Ekonomik Araba Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Araba almak birçok kişinin hayalidir. Maddi birikimlerle ve bazen de üzerine kredi desteğiyle bir araç alınır. Araba maliyeti yüksek olan bir mal varlığı olduğu için beğenilmediğinde değiştirme lüksü yoktur. Araba alırken dikkat edilecek önemli noktalara uyarak sonradan pişman olmayacağınız bir araca sahip olursunuz.

Araba almadan önce nasıl bir araç istediğinizi ve hangi amaçla kullanacağınızı düşünün. Örneğin ticari amaçla kullanılacak bir araç küçük bir spor araba olmamalıdır. Alacağınız aracın dış görünüşünden çok teknik anlamda beklentilerinizi karşılaması çok önemlidir.

Ekonomik araba almak isteyenlerin de bu anlamda dikkat etmesi gereken bazı özellikler vardır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Ekonomik Araba Özellikleri
 

 • Küçük motorlu,
   
 • LPG’li,
   
 • Hem benzin hem LPG’li,
   
 • Yakıt tüketimi 5-6 litre.

Tüm özelliklerin dışında hangi otomobil olursa olsun en önemli nokta kullanım tarzıdır. Kullanımıza dikkat ederek büyük oranda yakıt tasarrufu sağlamanız mümkün.

Yakıt Tasarrufu Nasıl Yapılır?
 

 • Aracınızla yola çıkacağınız zaman motorun ısınması içi çok fazla beklemeyin. Bu durum ekstra yakıt harcanmasına sebebiyet verir.
   
 • Ani kalkışlar ya da dönüşler yapmak aracınızın lastiğine zarar verebileceği gibi fazla yakıt harcanmasına da neden olur.
   
 • Sabit bir hızla yolunuza devam edin, aşırı hız daha fazla yakıt kaybına neden olur.
   
 • Gerçekten ihtiyacınız olmayan yükleri arabanızdan atın. Aracın ağırlığının artması yakıt tüketiminin artmasına da yol açar.
   
 • Camlarınızı mümkün olduğunca kapalı tutun. Açık camlar araba içine hava doldurduğu için aracın daha fazla çaba harcamasına neden olur bu da yakıt tüketimini arttırır.
   
 • Aracı doğru devirde kullanmak gerekir. Düşük ya da yüksek devir yakıt tüketimini arttırır.
   
 • Periyodik araba bakımını ihmal etmeyin. Düzgün çalışmayan araçlar fazla yakıt tüketimiyle karşı karşıya kalmanıza neden olur.
   
 • Lastik seçimini doğru yapın. Aracınızın kılavuzunda önerilen ebatların dışındaki lastiklerin kullanımı yakıt kullanımınızı önemli ölçüde arttırır.

Yakıt tasarrufuna önem vererek ekonomik önlemler aldığınız gibi aracınıza gelebilecek zararları da araç kasko sigortası yaptırarak güvence altına alabilir, bütçenizi koruyabilirsiniz. Sigortam.net üzerinden en uygun kasko fiyatlarına araç sigortası hesaplaması yaparak kolayca ulaşın. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın, sigortanızı 7/24 telefon yoluyla yaptırın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
%50'ye varan fiyat avantajı için KASKO TEKLİFİ AL
2 dk'da en iyi fiyat garantisi ile    TRAFİK TEKLİFİ AL

Benzer İçerikler

Zurich Sigorta Kasko – Benim Arabam

Zurich Sigorta...Kasko Ürününde Dikkat Edilmesi Gereken Özel Şartlar

1 Nisan 2013 itibarıyle Kasko Genel ve Özel...Şartları’nda birtakım değişiklikler olmuştur. Hasar durumunda sorun yaşamamanız için aşağıdakileri mutlaka...okuyun.

1-Eski Genel Şartlarda Olup Yeni Genel Şartlarda Bulunmayan Teminat ve...Uygulamalar

A)Araç Bedeli

Rayiç değer belirleme yöntemi değişeceğinden, poliçe...üzerine araç bedeli yazılmayacak. Bunun yerine aracın rayiç bedelinin nasıl belirleneceği...yazılacak.

B) Eksik/Aşkın Sigorta

Araç bedeli artık poliçeye yazılmayacağı için...eksik/aşkın sigorta uygulaması da sona eriyor. Uygulama yalnızca aksesuarlar için devam...edecek.

C) Enflasyondan Korunma Klozu

Araç bedeli poliçeye yazılmayacağı için...enflasyonun aracın değerini etkilemesini engellemek amacıyla konulan enflasyondan korunma klozu da artık poliçelerde yer almayacak....Aracın değeri zaten rayiç değer ile belirleneceğinden değer kaybı oluşmayacak.

2-Yeni Genel Şartlarda Olup...Bu Üründe Olmayan Teminatlar

Aşağıdaki teminatlar kasko genel şartlarında standart olarak bulunup,...bu üründe seçmeli veya şartlı olarak bulunmaktadır.
-Kullanım ve gelir kaybı
-Hasarsızlık...indirimi koruma
-Yurtdışı (Seçimli)
-0 km araçlarda yenisi ile değiştirme...(Şartlı)

3-Ek Teminatlar

Yeni Kasko Sistemi’nde Ek Teminatlar Genişletilmiş Kasko ve...Tam Kasko ürünleri içerisinde bulunacaktır. Bu üründe bulunan ek teminatlar:
-3. kişilerce kötü...niyet ve muziplikle yapılan hareketler,
-Yasal olarak taşınmasına izin verilen yanıcı, parlayıcı maddeler,...(Seçimli)
-Araç anahtarının ele geçirilmesi sonucu çalınma,
-Kemirgen ve hayvanların verdiği...zararlar*
*Kemirgen ve diğer hayvanlar tarafından verilecek zararlar teminat...kapsamındadır.

4-Ürüne Özel Uygulamalar

A) Yedek Parça...Uygulaması

Hasar gören parçanın onarım imkanı yok ise sigortacı tarafından orijinal...parça tedarik edilir. Hasarlanan parça orijinal değilse aynı özellikleri taşıyan parça ile değiştirilme yoluna...gidilir.

B) Cam Hasar Uygulaması

Anlaşmalı olmayan cam servislerine gidilmesi durumunda...hasar bedelinin % 20 lik kısmı ( 150 TL den az olmamak kaydı ile) sigortalı tarafından...karşılanacaktır.

C) Servis Uygulaması

Onarım sigortacının anlaşmalı olduğu...serviste veya sigortalının tercih edeceği serviste yapılabilir. Anlaşmasız servislerde Sigortacıdan izin...alınmaksızın yapılan onarımlar ödenmez.

D) Rayiç Değer Belirleme...Uygulaması

Sigorta konusu marka model aracın satıldığı 3 yetkili satıcıdan fiyat alınır....Aynı zamanda araç satış ilanlarının yer aldığı en popüler ve en çok giriş yapılan 3 internet sitesinde yer alan...ortalama fiyatlar tespit edilerek hepsinin ortalaması alınır.  Bu tutar hiçbir halde TSB listesinde belirlenen...tutarın üzerinde olamaz.
Bu sayfada paylaşılan detaylar...tamamen bilgi amaçlıdır. Sigorta şirketleri ürün ve teminatlarda değişiklik yapabilirler. Bu...nedenle, satın aldığınız poliçe ile beraber gelen belgede yer alan genel ve özel şartları mutlaka okumanızı...hatırlatırız. İtiraz durumunda en kısa zamanda 444 24 00 Sigorta Destek Hattı veya sigorta danışmanınız ile iletişime...geçmelisiniz.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın! İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL