Dünyanın En Özel Klasik Otomobilleri

Günlük hayatta alışverişe ya da tatile giderken kullandığınımız araba markaları dışında sınırlı sayıda üretilen ve sizi bir yerden başka bir yere götürmenin dışında görsel şölen yaşatan araba modelleri var elbette. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Özelliklerinin sadece kendine özgü olması, önemli yeniliklere adım oluşturması yahut üretiminin sona ermiş olması bu arabaları klasikleşmiş yapan kriterler.

Her zaman klasikleşmiş bu otomobil markalarını güvenle korumak ve güvence altına almak mümkün müydü bilinmez, ancak bugün iyi ki  kasko ve trafik sigortası gibi araç sigortası çeşitleri var ki araçlarımızı huzurla koruyabiliyoruz.

Bizler de bu kriterlerin hakkını veren, mühendislik harikası olan, görüntüsü ve hızı ile göz kamaştıran klasikleşmiş otomobiller ile sizleri nostaljik bir yolculuğa çıkarmak istedik.

İşte Klasikleşmiş Otomobil Marka ve Modelleri
 

1957 Ferrari 250 Testa Rossa

1980’lerde yayınlanan Miami Vice dizisini hatırlayanlar Ferrari Tesrta Rossayı’da anımsayacaktır. Sadece 22 adet üretilen GT yarış arabası olan otomobil 300 beygir gücünde V12 motoruna sahip.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1961 Ferrari 250 GT SWB California Spyder

Ferris Buellers Day Off isimli filmin gözalıcı otomobil markası Ferrari uzun bir kaportaya sahip. İki kişilik olan yaklaşık olarak 50 adet üretilen otomobil; 4 manuel vitese sahip, SOHC V12 motoruna sahip, 280 beygir gücünde.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1931 Bugatti Type 41 Royale Kellner

Fransız otomobil markası Bugatti  20’nci yüzyılın ilk yarısında dünyanın en lüks, en pahalı ve en hızlı otomobillerini üretmeye başladı. Sadece 6 tane üretilen ve açık arttırmadan satılan 1931 Bugatti Type 41 Royale Kellner modeli de bunlardan biri.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1937 Mercedes-Benz 540K Special Roadster

5,2 metre uzunluğundaki üstü açık spor otomobil bugüne kadar 26 tane üretildi. 2 kişilik olan bu model Avrupa’nın politika ve finans sektöründe yer alan üst yöneticiler için tasarlandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1937 Bugatti Type 57SC Atalante

Perçinli panelleri ve çamurluğuyla sınırları zorlayan 1937 Bugatti Type 57SC Atalante sadece 11 tane üretildi. 170 beygir gücüne sahip, 8 silindir motora sahip  Bugattinin’nin bu modeli otomobil yarışlarında da birçok başarıya imza attı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1937 Bugatti Type 57SC Atalante

17 adet üretilen bu model pirinç tepe lambaları, tahta merdiven basamağı ve müzik aletini anımsatan boynuzuyla dikkat çekiyor. Gerçek bir klasik haline gelen, 10 beygir gücüne sahip olan,  bilinen en eski Rolls-Royce olan otomobil 2004 yılında açık arttırma ile satıldı.Dünyada sınırlı üretilen ve klasiklerin içinde yer almaya hak kazanmış arabanızın sigortasını yaptırın, güvencede olun. 

Sigortam.net üzerindenkasko sigorta sorgulamayaparak en uygun2014 kasko fiyatlarılistesine ulaşın. Kasko sigortası ile ilgili detaylı bilgi için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL