444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Egzoz Emisyon Cezası 1700 TL

11 Eylül 2013

Çevreye verilen zararı azaltmak amacıyla trafikte gidilen düzenlemeler sonrası denetimler de arttı.

Araç vergisi hesaplamasında karbon emisyon oranının da dikkate alınmasıyla gündeme gelen “çevre dostu araç teşviki” kapsamında başlatılan egzoz emisyon denetimlerinde araç sahiplerini 1700 TL ceza bekliyor.

İstanbul’da hava kirliliğini önlemek amacıyla başlatılan denetimlerde ilk durak TEM Mahmutbey gişeleri oldu. Egzoz emisyon ölçümleri bulunan araçlar kontrolden sorunsuz geçerken, emisyon oranı limitlerin üzerinde olan araçlara ceza yazıldı.

Egzoz Emisyonu

Periyodik araç muayene işlemlerinden biri olan egzoz emisyon ölçümünün geçerlilik süresi dolmuş olan araçlar ağır kusurlu olarak nitelendirilmektedir. Ölçüm periyodu hususi otomobiller için iki yılda bir, diğer motoslu taşıtlar için yılda bir, 10 yaştan sonra tüm araçlar için yılda bir defadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

2013 egzoz gazı emisyon ücreti KDV dahil 32 TL olup, ilk defa ölçüm yaptırılacak araç için alınan ruhsat 5 TL’dir.

Egzoz gazı emisyon ölçümü geçerlilik süresi dolan ve ağır kusurlu sayılan araçlar 30 gün içerisinde tekrar muayene edilmek üzere ağır kusurlu araç raporu alırlar.

Araç sigortası için tüm sigorta şirketlerinden tek seferde teklif almak için sigorta sorgulama yapın, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri tarafından verilen kasko ve trafik sigortası tekliflerine 3 dakikada ulaşın! En iyi araç sigorta fiyatları için Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisinden yararlanın. Sigorta ve hasar ihbar işlemleriniz için www.sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.


Okumaya Devam Edin

Kadınlar Korkmakta Haklıymış!

12 Haziran 2010 Cumartesi
Araştırmalara göre Türkiye’de sigorta yaptırmak için ilk tercihimiz araba oluyor. Türk erkekleri arabalarını her şeyden çok seviyor!

Sigortacılar, 'Sahte Hasarda Kullanılıyor' Gerekçesiyle Yaşlı Araçları Sigortalamak İstemiyor

28 Mayıs 2010 Cuma
‘Eski model araçları ya sigortalamıyorlar ya da yüksek prim istiyorlar' eleştirilerine sigorta şirketleri, sorunun hiç sigorta yaptırmamış kişilerden kaynaklandığını söylüyorlar.

Kasko Sigortalarında Kanuni Değişiklikler

04 Mayıs 2010 Salı
Eskiden sigortalar ihmalden doğan ihlallerde ödemelerini yüzde 100 kesip mahkemelerde hak kazanmakta iken, şimdi müşterilerinin suçlarını ölçüp sadece tek bir payı kesme hakkına sahip olmaktadırlar.