90’lı Yılların Gözde Arabaları

Hepimizin özellikle 90’yıllarda, hayalini süsleyen, zaman zaman hala andığı araba markaları, modelleri olmuştur. Bizler de 90’lı yıllarında gözde arabaları, markaları, araba modelleri ve tarihlerini sizlere tekrar hatırlatarak nostalji yaşatmak istedik.

Bu nostaljik arabalar arasındaki yolculuğunuz biter bitmez geleceğin gözdesi olacak araba modellerinin kasko fiyatlarına bakmayı unutmayın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

İşte 90'lı Yıllarında En Gözde, En Popüler Arabaları 

Gmc G-15

90’ların başınfa heyecanla takip ettiğimiz, başından ayrılmak istemediğimiz yabancı sizi A-Takımı’nın efsanevi arabası. Siz de bir tane siz de olmasını muhakkak istemişsinizdir. İşlevsel ve genişliğiyle, siyah ve kırmızının uyumuyla bizlere van araçları sevdiren modellerdendir.

Delorean DMC 12

Geleceğe dönüş filminden tanıdığımız ve filmi izleyenlerin pek çoğunda böyle bir araba var mı acaba sorusunu sorduran, varlığını öğrenince de Türkiye’de bulunabilirliğini araştırtan araçlardan. O dönemin çocuklarının sıra dışı tasarımlarındandı bu model.

Pontiac Trans Am

Soluksuz izlenen Kara Şimşek dizisinin başrolü bu arabanın Pontiac ürünü olduğundan haberdar değildik. İlgilenilen tek şey arabanın konuşuyor olması, algılaması ve hızlı oluşuydu elbette. 

Lamborghini Countach

Türkiye’deki birçok insan Lamborghini markasını nerdeyse bu modelle öğrendi belki de. Türkiye’de uzaktan kumandalı, oyuncak modeli dahi satış rekorları kırmıştı o dönemde. 

Ferrari F 355

Mustafa Sandal’ın Araba klibinde tanıştık bu sarı Ferrari modeliyle. İzleyen herkesin iç geçireceği bu model bir dönem otomobil sektörüne damgasını vurdu. Türkiye'de en çok satan Ferrari modelidir F355.

Peugeot 406

Fransız yönetmen Luc Besson imzalı Taxi filmlerinin de tüm serisinde kullanılan bir modeldi Peugeot 406. Hızlı oluşu ve göz alıcı dizaynı ile tüm gözler üzerindeydi elbette.

Sigortam.net üzerinden sigorta sorgulama yaparak en uygun araba sigortası fiyatları listesine ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak 7/24 araç sigorta hesaplama 2014 yılı ile ilgili detaylı bilgi alın.

Benzer İçerikler

2018 Öne Çıkan Trafik Cezaları ve Yaptırımları
2019 trafik cezaları güncel bilgilerine...ulaşmak için tıklayın. 2018 trafik cezaları yeniden zamlandı. 2018 yılında hangi trafik cezalarına zam...geldiğini ve güncel ceza tutarlarını öğrenmek için "2018 Trafik Cezalarına Zam Geldi!" yazımızı...okuyabilirsiniz. 2018 Öne Çıkan Trafik Cezaları ve...YaptırımlarıTrafik cezalarının ödenmesi konusunda ise sürücülere önemli bir kolaylık sağlandı. Trafik...cezası kesilen sürücüler, cezalarını ilk 15 gün içerisinde öderlerse tutar üzerinden %25'lik bir indirim kazanıyorlar....Sürücülerin ceza tutarlarını ödeme gününü geciktirmeleri halinde ise %5'lik bir gecikme zammı eklenerek ceza...ağırlaştırılır. Siz de trafik cezanızın olup olmadığını öğrenerek en kısa zamanda ödemenizi yapın ve indirim...seçeneğinden yararlanın. Trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, Plakadan Araç Trafik Cezası Sorgulama Nasıl...Yapılır? içeriğini inceleyebilirsiniz.   [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"]

2018 Trafik Cezaları ile...İlgili Öne Çıkanlar

  • 2018 yılı için belirlenen trafik cezalarına...yüzde 14,47 oranında zam getirilerek, ceza tutarları yeniden hesaplandı.
  • 2018 için hazırlanan listede, en yüksek ceza...17.065 TL ile ruhsat çıkarmada usulsüzlük olarak belirlenirken, en düşük ceza ise 85 TL ile taşıma sınırı üzerinde yolcu alma...ihlali oldu.
  • Sürücülerin araç kullanırken en dikkat etmeleri gereken temel kurallar, 2018'de arttırılmış cezalarla...birlikte geldi. Ehliyetsiz araç kullananlar 2.018 TL , emniyet kemeri takmayanlar 108 TL ceza alacaklar.
  • Trafik işaretlerine...zarar vermek, yola çöp atmak ve trafiği engellemek gibi düzeni bozan ihlaller, 488 TL şeklinde cezalandırılarak güvenliğin...sağlanması ve düzenin bozulmaması amaçlandı
  • Hız sınırı ihlalleri için de yeni düzenlemelere gidildi. Belirlenen hız...sınırlarını %10'dan %30'a kadar aşmak 235 TL, %30'dan fazla aşmak ise 488 TL şeklinde belirlendi.
  • Alkollü araç kullanma...ihlaline ise kademe şeklinde cezalar öngörüldü. Alkollü araç kullanmanın 1. seferinde 1.002 TL, 2. seferinde 1.256 TL ve 3.defa...aynı kural ihlali gerçekleştirildiğinde 2.018 TL olarak belirlenen cezalar uygulandı. Artı olarak Alkolmetreye üflemeyi reddetme...halinde ise 2.869 TL bir ceza kesilerek zorluk çıkarma sıkıntısının da önünün alınması amaçlandı.
Hem bütçenizi...hem kendinizi tehlikeye atmamak için trafik kurallarını uyun ve zorunlu trafik...sigortasıkasko sigortası gibi araç...sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net'ten trafik sigorta sorgulama yapın bütçenize en...uygun sigorta teklifi ile 2018 trafik sigortası...fiyatları listesine 3 dakikada ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 bilgi trafik...sigortası ile ilgili bilgi alın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
100 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL