444 24 00
7/24 Yanınızdayız

İstanbul’da EDS Hız Koridoru Genişletiliyor

28 Haziran 2013
İstanbul’da EDS Hız Koridoru Sistemi genişletilecek, 116 yeni noktaya Elektronik Denetleme Sistemi kurulacak.
 

​Hız Koridoru Sistemi Nedir?

 
Sürücülerin hız denetimini gerçekleştiren koridor sistemi, radar uygulamasından farklı olarak belli bir noktayı değil, iki nokta arasında kalan koridoru denetliyor. Sürücülerin hız koridoruna giriş ve koridordan çıkış noktaları arasındaki ortalama hızları ölçülüyor ve eğer yasal sınırın üzerindeyse, hız miktarına göre ceza veriliyor.
 
Daha önce sürücülerin EDS’ye yaklaşırken hızlarını düşürmeleri ve EDS’yi geçtikten sonra yine hızlanmaları, belirli bir nokta üzerinde deneyim yapan EDS sisteminin yeterince etkili olmadığını gösterdi. Bu yüzden Elektronik Denetleme Sistemi denetimlerinde hız koridoru sistemi uygulanmaya başladı.

 


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Hız koridoru sistemi İstanbul’da ilk olarak Ataköy Sahil Yolu ve Bağdat Caddesi’nde, 2013 yılı başından itibaren ise E-5 karayolu Bahçelievler-İncirli mevkinde uygulanmaya başladı. Ardından diğer ana arterlerde de uygulanan hız koridoru sistemi, şehir genelinde yaygınlaştırılacak. 116 yeni noktaya kurulacak olan Elektronik Denetleme Sistemi kameraları 2014 yılından önce çalışmaya başlayacak. 8 yeni hız koridoru ise 2013 yılı içerisinde İstanbul’un farklı noktalarına yerleştirilmiş olacak. Böylece 2013 yılı sonunda İstanbul’da 310 EDS ve 21 hız koridoru bulunacak.

 

 
2012 yılında EDS uygulamalarına yakalanan 520 bin sürücü, 76 milyar 600 milyon TL ceza ödedi. 2013 yılında hız koridoru sisteminin uygulanmaya başlaması ile ölümle sonuçlanan trafik kazalarında %9, yaralanma ile sonuçlanan kazalarda ise %21 oranında azalma görüldü.
 
Kasko sigortası yaptırarak aracınızı yanma, çarpma, hırsızlık gibi temel ve bakımsızlık, kemirgen hayvan zararları, sel gibi istisnai durumlara karşı teminat altına alın, trafiğe güvenle çıkın.
 
Sigorta fiyatları için en iyi seçenekler Sigortam.net’te. Size en uygun sigorta için kasko sorgulama yapın, anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko sigortası teklifleri arasında fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, ihtiyaçlarınıza en uygun kasko ürününe 3 dakikada ulaşın, Sigortam.net ile %45 fiyat avantajını yakalayın. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Emniyet 4 Milyon Araç Sahibini Uyardı

16 Mayıs 2013 Perşembe
Araçlarının muayene tarihi geçmiş olan veya zorunlu trafik sigortası bulunmayan araç sahiplerine Emniyet tarafından uyarı gönderildi.

Araç Sayısı Nüfusun Beşte Biri

21 Mayıs 2013 Salı
Mart ayında trafiğe kaydı yapılan yaklaşık 90 bin araç ile beraber trafikteki araç sayısı 17 milyon 265 bini geçti. En çok tercih edilen, LPG’li araçlar oldu.

Ehliyetler 2014’te Çipli Olacak

03 Haziran 2013 Pazartesi
Çipli ehliyetler 2014 yılında kullanılmaya başlanacak. Ayrıca ehliyet sınavı değişecek, ehliyet alma süreci hızlanacak, ehliyet sonuçları daha kısa sürede açıklanacak.