Egzoz Emisyon Cezası 1700 TL

Çevreye verilen zararı azaltmak amacıyla trafikte gidilen düzenlemeler sonrası denetimler de arttı.

Araç vergisi hesaplamasında karbon emisyon oranının da dikkate alınmasıyla gündeme gelen “çevre dostu araç teşviki” kapsamında başlatılan egzoz emisyon denetimlerinde araç sahiplerini 1700 TL ceza bekliyor.

İstanbul’da hava kirliliğini önlemek amacıyla başlatılan denetimlerde ilk durak TEM Mahmutbey gişeleri oldu. Egzoz emisyon ölçümleri bulunan araçlar kontrolden sorunsuz geçerken, emisyon oranı limitlerin üzerinde olan araçlara ceza yazıldı.

Egzoz Emisyonu

Periyodik araç muayene işlemlerinden biri olan egzoz emisyon ölçümünün geçerlilik süresi dolmuş olan araçlar ağır kusurlu olarak nitelendirilmektedir. Ölçüm periyodu hususi otomobiller için iki yılda bir, diğer motoslu taşıtlar için yılda bir, 10 yaştan sonra tüm araçlar için yılda bir defadır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

2013 egzoz gazı emisyon ücreti KDV dahil 32 TL olup, ilk defa ölçüm yaptırılacak araç için alınan ruhsat 5 TL’dir.

Egzoz gazı emisyon ölçümü geçerlilik süresi dolan ve ağır kusurlu sayılan araçlar 30 gün içerisinde tekrar muayene edilmek üzere ağır kusurlu araç raporu alırlar.

Araç sigortası için tüm sigorta şirketlerinden tek seferde teklif almak için sigorta sorgulama yapın, Türkiye’nin en iyi sigorta şirketleri tarafından verilen kasko ve trafik sigortası tekliflerine 3 dakikada ulaşın! En iyi araç sigorta fiyatları için Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisinden yararlanın. Sigorta ve hasar ihbar işlemleriniz için www.sigortam.net internet sitesi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı üzerinden 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL