasko sigortasıdır.

Trafik sigortasından çok daha kapsamlı olan kasko, tahmin edemeyeceğiniz birçok riski sizin yerinize yönetir olası hasar durumunda tazminini sigorta şirketine devreder. Ancak bu risklere karşı doğru teminatlarda karar kılmak, doğru kasko teklifine ulaşmak sizin elinizde. Kaskonuz genişledikçe kasko primleriniz de o ölçüde artacaktır. Bu yüzden kasko alacaklara ilk ve en önemli püf nokta; teminat çeşitlerini bilinçsizce arttırmamaları olacaktır.

Doğru Kasko Teklifi Nasıl Alınır?

Teminatlar ve kasko fiyatları doğru orantıdadır. Teminatlar yükselir, kasko da yükselir. Bu yüzden hiç gereksinim duymayacağınız teminatları poliçenize dahil ettirmenizin bir manası yoktur. Bu konuda 2013 yılı Nisan’nında yürürlüğe giren kasko sigortası genel şartları yardımcı olur çünkü; genel şartlarda hangi durumların ilave teminata dahil edilebileceği sayılmıştır.

Ek teminatlar olarak anılan başlıklar; ülke dışındaki kazalar, halk hareketleri, sosyal hareketlerden doğan zararlar, terör olaylarından kaynaklı hasarlar, deprem, toprak kayması, dolu, yıldırım gibi risklerdir. Kasko teklifi alacak kişinin bütün bu ek teminatları değerlendirmesi; bulunduğu bölgede toprak kayması riski gerçekten var mı, aracın kargaşada ve terörde zarar görmesi riski oranı ne kadar… Gibi soru işaretlerine yanıt verebiliyor olması gerekir.

Doğru teminat ve doğru kasko teklifi için; sadece belirlenen teminatlar dikkate alınmalı ve kasko poliçesine dahil ettirilmelidir.

Yeni kasko sistemiyle, kasko teklifi alacakların işini biraz daha kolaylaştırarak kasko çeşitlerini de belirlemiştir. Kaskonuz eğer; çarpışma sonucunda meydana gelecek zararları, yanma ve çalınma sonucu oluşan hasarları karşılıyor ise normal kaskodur. Bu teminatlar arasında seçim yapılıyor isa dar kasko, ana teminatlara ilaveten ek teminatlar kasko poliçesine dahil ettiriliyor ise genişletilmiş kasko, hem ana teminatlar hem ek teminat tümü kasko teminatlarınızda içeriyor ise tam kaskodur.

Sadece biri veya ikisi alınıyorsa bu dar kaskodur. Eğer ana teminatlara ilave olarak yasanın saydığı ek teminatların bir kısmı daha alınıyorsa bu genişletilmiş kaskodur. Ancak hem ana teminatlar hem de yasanın saydığı ek teminatların tamamı alınıyorsa bu tam kaskodur.

Kasko teklifi alacaklar için bir diğer önemli öneri de hasarsızlık indiriminin kontrolde olunmasıdır. Her yıl yenilenen sigortalardan olan kaskonun, her yıl prim ödemeleri yeniden hesaplanır. Yıl boyunca sigorta şirketinden bir hasar talebi edilmez ise bir sonraki yıl kasko teklifiniz indirimli yapılacaktır. Bu indirim oranları sigorta şirketi bazlı değerlendirilir.

Üstelik hasarsızlık indiriminiz aracınızı değiştirmeniz halinde de devam edecektir ancak kasko sigortasına uzun süre ara vermeniz halinde hasarsızlık indirimi kaybedilir. Bu yüzden kasko sigortasına ara vermemek yararınıza olacaktır.

Siz de en iyi kasko teklifleri ve sigorta şirketlerine ulaşmak için kasko sorgulamanızı Sigortam.net’te yapın, aracınızı kolayca sigortalayın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.  

Benzer İçerikler

2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel Bilgiler 2018 Kasko Fiyatları Hakkında Genel BilgilerTürkiye’nin en büyük ve en...iyi
sigorta şirketleri Sigortam.net ile...anlaşmalıdır. Sigortam.net’ten kasko hesaplama yaparak adımları kolayca geçebilir, şirketlerin kasko fiyatları...hakkında bilgi alabilir, karşılaştırır ve bütçenize en uygununu kolayca satın alabilirsiniz. Uygun fiyatlarla kasko sigortası yaptırarak hem kendinizi hem de aracınızı güvence altına almış...olursunuz. Zorunlu trafik sigortası, karşı tarafı ve...üçüncü kişileri korurken kasko sigortası, sizi korur. Bu sayede bir kaza sonrasında aracınızın hasarını öder ve maddi açıdan...sıkıntı yaşamamanızı sağlar. Kaza sırasında eğer kasko sigortanız yoksa maddi açıdan büyük yükler altına girebilirsiniz....Böyle olumsuzluklarla karşılaşmadan önce kaskonuzu yaptırın, içiniz rahat bir şekilde yola çıkın.

2018 Kasko...Fiyatları

Kasko sigortası satan şirketler arasında karar verebilmek çoğunlukla zordur. Sigortam.net, sigorta şirketlerinin...kasko tekliflerini karşılaştırmalı olarak göstererek en uygun fiyat avantajına ulaşabilmenizi sağlar. Kasko ürünleri arasında...karar verirken fiyatları aynı ekran üzerinde karşılaştırmalı olarak görerek en doğru kararı verebilmenizi mümkün kılar. Artı...olarak 2018 kasko fiyatları için belirli avantajlar elde edebilirsiniz. Daha düşük fiyatlarla kasko poliçesi satın...alabilmek için ''Kasko Fiyatlarını Düşürmeye Yönelik Öneriler''...başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. [widget id="sigortamnet_kasko_widget-2"]

Kasko Sigortası Teminatları

Kasko teminatları günlük hayatınızda trafikte ya da aracınız...park halindeyken sıklıkla karşılaşabileceğiniz teminatları güvence altına alır. Bunların dışında ek teminatlar da alabilmeniz...mümkündür.

Çarpma-Çarpılma

Trafikte seyrederken aracınıza herhangi bir sürücünün çarpması, bilerek aracınıza...zarar verilmesi, sizin yanlışlıkla herhangi bir yere ya da araca arabanızı çarpanız vs. durumlarda zararlarınızı teminat altına...alır.

Yanma

Aracınıza yabancı maddelerin sıçraması ya da kaza sonucu yanma durumunda aracınız güvence altında...olur.

Çalınma-Çalınmaya Teşebbüs

Aracınızın ya da içindeki eşyalarınızın çalınması, ya da çalınmaya teşebbüs...durumunda güvence altında olursunuz. En uygun 2018 kasko fiyatları için Sigortam.net üzerinden kasko hesaplama yapın, sigorta şirketlerini...karşılaştırın. İhtiyacınız olan kasko poliçesine Sigortam.net'in web sitesinden kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24...00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 2018 kasko fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL