Ehliyet Alacaklar için İyi Haber!

Ehliyet almak isteyenlerin ortak sorunlarından biri ucuz sürücü kurslarını tercih etmeleriydi. Halbuki ucuz fiyat sunan kursları tercih eden sürücü adayları doğru ve yeterli bir eğitim alamamaktaydı. Bu soruna çözüm getirmek amacı ile sürücü kursları için taban fiyat uygulaması getirilecek. Yani bu taban fiyatın altında hiçbir kurs ehliyet dersi veremeyecek.
Bu uygulama ile haksız rekabetin önüne geçmek, sürüş eğitimin kalitesini artırmak ve sürücü adaylarına tam ve doğru bir eğitim vermek amaçlanıyor. Bu uygulama Türkiye’deki tüm sürücü kurslarını kapsayacak. 

Konu ile ilgili açıklama yapan Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu (TUSEKON) Genel Başkanı İsmail Yılmaz, ülkemizde toplam 3 bin 500 sürücü kursunun bulunduğunu ve ortalama olarak yılda 1 milyon 200 bin kişiye sürücü belgesi verildiğini vurguladı. Sürücü kurslarının önemine dikkat çeken Yılmaz, bu kursların insanların can ve mal güvenliğini yakından etkilediğini dolayısı ile en iyi şekilde hizmet vermesi gerektiğini belirtti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Sürücü Kurslarında Taban Fiyat Uygulamasına Geçilecek

Yılmaz, taban fiyat uygulaması ile ilgili isteklerini Milli Eğitim Bakanlığı’na iilettiklerini ve bu değişiklik üzerinde görüşmeler yapıldığını söyledi. Tahmini olarak 1 ay içerisinde yani kısa bir sürede uygulamanın hayata geçmesini beklediklerini sözlerine ekledi. Bu uygulama ile hem sürücü kursu kurumlarının hem de sürücü adaylarının rahat edeceğini söyleyen Yılmaz, bu konuda eksik eğitim veren kursların 500-600 TL’ye ders verdiklerini, iyi şekilde eğitim veren kursların ise 800-900 TL’ye ders verdiklerini söyledi. Ayrıca Yılmaz, yaklaşık 40 bin ehliyet dersi veren eğitimcinin olduğunu ve bu eğitimcilerin de büyük kısmının üniversite mezunu olduğunu belirtti. 

Yanlış Sürüş Eğitimi Can ve Mal Kayıplarına Yol Açıyor

Yanlış ve eksik verilen eğitimlerden dolayı sürücü adaylarının sınavlarda başarısız olduğunu, ayrıca sınavı geçseler bile eksik bir şekilde trafiğe çıkan sürücülerin hem kendileri hem de trafikteki diğer sürücüler için tehlike yarattıklarının altını çizdi.

Ayrıca Yılmaz, taban fiyat uygulamasını önemsemeyen kursların takibe alınacağını ve uyarılacaklarını söyledi. Yine de gerekli işlemleri yapmayan kurumlar hakkında geçici ya da sürekli olarak kapatma cezası verileceğini sözlerine ekledi.

Ehliyetle ilgili "Trafik Adabı Dersinden Geçemeyenler Ehliyet Alamayacak!" yazımızı da inceleyebilirsiniz. Aracınızla ilgili olası risk durumunda kayıplar yaşamamak için maddi güvenceniz olan kasko sigortasınıyaptırmayı ihmal etmeyin. En uygun kasko fiyatları için Sigortam.net’ten kolayca kasko hesaplaması yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL