Hız Koridoru Genişletiliyor | Kasko | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

İstanbul’da EDS Hız Koridoru Genişletiliyor

İstanbul’da EDS Hız Koridoru Sistemi genişletilecek, 116 yeni noktaya Elektronik Denetleme Sistemi kurulacak.
 

​Hız Koridoru Sistemi Nedir?

 
Sürücülerin hız denetimini gerçekleştiren koridor sistemi, radar uygulamasından farklı olarak belli bir noktayı değil, iki nokta arasında kalan koridoru denetliyor. Sürücülerin hız koridoruna giriş ve koridordan çıkış noktaları arasındaki ortalama hızları ölçülüyor ve eğer yasal sınırın üzerindeyse, hız miktarına göre ceza veriliyor.
 
Daha önce sürücülerin EDS’ye yaklaşırken hızlarını düşürmeleri ve EDS’yi geçtikten sonra yine hızlanmaları, belirli bir nokta üzerinde deneyim yapan EDS sisteminin yeterince etkili olmadığını gösterdi. Bu yüzden Elektronik Denetleme Sistemi denetimlerinde hız koridoru sistemi uygulanmaya başladı.

 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL
Hız koridoru sistemi İstanbul’da ilk olarak Ataköy Sahil Yolu ve Bağdat Caddesi’nde, 2013 yılı başından itibaren ise E-5 karayolu Bahçelievler-İncirli mevkinde uygulanmaya başladı. Ardından diğer ana arterlerde de uygulanan hız koridoru sistemi, şehir genelinde yaygınlaştırılacak. 116 yeni noktaya kurulacak olan Elektronik Denetleme Sistemi kameraları 2014 yılından önce çalışmaya başlayacak. 8 yeni hız koridoru ise 2013 yılı içerisinde İstanbul’un farklı noktalarına yerleştirilmiş olacak. Böylece 2013 yılı sonunda İstanbul’da 310 EDS ve 21 hız koridoru bulunacak.

 

 
2012 yılında EDS uygulamalarına yakalanan 520 bin sürücü, 76 milyar 600 milyon TL ceza ödedi. 2013 yılında hız koridoru sisteminin uygulanmaya başlaması ile ölümle sonuçlanan trafik kazalarında %9, yaralanma ile sonuçlanan kazalarda ise %21 oranında azalma görüldü.
 
Kasko sigortası yaptırarak aracınızı yanma, çarpma, hırsızlık gibi temel ve bakımsızlık, kemirgen hayvan zararları, sel gibi istisnai durumlara karşı teminat altına alın, trafiğe güvenle çıkın.
 
Sigorta fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te. Size en uygun sigorta için kasko sorgulama yapın, anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko sigortası teklifleri arasında fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, ihtiyaçlarınıza en uygun kasko ürününe 3 dakikada ulaşın, Sigortam.net ile %45 fiyat avantajını yakalayın. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.
 
#%sskasko%#

Benzer İçerikler

En Uygun Kasko Sigortasına Ulaşmanın 5 Yolu

Sigortam.net’ten kasko teklifi alın artık en uygun kaskoya ulaşmak için harcanan zamana ve çabaya son verin.

Devamını Oku

En Ucuz Sigorta Fiyatlarına Nasıl Ulaşılır?

Sigortalar, kapsam dahilindeki risk gerçekleştiğinde poliçe sahibini güvence altına alarak hayatımızda maddi anlamda büyük avantajlar yaratsalar da, her zaman daha ucuza mal edebileceğimiz sigorta poliçelerini araştırmaya devam ederiz.
 

Devamını Oku

Kasko Sigortalarında Toplama Hasar Nedir ve Uygulaması Nasıldır?

Kasko sigortasında toplama hasar nedir ve hasar ihbar sorumluluğunun önemi nedir sorusunun cevabı Sigortam.net’te.

Devamını Oku